Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Radary - volná diskuse

Příspěvekod vitek2000 v 3.12.2007, 18:49

Podle informace od policie ČR byly v minulých dnech propojeny úsekové radary na jižní spojce v Praze. Rozumím tomu tak, že pokud najedu do prvních kamer za Barrandovským mostem pokračuji přes Spořilov na Černý most, tak mi systém spočítá průměrnou rychlost mezi první kamerou za mostem a poslední u Spořilova. Každopádně se už nevyplatí brzdit a jet 80 jen v měřeném úseku a pak zrychlit.
Pavel

Původně jsem to chtěl zamknout a odkázat na diskusi v jiné části fóra. Možna ale, že !!!jedno!!! vlákno s volnou diskusí neuškodí. Dobrá tedy. Zde si můžeme pokecat off topic. Baharis
vitek2000
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15.11.2007, 20:59

Re: Propojení úsekových měření v Praze

Příspěvekod freewall v 3.12.2007, 19:05

TO jsou věci, to jsou věci...... holt pokrok nezastavíš :shock:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Propojení úsekových měření v Praze

Příspěvekod vilik v 3.12.2007, 19:11

Jestli to bude takhle pokračovat, tak za chvíli propojí kamery mezi Průhonicemi a Brnem :grin:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod freewall v 3.12.2007, 19:25

Nestojí zatím nějaké odbory od dráhy :D
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod MirekF v 3.12.2007, 19:25

To nekde psali, nebo to jsou nejake jine zdroje?
Rad bych si o tom precetl neco vice...
TomTom Home v3
Uživatelský avatar
MirekF
 
Příspěvky: 17
Registrován: 17.11.2007, 8:41
Bydliště: Praha

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod rossini v 3.12.2007, 22:01

Navrhuji již do názvu TOPICu o radaru dát do závorky již název, něco jako: "Mobilní radar č. 2696 (Olomouc)". Když si prohlížím nové příspěvky, vidím tam deset nových o radarech, ale nevím, které části ČR se týkají. Když budou z místa, kudy jezdím, poradím. Když ne, ani je nečtu.

Mimochodem o víkendu jsem viděl v Jablůnce (Vsetín) takový ten panel s ukazováním rychlosti. Navigace mlčela, tak jsem si říkal, že vše je O.K. Po cestě zpět jsem si v opačném směru všiml na chlup stejného panelu, u kterého mi ale stuhnul úsměv, protože na tom samém sloupu o 50cm výše byla kamera. To samé jsem si poté ověřil i u toho prvního spatřeného. No a tím narážím na ony "nešťastné" ukazatele rychlosti. Začíná to být asi taky propojené, takže pozor... Mějte oči na stopkách...
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 4.12.2007, 3:35

Je to hloupé,ale já jsem toto slyšel asi před rokem,že se výhledově připravuje propojení úsekových radarů.A ejhle,je to tady.Pravda je,že v době datových technologií to není problém....A v té chvíli se policie nemusí honit s měřením s mobilními radary....tento systém to udělá za ně,bez práce.Navíc,pokud vás někde změří úsekový radar,tak systém sám vyhotoví vaše foto,vytiskne obálku s adresou,zabalí,hodí do košíku,kde si ho ráno vyzvednou pošťáci,a už to jede.Necucám s prstu,v Praze už toto funguje.Dnes jsem již přesvědčen o tom,že jestliže si myslím,že mám plný počet bodů,může to být pěkný omyl.Kolega jel zaplatit jednu pokutu(to si jen myslel),a volal ženě,jestli by mohla přijet pro auto.Ano,pochopili jste správně,přišel o noty...Doufám,že se nám to nestane!!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod TheMylan v 5.12.2007, 18:02

:o Zrovna včera jsem jel přes Prahu podle předpisů jen v úsekovým měření, jako vždy....
Očekávam tyto obálky v krabici od bot.... :(
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
TheMylan
 
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod TheMylan v 5.12.2007, 19:03

Přátelé, pokud Baharis dovolí, vrátil bych se k mému literárnímu příspěvku ve vlákně Stacionarní radar 7900 (na konci před hodnocením :) )
Stejně jako existují pouhé cedule s nápisem "Měření rychlosti" a podobně, existují i informační tabule s prvky stacionarního radaru.
Dopplerův senzor v levnějším provedení (ukáže třeba rychlost toho co vás dojíždí vyšší rychlostí) je umístěn v imitaci kamery a zároveň je na sloupku i výrazně připevněná imitace bradavice. Tyto imitace bradavic jezdily i na některých autech měštáků...
Psychologický efekt je výrazný, většina znejistí a jede pomalu...
Tyto atrapy jsou nápadné svým nepřehlédnutelným provedením a umístěním.
Opravdové stacionáry jsou oplechované a často ukryté před snadným zahlédnutím a umístěny až v obci, né hned na okraji s výhledem tam, kde se přeci může jet ještě 90...
Nechci tuto situaci přímo řešit, ale myslím, že je dobré to vědet a hned se nelekat...
Pokud někdo zavolá na obecní úřad oby se dověděl pravdu, tak samozřejmě vám potvrdí, že i ten papírový policajt je živý, protože je to stálo peníze...
:shock:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
TheMylan
 
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod rossini v 6.12.2007, 0:21

zajímavá myšlenka :?: Nicméně já mimo jiné instaluji i kamerové systémy a třeba v Jablůnce bych dal krk na to, že ten radar je "živý". Schválně si tam asi taky zavolám, ať mám radost :haha: Faktem ale je, že tam, kde si nejsem jist, budu raději, když ten radar mít budeme, než naopak. Tu zmiňovanou Jablunku tam ale (pokud se nepletu) nemáme.
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Baharis v 6.12.2007, 0:24

Baharis je v dobrém rozmaru, Baharis dovolí. :grin:
Ale vážně. Opravdu nechci, aby se jednotlivé topicy radarů zahlcovaly všeobecnou diskusí. Snad to je i trochu logické. Ale tady, tady můžeme kecat dle libosti. O radarech.
Dobá. Beru to, že můžeš mít pravdu. Může být. Tak si vezmime ten radar 7900 v Petrově. Fotky jsem dodal, může být tak 50 metrů za cedulí, snímací kamera je namířena tak 20 metrů pře něj. Kam by jsi jej tedy zařadil?

Jinak FerdaXXL slíbil, že začne s nějakým přehledem, jak který radar vypadá. Děje se něco, nepotřebuje pomoct? Ferdóóó!!!
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Crusy v 6.12.2007, 1:53

rossini promin,ale když sem nedávno psal podobným stylem,byl jsem málem ukamenován... :cry:
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Baharis v 6.12.2007, 7:35

Ty jsi Crusy už někde psal o radaru v Jablunce?
Nějak jsem to nepobral, možná Rossi bude vědět. Ale klidně svou myšlenku rozviň...
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Crusy v 6.12.2007, 13:03

O tom jsem vážně nepsal,ale projednávala se tu upozorn.cedule jiná jestli je nebo není "pravá".Napsal jsem ve smyslu pokud se neví,tak bych to zatím nechával jak to je...
Jinak s těma "světelnejma" tabulema..Dali ji v Trmicích /Ústí n.L./ před školu,ale je u ní stejná kamerka co oní bylo psáno,že se dávaj na křižovatky k měření provozu.Ta sámá je ale i v Malých Žernosekách na obou stranách doplněna kamerou nepatrně větší s bleskem a "fotákem (??).
V obci Strážky u Ústí n.L. je též upozorn.cedule a asi tam fakt nic není,na druhou stranu někteří tvrdí,že se tam občas měří (30km/h).Nechat nebo změnit na mobilní??Já bych to nechal 30 je záludná.Díky.
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Crusy v 6.12.2007, 13:18

Něco pro čtení..
http://bodovy-system.blog.cz/0609/nove- ... n-strasaci
http://auto.idnes.cz/figl-na-ridice-rad ... tomoto_fdv
http://www.decin.cz/policie-u-silnic-chybi-proc
Diskuzí je hodně,ale jednoznačnou odpověd by mohl poskytnout někdo z řad "ochránců zákona".Najde se tu ?? :palce:
Taky zajímavá diskuze
http://www.mercedes-classic.cz/forum/re ... 7&t=275664
Ale tenhle radar tu ani nejni..Přidal jsem.
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron