Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod luk v 18.7.2008, 23:36

Na silnici II/611 (stará poděbradská) se v Pískové Lhotě nedávno objevilo něco, co vypadá na úsekové měření. U každé cedule (začátek/konec obce) jsou kamery v obou směrech. Buď je to opravdu úsekové měření (nejspíš), nebo měření okamžité rychlosti těsně u cedule v obou směrech (dost pochybuji), anebo něco úplně jiného. Co si tom myslíte? Viděl to ještě někdo?
luk
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17.11.2007, 17:26

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Jirásek v 19.7.2008, 17:11

Je u toho bílá čára na silnici - příčně (označení místa měření) ? Jestli není, není to ani stacionár, ani úsekáč. Je to holá kamera, nebo je u toho ještě něco jiného?
Podívej se především SEM, jestli je to něčemu podobné. Proto tu ty odkazy v záhlaví jsou.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod luk v 20.7.2008, 1:31

Jestli je tam příčná čára, to si nevzpomínám. Je tam na každém konci obce (cca 50 m od cedule) dvojice kamer - každá do jednoho směru. Kromě nich jsou tam už jen tabule, že jde o měřený úsek (které samozřejmě mohou jen dělat bububu). Právě proto to dávám sem do fóra - aby se k tomu vyjádřil někdo, kdo tam jezdí častěji nebo si všímal lépe než já. Já jsem tamtudy jel po asi půlroce a hned tak tam zase nepojedu, takže to bohužel neprověřím.
luk
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17.11.2007, 17:26

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Jasper v 20.7.2008, 9:05

V tomto týdnu tam pojedu tak to ověřím. :zamysl:
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Uživatelský avatar
Jasper
 
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 9:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Gumídek v 20.7.2008, 10:32

Já si myslím,že tyto kamery se začnou objevovat všude kvůli kamionům....Ale Jaspere,jukni na to,prosím,až tam pojedeš.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Jirásek v 20.7.2008, 18:26

Ještě drobný detail - úsekáč přes celou obec, když mohu v pohodě odbočit a pod. ? Úsekáče montují, alespoň co já vím, do úseků bez možnosti výjezdu nebo nájezdu. Nebo se mýlím ?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Jasper v 20.7.2008, 18:50

Jo to asi je pravda, ale v té Pískové Lhotě moc možností odbočit není. Navíc si troufnu tvrdit že kromě místních 90% aut projíždí. Navíc to tam celkem svádí takže bych se tomu až tak moc nedivil že by si místní zastupitelstvo rozhodlo přispět nějakou kačkou do obecního rozpočtu. :zamysl:
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Uživatelský avatar
Jasper
 
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 9:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Gumídek v 21.7.2008, 1:56

No,nevím....Dva miliony za úsekáč,no-třeba na to ta obec má....Mně se to sice nezdá...ale jestli na tom trváte,tak ho zadejte. Ale předem upozorňuji,úsekáč má konec a začátek....Někteří lidé si to pletou,a myslí si,že stačí jen jeden...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Jasper v 21.7.2008, 13:57

Tak jsem se tam byl podívat. Z obou stran obce jsou ohromné cedule že se tam měří ale opak je pravdou. V žádném případě se nejedná o úsekový radar. Kamer je tam celkem 6. Vždy dvojice na začátku obce každá namířená do jednoho směru a ještě jedna dvojice umístěná uprostřed. Jejich budoucí význam mi není jasný. Budoucí proto že nejsou nikam zapojeny. Kabely jsou omotány kolem držáku a nikam nevedou. :blee:
Ale zarazilo mě něco jiného v následující Kostelní Lhotě je cca 50 metrů za značkou počátek obce umístěna informační cedule. Když jsem se k tomu blížil tak pod číslicí ukazující rychlost na mě blikal nápis "ZPOMAL". Nějak mě to nevyděsilo ale když jsem přijel blíž tak jsem zjistil že je u toho i kamera a zezadu nějaká bedna jakou jsem ještě neviděl. Tak nevím jestli to raději nedat do stacionárů.
Já jsem si říkal že je pitomost že by na téhle trase byly v obcích radary protože je tam minimální provoz. Většina lidí stejně jezdí po D11. Ale když jsem tam projížděl tak mi došlo že až taková blbost to není. Ona ta silnice je dost oblíbená motorkáři kteří tam zrovna pomalu nejezdí. Dnes mě tam o tom přesvědčili hned čtyři dárci orgánů. :pistol:
Mio C520FT+,iGo8 8.0.0.44366
Skin Riks 2.6 tS+, Unlock MioPocket
http://forum.entershop.cz/index.php
http://tomasii.cdc.cz/
Uživatelský avatar
Jasper
 
Příspěvky: 35
Registrován: 29.7.2007, 9:30
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Gumídek v 25.7.2008, 18:30

Nevím,ale mám dvě rady. Jestli máte pocit,že je to úsekové měření,tak tu Pískovou Lhotu zadejte,asi oba směry....A s tou druhou vesnicí mám prosbu. Vyfoťte ten radar,a pošlete mi ho v SZ. Je to asi ten nový typ radaru,kterým vyhrožují. Vypadají prý jako cedule a v ní zabudovaný stacionární radar. Zatím prý nejsou zapojené,a fungují jako strašák,ale vyhrožují jejich postupným zapínáním....Ale prý jen v případě,že se rychlost řidičů,projíždějících těmito úseky nesníží........Jestli jen straší,tak se jim daří děsit řidiče. Chodí mi čím dál více soukromých zpráv,ve kterých řidči žádají zadávání těchto radarů do stacionárů.......Lidičky,co vy na to ???
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Úsekové měření - Písková Lhota (II/611)

Příspěvekod Gumídek v 29.7.2008, 0:24

Takže,až se rozhodnete,jako co mám tu Pískovou Lhotu zadat,nebo nezadat,tak požádejte o odemknutí vlákna. Nechodí další příspěvky...Zamykám..
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron