Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Hobbby v 9.1.2008, 14:15

Mam problem kam zaradit kameru, ktera ve meste sleduje dodrzovani STOPky, pousteni chodcu na prechodu, pasy atd. V Pohorelicich jsou takovehle dve, mam potvrzeno ze sleduji vise uvedene prestupky, ale kam je zaradit? Snad novym POI, ale zase otazka jak jej nazvat...
Mio A701 (WM6) s TomTom 6.030 (8320) Eastern Europe v680.1536 a Western Europe v675.1409
http://forum.mio4u.cz
Uživatelský avatar
Hobbby
 
Příspěvky: 22
Registrován: 5.11.2007, 20:33
Bydliště: Strachotín

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod freewall v 9.1.2008, 18:26

Taková kategorie není, už jsem přemýšlel o tom, že by možná stála za to - třeba ty průjezdy na červenou.

Jasně, že slyším připomínky, zejména od kolegy Docenta, že když budu jezdit podle předpisů, tak mi nějaká kamera může být ukradená. Ale je pravdou, že ne vždy se to povede akurát, tím mám na mysli vjezd na oranžovou (nebo žlutou - na červenou samozřejmě nejezdím - nejsem sebevrah), ale vyhnul bych se eventuelní diskuzi s nějakým úředníkem, jestli jsem měl možnost, bez ohrožení dalších účastníků provozu, zabrzdit a podobně.

Prostě je to na diskuzi zda ano či ne
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Crusy v 9.1.2008, 18:44

...no zas jak už se psalo...kdo chce si to stáhne.Osobně nevim,abych mi oznámil TT,že je na křižovatce kamera na červenou nabo na pasy??Abych se připoutal a zasatvil??Ale ať.
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Uživatelský avatar
Crusy
 
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 13:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Baharis v 9.1.2008, 18:52

Je to věc na diskusi. Nikoliv jako moderátor, ale jako prostý člen bych se přikláněl k názoru, že STOPky by se mohly vloudit do semaforových. Ale pouze STOPky! Pásy a přechody bych do toho netahal, to je na disciplinovanosti každého jedince.
Ta stopka je opravdu ošidná. Dost často je na přehledném místě a pokud ještě není velký provoz, nedám za sebe ruku do ohně, že se mě kola vždy předpisově zastaví. To třeba u Š-100, tam nebyly na jedničce synchrony a člověk pro její zařazení zastavit musel. Dnes jedničku v pohodě zařadíte i když ještě trochu jedete.

Bude potřeba znát názory vícero uživatelů a nakonec verdikt nejvyššího vélení. :usmev:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod freewall v 9.1.2008, 19:14

...mluvíš mi z duše.... :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Docent v 9.1.2008, 21:22

Hele, freewalle, já to malinko nechápu... To jako když budeš vědět, že na tý křižovatce je kamera snímající jízdu na červenou, tak před takovou křižovatkou na oranžovou strhneš brzdy, a když to bude křižovatka bez kamery, tak klidně profrčíš na červenou :zamysl: ?
BTW poté, co jsem přešel z TomToma na iGO jsem záhy přestal používat i radary, protože mně to kníkalo v místech, kde byl radar někde za rohem, a dokonalé vyvrcholení byly radary-semafory, kde to na mne ječelo i když už jsem se od křižovatky vzdaloval...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod freewall v 9.1.2008, 21:48

Hele Docente..... :jupi: ... nepřekvapils :grin:

Přeci sám dobře víš, za jakých podmínek můžeš ještě vjezt do křižovatky na oranžovou - pokud snad ne, tak volně řečeno, za podmínek, že prudkým brzděním, bys mohl ohrozit účastníky provozu za tebou a dokončením průjezdu neomezíš jiné účastníky bla blabla.

Aby bylo jasno - ty debaty s úředníkem jsem měl na mysli, kdo rozsoudí, že těch 15 metrů před křižovatkou, když naskočila oranžová jsem už měl zabrzdit nebo, že je to ještě únosná mez pro pokračování nebo že mohu projet až jen těsně před hranicí křižovatky - pak debata co je "těsně" atd. atd.

Těch variant je milion a nebaví mi tady psát romány.... a jinak jsi mohl číst, že na červenou zásadně nejezdím.

A přemýšlím, jestli neztrácíš čas diskuzemi, když radary neopužíváš......, ikdyž pravda navigace není jen o POI´s ...... a jinak není vše špatně, nepůsobí všechno negativisticky a pesimisticky..... a .... nikdo není dokonalý :mad:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Baharis v 9.1.2008, 22:30

Ano náš Docent opravdu nepřekvapil. :haha:
Ale jsi trochu mimo mísu. S Freewallem si tu notujeme o STOPkách a trochu jsem to nahoře osvětlil. :blee:
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Docent v 9.1.2008, 23:07

No, teorie by vám šla :nositka: . A teď ještě do těch semaforových POI zapracujte, kde se nacházejí. Protože když v Plzni začnete před křižovatkou brzdit na oranžovou a totéž uděláte v Praze, 100% do vás zezadu někdo nabourá :-P .
BTW jestlipak tušíte, jak jsou nejčastěji naboučaný auta Autoškoly :chlamani: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod vrána v 9.1.2008, 23:22

Docent píše:...a totéž uděláte v Praze, 100% do vás zezadu někdo nabourá :-P


No, mě v Praze nabourali zezadu zatím dvakrát, jednou jsem se nerozjel na zelenou, protože za křižovatkou se nedalo pokračovat v jízdě a podruhý jsem stál v koloně před semtamfórem (bohužel jako poslední). Naštěstí to v obou případech byla jen malá ranka a škoda v řádech tisíců (jednou rozbite zadní světlo, podruhé utržený plastový nárazník) :-)

K těm kamerám - je jich tu spousta, které v databázi nejsou, ale pohříchu to jsou kamery na sledování dopravy ap. Ty stopkové tam klidně strpím, mě to zas až tak nevadí, když navigace ječí, aspoň neusnu :mrk: . A vždycky je lepší vědět, že se taková křižovatka blíží. Protože je klidně možné, že ten přede mnou má navigaci, čirou náhodou to má v databázi a puštěné a jak padne žlutá, tak to vyděšeně zašlápne natvrdo... :usmev: :mrk: .
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Docent v 10.1.2008, 1:26

Vlaštovko, koukej na SPZtky nebo RZky nebo jaxe to dneska jmenuje...
Pokud tam nemá na začátku "A" nebo "S", tak to zašlápne i bez navigace, mimo Prágl se totiž na červenou nejezdí :blee: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod vrána v 10.1.2008, 1:56

No, tak tos toho viděl asi málo... zkus takový Budějice nebo Severní Moravu... mimo to to druhé auto, co mě bouchlo, bylo z Brna... ale už sem zase taháme OT a Baharis se zblázní. :zamysl: :osli:

Teď mne napadá - v Německu jsou, hlavně na dálnicích, velmi časté úseky, kde se měří dodržování bezpečné vzdálenosti. Obvykle to je u nějakého nadjezdu, před kterým jsou přes dálnici namalované čáry (vpředu i vzadu) a nahoře na mostě může být kamera a příslušné "vozidlo" :usmev: . Funguje to podobně jako úsekové měření, změří rychlost a ještě vyhodnotí, zda nejedete příliš blízko za vpředu jedoucím vozidlem. Někdy jsou čáry jen před mostem (dvě hned za sebou) a tam se asi měří jen vzdálenost. Protože se toho u nás určitě brzo někdo chytí, tak už abyste začali vymýšlet, jak se bude ta kategorie jmenovat - v zahraničí se pro tyto POI často používá termín distance camera, no, u nás Radary_odstupy nebo Radary_vzdálenosti? Nebo něco jiného?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod vilik v 10.1.2008, 7:02

Ano, to je pravda. A je to nejen v Německu, ale i v Itálii, Holandsku, Beneluxu, Španělsku, Švýcarsku a GB.
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Ivo v 10.1.2008, 8:23

Mozna ulet mimo, ale co Radary_semafory prejmenovat na Radary_krizovatky? :zamysl:
Proste sleduji dodrzovani predpisu na krizovatkach.... dodrzeni stopky, nevjeti na cervenou, atd. Je to jen kosmeticka uprava, aby nebylo zavadejici, ze se nekdo bude blizit ke krizovatce kde neni semafor a navigace na nej rve, ze je tam semaforovy radar. Proste jen podvedome bude clovek vedet, ze se blizi ke krizovatce, ktera je nejak hlidana (cervena, stopka, to uz je vlastne fuk)...
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Docent v 10.1.2008, 17:45

ruska_vlastovka píše:Protože se toho u nás určitě brzo někdo chytí, tak už abyste začali vymýšlet, jak se bude ta kategorie jmenovat -

No dyt jsem to povídal, za chvíli tady bude kategorie Přechody pro chodce, abyste věděli, že máte chodcům dát přednost :osli: . BTW dneska je v ekonomickém deníku zadara E15 zprávička, že ve Švýcarsku začínají na sjezdovky montovat kamery měřící rychlost, protože někteří lyžníci jezdí jak šílenci... To jsem zvědav, kdo z toho první udělá kategorii :haha: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

PředchozíDalší

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron