Klasická verze
Vše kolem vkládání a mazání radarů

Pravidla fóra

Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Odeslat odpověď

Re: Radary - volná diskuse

27.9.2019, 6:40

Zatím je to dobré. Ještě na tom nejsme jako Švýcarsko(radary na dálnici), nebo Anglie, tam hlavně Londýn....

Re: Radary - volná diskuse

13.1.2020, 21:14

Přibudou 3 úsekáče v Průhonicích.
21.srpna vyhlásili veřejnou soutěž, 5.prosince ji vyhrál Gemos. A teď otázkou, jak dlouho jim bude trvat postavení stožárů a namalování čar.
Takže až někdo zaznamenáte echo, že se v Průhonicích kasíruje, už budeme vědět kde. Uhříněveskou a Újezdskou popisují na centimetr přesně, ale Kunratická je zadána pouze orientačně - plus mínus 30 metrů.
Všechny tři plánují jako obousměrné.
Přílohy
pruhonice.jpg
pruhonice.jpg (35.7 KiB) Zobrazeno 9483 krát
radary-Průhonice.zip
(5.6 KiB) 1005 krát

Re: Radary - volná diskuse

16.1.2020, 16:30

Pokud noviny nelžou, příští rok v Praze nepřibudou radary na měření rychlosti. Ale nedokážu z toho odvodit, jestli se to týká i převodu detektorů na úsekáče.

Re: Radary - volná diskuse

22.8.2020, 16:54

Ve Studánce u Varnsdorfu zmizely všechny kamery od radarů, na zemi zůstaly pouze bílé čáry. Podle článku z března tvrdí místostarosta, že měřit chtějí dál, ale zatím se na to asi nezmohli.

A taky zmizeli kamery od úsekáče v Desné. Ale tahle zpráva je stará asi měsíc. Takže jestli už tam jsou zpátky a nebo ještě pořád ne (ani z jakého důvodu je sundali), nevím...

Re: Radary - volná diskuse

26.8.2020, 7:24

Podle informací stále měřit chtějí, starosta to pořád chce protlačit......Takže uvidíme....A děkuji za zprávu !! :palce:

Re: Radary - volná diskuse

31.8.2020, 18:18

11.srpna (tj. 3 neděle zpět) jsem jel po "dé nula" kolem Jesenice (od D5 k D1), navigace hlásila úsekový radar a kde nic, tu nic. Ani stožár, natož kamera nebo čára na silnici.
A teď se tady objevil další záznam - o kus dál u Modletic.
Někdo možná zadává falešné body... :zamysl:

Re: Radary - volná diskuse

1.9.2020, 17:06

Ne, To jsou radary, které se zde mají objevit do pár týdnů. Vycházeno ze zpráv v tisku...

Re: Radary - volná diskuse

14.9.2020, 12:32

Zdravím všechny, už i v JČ kde byl celkem klid přibyly radary... konkrétně v Prachaticích. Rád bych je zadal, ale nerozumím tomu návodu - nějak nechápu proč a jaký úhel se tam má zadávat a vlastně kde. Pro mne je to zlá bedna na ulici, která má nějaké souřadnice - to ještě chápu :grin:
Pokusím se tedy je alespoň co nejlépe popsat.
Jeden je úsekáč, který měří i bodově na obou koncích. Měří to v obou směrech:

N49°00'25.8" E13°59'47.2"
N49°00'27.9" E13°59'59.9"
Kousek před ním je informační měření (zelený usměv nebo červený bubák)

Druhý radar je stacionár. Těsně před ním je informační měření s SPZkou - a pokud nezpomalíte, ten druhý vás blýskne. Asi nutno ocenit radnici že nechají varování předem a nekasírují někde za bukem. Tento radar měří na příjezdu do Prachatic.
49°00'56.8" E14°00'12.9
https://prachaticky.denik.cz/zpravy_reg ... 00618.html

Zároveň bych měl dotaz - každá kategorie poi má u těch ikon navigací ještě "zeměkouli". Otevřela se mapa Čr a byly tam na mapě všechny dotyčné poi. Dnes se otevře zašedlá mapa googlu bez poi. Vím že google nějak draze zpoplatnil "něco" a díky tomu to nejde. Je nějaký jiný způsob jak toto překonat/obejít? Díky

Re: Radary - volná diskuse

15.9.2020, 15:39

Připomínka k zobrazování bodů na mapě předána Henrymu.
K zadávání radarů. Ty úhel zadávat nemusíš, ale uvedené to musí být kvůli šťourům. Někteří chtějí vědět, jak zadat úhel měření, i když jim to třeba k ničemu není...Protože některé navigační zařízení a sw umí upozorňovat na radary ve směru jízdy a neupozorňují na protisměrné.... Ale kdyby sis přečetl fórum, tak tohle vysvětlení je tam několikrát uvedeno....
Úsekáč zadán. A okamžité měření také. Jak na Vodňanské, tak přechod na silnici 141...

Re: Radary - volná diskuse

27.9.2020, 4:35

Ještě se vracím k úsekáčům na dé nula.
3.září si někdo stěžoval na fóru antiradarů, že jel stejnou trasu jako já a že mu to hlásilo dva úsekáče, které tam nebyly.
Takže mne napadají dvě vaianty. Buď si to také přečetli v novinách a nebo okopírovali naši databázi. A nezkontrolovali...

Re: Radary - volná diskuse

27.9.2020, 12:06

T y radary už měli být namontované....Něco jim do toho evidentně vlezlo....Navíc, tyto informace, že to něco hlásilo postrádají zásadně informace další. Typu, jestli něco už na výložnících namontované je, nebo ne....
Je tam možnost, že je namontováno, a ještě nefunguje, nebo je udělaná jenom příprava, čili kabely a nic dalšího...
Ale to bych musel objíždět republiku a kontrolovat vše. Sice by byla databáze super, ale nevím, kdo b\ mi tyhle výlety platil... :zamysl: :zamysl:

Re: Radary - volná diskuse

27.9.2020, 14:10

Tohle jsem na mysli neměl - já taky dohledávám převážnou část věcí "na dálku". Ale spíš se mi napolo potvrzuje podezření, že to jsou další z řady kopírovačů. Zadarmo přijdou k informaci a prodávají ji za roční polatek 700 Kč.

Re: Radary - volná diskuse

30.9.2020, 9:19

To je více než možné.

Re: Radary - volná diskuse

6.10.2020, 12:42

5640BC54-9307-4553-82BB-3F8CDDE08CD4.jpeg
5640BC54-9307-4553-82BB-3F8CDDE08CD4.jpeg (48.54 KiB) Zobrazeno 7113 krát


Ahoj všem. Přidával jsem nový radar v Praze. Je to část Jarov u Zbraslavi.

Jen přidávám foto abych se ujistil, že to skutečně stacionární radar je, protože vypadá poněkud zvláštně.

DÍKY a mějte fajn den :)

Re: Radary - volná diskuse

11.10.2020, 10:40

Jelikož je vyfocený pouze výložník, a ne celý sloup se silnicí, aby bylo možné vidět jestli je na silnici čára, a v případě, že by to byl stacionár, tak také oscilační smyčky v silnici, tak nelze říci na něj vůbec nic. zatím je zadán, a čekám na ověření relevance...
Zatím nemám žádné info, že by Jarov u Zbraslavi měl mít stacionár, ale to se může změnit......A také bych poprosil o vkládání obrázků v přiměřené velikosti....nemohu všem obrázky stále zmenšovat...Děkuji..
Odeslat odpověď