Předpis o měření schválen

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod eidz v 29.8.2009, 21:52

Asi mě ukamenujete, ale nechˇt.
Současný problém je o tom, že když na místě X v čase Y je hlídka a jede někdo okolo, kdo přispívá do POI, tak místo X zanese do db. A v db je teoreticky do nekonečna.
Co zavést datum poslední aktualizace, tj. pokud by mobilní radar, tj. místo X po zvolený interval (kvartál? půl rok?) nikdo z přispěvatelů POI neaktualizoval, přesunul by se takový bod do nové kategorie Místo měření rychlosti, tj. informace o tom, že se zde už měřilo, ale za poslední zvolený interval zde hlídka nebyla.
Problém by byl v tom, že by bylo třeba již zavedené místa mobilních radarů čas od času aktualizovat. Ale zvýšilo by to kvalitu...
Tak teˇd do mě.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod Gumídek v 29.8.2009, 22:25

Snažil jsem se uživateli eidz vysvětlit, že tyto nápady by jen vyrobily chaos. Vysvětlete mu to někdo jiný, mé argumenty nechce brát...Naštěstí za mne již bylo rozhodnuto na území Prahy. Dnes Nova odvysílala potvrzení oznámení o stu míst, kde se bude měřit, a vždy jen na patnácti denně. Čímž se potvrzuje můj nápad, vymazat pražské mobilní radary, a nahradit je těmi oficiálně oznámenými místy, které pak doplníme těmi pár místy, kde měří česká policie. Od této chvíle máme články z novin potvrzené i šéfem městské policie. Jen je škoda, že něco podobného nechtějí udělat na celém území čr, aspoň by se databáze zaktualizovala.......
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod freewall v 29.8.2009, 22:26

Proč kamenovat - je tu diskuze. To jsou problémy s aktualizacemi. Já třeba pojedu někudy a uvidím, jak píšeš, že se měří. Asi bych to měl pověsit sem někam do fora - třeba jako to dělá Gumajz, když je návrh na smazání a počká se třeba týden. Pokud je někdo ze zdejších nadšenců z okolí toho místa, tak by to mohl potvrdit nebo ověřit, ale co když to bude místo, kde nikdo není, kontakt není ap....... prostě je to na diskuzi, vyslovit názory a dojít k nějakému všeobecně přijatelnému, ale dobrému závěru
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod freewall v 29.8.2009, 22:28

Gumídku je jasné, že pokud někdo ofiko oznamuje, kde bude měřit, tak by vůbec neměla být další diskuze - co by člověk měl chtít ještě víc .... tady prostě diskuze není třeba
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod Gumídek v 29.8.2009, 22:48

Problém je pánové, že eidz nechce diskuzi, on chce abychom mu dali za pravdu. Já se mu to v několika soukromých zprávách snažil vysvětlit, a výsledek je ten, že to přenese do fóra. A to mi před tím napíše, že to pochopil. Tak asi mluvím čínsky....Vysvětlete mu někdo, že vymýšlí nerealizovatelnou pitomost. ::prav::
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod freewall v 29.8.2009, 22:54

To eidz: já myslím, že Gumajz se stará o radary víc než zodpovědně. Ale tvoje představa, že pokud někdo třeba za měsíc ten radar nepotvrdí, tak se přesune někam jinam je prostě nereálná. A kdo by to měl jako ověřovat, kontrolovat, potvrzovat? Není myslitelné, že každý radar lze potvrdit "ze tří nezávislých zdrojů"
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod eidz v 30.8.2009, 12:47

Za prvé - výměna SZ s Gumajz byla o úplně něčem jiném, než o aktualizaci radarů. Ano, nepochopil jsem systém zadávání dat do db, ale objasnil mi to. Jestli se Gumajz domnívá, že pokračuji od SZ do fóra(ve stejném tématu), tak tedy prrrr. Nemám problém s publikováním naší diskuze SZ, aby bylo vidět, že tam šlo úplně o něco jiného.
Za druhé - v tomto vlákně, shodou okolností Gumajz v 29.8.2009, 11:00, pokládá otázku o relevantnosti 150 záznamů o měření v Praze a nabízí výmaz těch míst, které se neshodují se seznamem (což je v podstatě druhý zdrojový podklad. První je db v POI, druhý seznam.).

A já na to říkám - ano, je to smysluplný, ale když už se to provede, tak za rok, až zveřejní další seznam, se to bude opakovat? A co ostatní místa v ČR, pro které seznam není zveřejněný?

Nápad není z mé hlavy, ale stejný princip je pro db cen LPG na serveru lpg.cernosice.cz . Cenu píšeme my, uživatelé, stejně tak změnu stanice (ukončení činnosti, vznik nové, změna v otevírací době apod.). Pokud cena není aktualizovaná určitou dobu, je smazána (neboť jaký význam je, publikovat cenu např. z roku 2001???)

Zde na POI máte skvělou db míst měření mobilními radary. Ale je to spíš o tom, že v roce např. 2008 tam někdo spatřil hlídku, zanesl bod do POI a pak už tam je na věky věků. Neboť kdyby nebyl zveřejněný seznam míst měření, tak jak by jste zjistili, že se měří na 100 místech, ale že v db je 150?????

Takže teoreticky, pokud bude server POI provozován dostatečně dlouho, bude na každém km v ČR záznam o měření... :grin:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod Gumídek v 30.8.2009, 12:58

Nehodlám na nesmysly reagovat. Bylo ti to vysvětleno. Nechceš to pochopit ?? Tvůj problém....Dál se o tom bavit nehodlám...Využiji čas lépe...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod Turboleon v 1.9.2009, 13:19

Já bych byl pro - PČR se bez problémů doplní.... :palce:
Turboleon
 
Příspěvky: 36
Registrován: 15.9.2006, 22:32
Bydliště: Praha

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod Gumídek v 1.9.2009, 16:24

Já se jen chci ještě poradit s Henrym, jestli by mi to nevymazal nějak on, já bych musel mazat 150 pozic, a on by to projel nějakým prográmkem, a bylo to....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod Gumídek v 2.9.2009, 19:54

Už jsme to vymysleli. Uděláme dubl kategorii, kde nebude Praha, a nebude viditelná, já tam postupně zadán nová místa měření, a až budu hotov, tak starou smázneme a na jejím místě přistane aktualizovaná. Ale bude to chvíli trvat, takže nepočítejte s tím, že by to bylo hotové hned zítra :usmev: Ale tímto bych chtěl poprosit případné zadavatele mobilních radarů, aby se zadáváním vydrželi do nové kategorie. Tuto starou necháváme proto, abychom nedostali vynadáno, že zmizeli mobilní radary úplně....Děkuji za pozornost....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod Scorpio_cz v 2.9.2009, 20:46

Ahoj Gumajzi,

nechceš to napsat na hlavní stránku, červenejma, velkejma a tlustejma písmenama :osli: ?

Tam by si toho mohli všimnout i velký nadšenci :mad2:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod nav35 v 2.9.2009, 21:29

S těmi radary v Praze (mobilními) je to opravdu nesnadné. Většina pozic, kolem kterých jezdím a v navigaci mi pípají, nebyla nikdy o měření rychlosti, ale o policejní namátkové kontrole. Jsem rád, že tato kategorie "policejní hlídka" existuje.

Snad se budou případní přispěvovatelé do "očištěné" kategorie opravdu pečlivě zamýšlet, zda se jednalo a hlídku měřící, nebo zda se jednalo o hlídku všeobecné kontroly (tudíž do mobilních radarů nepatří).
nav35
 
Příspěvky: 6
Registrován: 19.6.2009, 21:10

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod Gumídek v 3.9.2009, 11:06

Problém je, že ti "nadšenci" do kategorie "stacionární radary" zadali i krabici meteorologického měření umístěnou na sloupu. A jak můžu od takových "nadšenců" chtít, aby poznali, jestli policie měří nebo ne, když nepoznají otevřený notebook v autě, atd atd....Když ti někdo v SZ tvrdí, že úsekové měření funguje, jen když u něj stojí policie atd atd....Jo, mám dost perliček....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Předpis o měření schválen

Příspěvekod freewall v 3.9.2009, 11:16

To nnnnnnnennnnníííí možnýýýýýý :haha:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

PředchozíDalší

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků

cron