Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Má smysl aby v databázi Stabilní radary byly zahrnuty tabule ukazující aktuální rychlost?

ANO, všechny
13
12%
NE, žádné
35
32%
Jen ty které umožňují záznam
63
57%
 
Celkem hlasů : 111

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod Gumídek v 5.6.2008, 13:59

Pánové,nedala by se ta anketa umístit někam viditelněji....Protože já musím dokolečka opakovat,že do skončení ankety nebudu cedule ani zadávat,ani mazat....Prosím,dejte ji někam viditelněji,nebo na ni vymyslete nějaké viditelné upozornění....Díky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod vasin v 5.6.2008, 14:43

jj to mas pravdu kazdej je desne chytrej a vi presne co by se melo ale cist komplet diskuse .... TO NEEE :zed:
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
vasin
 
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 15:29
Bydliště: Holice v Čechách

Re: Stacionár 17407 Telnice

Příspěvekod Ivo v 6.6.2008, 19:51

Docent píše:
Baharis píše:Pokud někdo ignoruje viditelné upozornění že vjel do obce rychleji než by měl, je to trouba a ignorant.

:palec: přesně tak, už jsem to tady někde psal taky...


Okamzik, kdy ti vmete informacni cedule do xichtu kolik jedes, je jiste okamzikem kdy se spousti umistena kamera (pokud tam je) a pak je uz ouplne jedno, jestli na konci mereneho useku jedes predpisove. Bych rekl...

Mel by napsat nekdo, kdo uz na zaklade takove nahravky byl predvolan, a jak to dopadlo. Jinak tu muzeme teoretizovat desitky stran, pripadne vyjadreni pravnika (ktereho bych si pak rad najal, kdyby me to potkalo)... :pc:
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod TheMylan v 6.6.2008, 22:01

Přátelé, tady se někdo pořád něco domnívá a spekuluje a výsledkem pak bude databáze upozornění na konec a začátek obce a toho bych se nerad dožil... ::grc::
Uvědomte si jednu věc, pokud se budete pohybovat před takovou cedulí, všiměte si, že vám bude ukazovat rychlost už například 100 - 200 metrů před a potom po celou dobu až k ní... a kolik aut se vejde na tuto trasu? Určitě víc jak jedno... A teď si představte situaci kdy jedou třeba 2 auta zasebou 50kmh a třetí je dojíždí 70kmh. Kdo je potom na takovém snímku viníkem???
Všimněte si prosím někdy odkud kam cedule ukazuje rychlost a kam se kouká případná kamera. Mě jedna cedule naměříla víc jak 90kmh (Docent promine) ještě daleko daleko před značkou obec...
I na snímku z mobilního radaru, není a být nesmí v záběru víc jak jedno auto s čitelnou SPZ, to se jim pak můžete vysmát a oni to vědí...
Už jsem tady na toto téma diskutoval několiktrát, protože otom něco vím, ale neptejte se mě odkud :usmev:

Takže se nebojte, že hned jak uvidíte svoji vyšší rychlost na ceduli, že je s váma konec. To musíte vytrvat a dojet až pod kameru, která kouká směrem dolů na čáru na asfaltu... tedy pokud je to skutečná kamera a ne jenom atrapa, kerá kouká někam do dálky a má za úkol polekat řidiče aby se jim odlehčila noha na plynu.

Někdy se na takové atrapy, dělají i pro jistotu mediální recenze...

Takže jsem jednoznačně hlasoval pro NE , protože tyto cedule na sebe dost upozorňují už sami a to je jejich záměr.
Stačí když nám budou navigace uporoňovat pouze na dobře ukryté a zákeřně maskované mobilní a na opravdové plechové stacionáry...

:shock2:
Mio a702 TomTom 6, IGo 8 a hlava pomazaná...
Uživatelský avatar
TheMylan
 
Příspěvky: 92
Registrován: 13.6.2007, 13:15
Bydliště: Brno

Re: Stacionár 17407 Telnice

Příspěvekod Docent v 6.6.2008, 22:12

Ivo píše:Okamzik, kdy ti vmete informacni cedule do xichtu kolik jedes, je jiste okamzikem kdy se spousti umistena kamera (pokud tam je) a pak je uz ouplne jedno, jestli na konci mereneho useku jedes predpisove. Bych rekl...

Bys řekl naprosto špatně, to, co tvrdíš, je naprostá pitomost. Třeba ve Stehelčevsi je úsek, kdy na tebe údaj o rychlosti buď přátelsky pomrkává nebo trvale svítí (podle rychlosti) dlouhý 350 metrů. Takže podle tebe stačí, když prvních 50 metrů pojedu předpisově, a pak můžu zvýšit na 90?

Je to přesně tak, jak píše TheMylan - pokud za sebou jede více aut, měří to první, které vjelo do úseku, pokud to první jede 50, další za ním klidně můžou jet 70, a cedule ukazuje 50 (osobně vyzkoušeno v oné Stehelčevsi).
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod Gumídek v 7.6.2008, 8:41

A už jsme zase tam,kde před tím. Vyděšenost českého národa už fakt překonává všechny meze. Mám kolegů mraky. Už byli předvoláni kvůli změřené rychlosti od stacionáru (např.Čimická, Praha 8), od mobilního radaru (např.Českobrodská, mimoúrovňové křížení s průmyslovou-nahoře za mostem, z centra), a z úsekového měření (např.Ústecká, Dolní Chabry, Praha 8). Ale ŽÁDNÝ za ceduli,která ukazuje rychlost. Všem,kteří vymysleli ty cedule ukazující rychlost tleskám. Vždyť stačí dát ceduli "Pozor,rychlost sledována radarem", za ní ceduli,která ukazuje rychlost,a při překročení bliká. A výsledek?? Super!!! Všichni jedou předpisově !!! Já nikoho nenabádám,aby jezdil rychleji, naopak. Ale je nesmysl tyto cedule,ať jsou osazené čímkoliv dávat do stacionárních radarů. Není to schválené zařízení na měření rychlosti a na záznam o přestupku už vůbec !!!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Stacionár 17407 Telnice

Příspěvekod Ivo v 7.6.2008, 15:40

Docent píše:Bys řekl naprosto špatně, to, co tvrdíš, je naprostá pitomost. Třeba ve Stehelčevsi je úsek, kdy na tebe údaj o rychlosti buď přátelsky pomrkává nebo trvale svítí (podle rychlosti) dlouhý 350 metrů. Takže podle tebe stačí, když prvních 50 metrů pojedu předpisově, a pak můžu zvýšit na 90?


Zato ty jsi evidentne nejmoudrejsi... :palec:
To co jsi napsal jsem ja nenapsal, tak mi to nepodsouvej. Neco o kamerovych systemech vim, muzes byt nahravan celou dobu a cedule to toho plynule dobu dodava jakou rychlosti auto v sledovanem useku jelo. Stejne jako kdyz se na tebe nalepi policejni auto s kamerou a nahravaji si jak jedes. Docela prima se pak pokouset na neco vymlouvat, kdyz ti to prehraji. Technicky to mozne proste je, to je asi jasnemu kazdemu, kdo ma trochu prehled. Pekne jsi vytahl jedno moje konastatovani, ale kdyz jsi nejmoudrejsi, okomentuj zbytek... :usmev:

Me zajima jak je to z pravniho hlediska, jake jsou konkretni zkusenosti. Co mam chtit po policii, kdyz me nahrava z jedouciho auta, jak me mohou zastavovat, jak si prekontrolovat jestli meli dobre postaveny mobilni radar, to vsechno vim (z policejnich zdroju). Jen jsem se jeste nedozvedel jak je to s temito informacnimi tabulemi. Reci typu JPP (jedna pani povidala) je zas***** celej net.

gumajz píše:Není to schválené zařízení na měření rychlosti a na záznam o přestupku už vůbec !!!!

Mas toto ze zdroje, ktery je kompetentni to vyjadrit? Pokud ano, neni co resit....
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod Docent v 7.6.2008, 16:09

Ano, Ivoušku, jsem nejmoudřejší a vím to, nemusíš mně to připomínat :blazen: .
A možná by bylo lepší, kdybys místo přemýšlení o tom, jak ochcat policajty, když jedeš jak dobytek, začal jezdit podle předpisů. HOWGH.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod Ivo v 7.6.2008, 17:07

Fakt vis evidentne vsechno. Nikdy si se mnou nejel, tak nesud. Vis co se rika - podle sebe .....

Ostatnim se omlouvam za OT. Snad se zacne diskutovat k veci...
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod Docent v 7.6.2008, 18:38

Jezdit s tebou nemusím, stačí mně přečíst si tvoje příspěvky. A ještě jsem neplatil pokutu za rychlou jízdu a klidně bych se vsadil, že mám nacouváno víc, než máš naježděno, ověř si to ze svých policejních zdrojů :osli: . HOWGH.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod vasin v 7.6.2008, 23:29

no tak chlapi ...kliiiid :shock3:
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
vasin
 
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 15:29
Bydliště: Holice v Čechách

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod Prokestom v 8.6.2008, 10:05

A co takhle dát ty cedule do samostatné kategorie? Občas se hodí vědět, kde si můžu zkontrolovat tachometr. (Hmm. no, ona GPSka mi ho vlastně zkontroluje líp.)
Prokestom
 
Příspěvky: 9
Registrován: 2.1.2007, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod lojza v 8.6.2008, 10:39

Samostatná kategorie to není špatný nápad pokud je to technicky možné,radar zůstane radarem a tabule bude info a kdo o ně nestojí tak si je nebude náhrávat.Vlk se nažere a koza zůstane celá.
Uživatelský avatar
lojza
 
Příspěvky: 18
Registrován: 15.10.2007, 22:09
Bydliště: Bučovice

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod vasin v 8.6.2008, 10:52

Nápad to není zlý jen už slyším jak řveme my igoisti, páč tady upozonění na poi není možné a na upozornění na radary sme čekali jak na boží smilování.

Nic méně mě osobně by to nevadilo ... cedule jsou vidět, nikdy nejsou nijak zákeřné :usmev: a tak proč na ně upozornovat.
HTC Touch Pro2, MicroSD 8GB, iGO2008
Uživatelský avatar
vasin
 
Příspěvky: 186
Registrován: 25.9.2006, 15:29
Bydliště: Holice v Čechách

Re: Smysluplnost informačních tabulí - ANKETA

Příspěvekod Hobbby v 9.6.2008, 10:28

Souhlasim s predchozim prispevkem od TheMylan. Proc mit v navigaci upozorneni na cedule v obci, kdyz ji i tak nemuzu prehlidnout a ona na sebe upozornuje sama. Jeste bych to pochopil, kdyz by byla ve vlastni kategorii, ale spolecne s radary, to snad ne :(
Taky jsem hlasoval v tajnem hlasovani pro NE !!!
Mio A701 (WM6) s TomTom 6.030 (8320) Eastern Europe v680.1536 a Western Europe v675.1409
http://forum.mio4u.cz
Uživatelský avatar
Hobbby
 
Příspěvky: 22
Registrován: 5.11.2007, 20:33
Bydliště: Strachotín

PředchozíDalší

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků