Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Rossez v 29.8.2008, 11:47

Ahoj, zkoušel jsem hledat, ale nenašel, omlouvám se, jestli se to tu někde už řešilo. Má otázka: jak se stanovuje u radarů úhel a směr měření? Chápu správně, že například když je silnice ze S na J a police měří auta jedoucí na J, je úhel 0? Pokud by měřila auta jedoucí na S, je úhel 180? Jak se stanovuje směr měření?

Díky za info.
E-Ten Glofiish X500+, TT Navigator
Rossez
 
Příspěvky: 5
Registrován: 8.2.2008, 0:37

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Baharis v 29.8.2008, 12:38

Jejda! Já to kdysi věděl. Ale díky tomu že jsem garmiňák to nepoužívám a vypadlo mě to.
Ty úhle ale podle logiky asi budou jak kompasová růžice. S-0, V-90, J-180, Z-270. A úhle mezi nimi. Ten druhý údaj je směr měření. 1-jeden směr, 2-oba směry. Je to nějak tak"?
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Henry v 29.8.2008, 15:21

Je to jak psal Baharis - takže měří-li policie auta jedoucí na sever, tak nula; měří-li auta jedoucí ze západu na východ, tak 90 atd.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Rossez v 2.9.2008, 20:44

Díky za info. Má stanovení směru měření vliv na informování o radaru v navigaci? V jakých se to používá? Třeba když bude radar umístěn na křižovatce, bude navigace upozorňovat jen řidiče jedoucí z jednoho směru? Když dám směr i úhel 0, bude upozorňovat v obou směrech ze všech stran? Díky za info.
E-Ten Glofiish X500+, TT Navigator
Rossez
 
Příspěvky: 5
Registrován: 8.2.2008, 0:37

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Gumídek v 2.9.2008, 21:33

TT to neumí. TT umí jen upozorňovat buď na všechno v okolí na vzdálenost kterou máš nastavenou,nebo navigovat na trase,takže jen,když dáš navigovat...Toť vše...Jestli se nepletu,tak úhly měření umí Garmin,pokud ještě nějaká jiná navigace,tak mne kolegové doplní. Ale Tomtom ne...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Rossez v 2.9.2008, 22:13

Ok, díky za info.
E-Ten Glofiish X500+, TT Navigator
Rossez
 
Příspěvky: 5
Registrován: 8.2.2008, 0:37

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Baharis v 2.9.2008, 23:05

Ani Garmin se na úhlech nechytá.
i-Go/Mio to umí.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Gumídek v 3.9.2008, 18:16

Aha,tak pardon,Garmin to také neumí. A já myslel,že ano...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Gumídek v 7.9.2008, 10:41

Tak zde je popis, jak to s těmi úhly je. Předem upozorňuji-že nemám i-Go,takže tento popis jsem obdržel,a jen ho sem umísťuji.... Názorně mohou posloužit dva stacionáry
Přeštice
- Odhadem se stanoví, v jakém úhlu vůči severu je silnice položená a odkud se měří. Je tam 350°
- Pokud se měří pouze v tom úhlu, zadá se do druhého pole směr "1". Kdyby se měřilo z opačného směru, musel by být úhel 170°
Bedřichov
-Tady je měření obousměrné. Opět se zadá úhel, jak je silnice položená. Zde je 40°
- Do druhého pole se ale v tomto případě zadává číslovka "2", coz značí tu obousměrnost. Ten úhel silnice by také mohl být 265°, tady to je jedno, z které strany se úhel nanese.
- Poslední věc je, pokud je někde potřeba zadat že se měří ze všech směrů, zadává se do druhého pole číslovka "3".
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod vpe v 21.9.2008, 4:29

Pokud se měří obousměrně a není to křižovatka, zadání úhlu může být (v budoucnu třeba) spíše na škodu, ne?
A mohlo by to také působit problémy, až se naučí obce radary otáčet...

Která verze iGO presne umí pracovat s Angle a s Direction?
Jedine asi ten speedcameras.txt format?
A jak ta aplikace s tím umí pracovat, lze ignorovat Angle a direction a nastavit třeba ar 500m pokud na stejne silnici?

Nekde iGO based GPS mam (je nam nalepka WinCE4.x), ale to je trosku starsi verze a tam to nejak nechodilo, slo by to aktualizovat?

btw: http://poi.cz/index.php?poi=kateg1&gen=ptxt generuje na zacatku prvniho zaznamu mezery, to je bug ci feature?

ps: jeste badam nad typem 1,2,3,4,5, co je co (fix, mobile, semafor, indukcni)? Nekde by mohla byt legenda?

ps2: ted jsem si vsiml zvlastni konvence speedcameras, je zvykem udavat lat,lon a v tomto souboru je to presne naopak, tedy pri zkus. copy&paste do mapy.cz nebo maps.google.com je nutno cisla prohodit :-(

Diky za otevreni tematu.
vpe
 
Příspěvky: 26
Registrován: 26.12.2006, 15:43
Bydliště: HK, Pha

Re: Jak se stanovuje úhel a směr měření?

Příspěvekod Scorpio_cz v 21.9.2008, 9:38

VPE : Typ 1,2,3,4,5, co je co (fix, mobile, semafor, indukcni)?


To párování se nastavuje v profilu a podle mě to umožňuje změnit defaultní hodnoty pokud má někdo v IGO 8 skin co si hraje s ikonkama.
Tak jak je to DEFAULT nastavené tak to iGO8 celkem dobře "žere" právě až na úhel měření.

Kód: Select All
Nastavení typů radarů pro iGo/Mio:     
Kamery/semafory: 2  Mobilní: 5  Stacionární: 1  Úsekové: 4
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21


Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron