Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod ondrej.slavik v 25.6.2009, 0:11

Ad docent.
Tak schválně, jestli to čte.
Nebudu se vyjadřovat o jiných debilech, co neumí ani pořádně číst příspěvky ostatních a mluví pak z cesty.
Jsem rád, že už se nezúčastníš této debaty.

Ad Vrána.
Souhlasím i s dalšíma radarama. ale jsou podle mě zbytečný.
Tím "lidi" přebíhající dálnici nezachráníš.
A navíc, já chtěl jen upozornit na to, že je to špatně - tedy z hlediska nás řidičů označené - je to prostě moc dlouhé.
I ty značky zákaz zastavení, mají průběžnou variantu.
O tempomatu jsem se domníval, že je to jen, jak je znám z nějakého auta, udržování minimální rychlosti. Protože třeba při jízdě z kopce, mi to auto zrychlovalo.
Tak jsem to nazval omezovačem.
A docent se hned rozčílí.
Budu se muset poohlédnout po nějaké literatuře.
Kam technika dospěla.

Ondřej
ondrej.slavik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21.3.2008, 22:04

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod vrána v 25.6.2009, 0:20

Tak to jsi na omylu. Ten motorkář, který to kvůli pitomé fifleně, přebíhající v plném provozu 6 pruhů spojky málem položil, tak to ustál právě z důvodu, že jel max. 90. Byl to nějakej harleyista, ti jezdí celkem s rozumem. Na zbytek musí být, bohužel, těžká represe. Asi jsi nečetl Švejka (doporučuji), jinak bys věděl, že "na lidi muší bejt přísnost". "A pořádek muší bejt. Jinak by lidi lezli po stromech jako vopice". Bohužel, je to tak, tihle Slovani pojmy jako "pořádek", "kázeň" nebo "respektování pravidel" nechtějí slyšet.

A dost OT.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod vrána v 25.6.2009, 0:24

Nehledě k tomu, že celý ten dlouhý úsek je velmi přehledně značen. Kdo si neumí ani přečíst příslušný zákon, tak ať zahodí řidičák a jezdí kopřivkou. Kdyby bylo po mém, zrušil bych veškeré upozorňovací cedule na úseková měření. To taky musel vymyslet dement...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod vrána v 25.6.2009, 0:30

!!! OT !!!
Omezovač rychlosti - po dosažení této rychlosti již není možno akcelerovat pomocí motoru.
Omezovač otáček - po dosažení nastavené hranice již není možno zvyšovat otáčky motoru bez ohledu na polohu plynového pedálu
Tempomat - udržuje nastavenou rychlost (z kopce obvykle jen pomocí brzdění motorem, ale možná jsou i sofistikovanější systémy v drahých vozech, které by byly schopny udržovat rychlost pomocí brzdového systému. Nevím, ještě jsem to nepotkal).

!!! konec OT !!! :janic:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod ondrej.slavik v 25.6.2009, 0:34

... souhlasím.

Ondřej
P.S. Toho kluka s Harleyem teda obdivuju. Udržet takovou váhu při prudkym brždění na silnici.
ondrej.slavik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21.3.2008, 22:04

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Scorpio_cz v 25.6.2009, 7:50

Předem omluva za OT, ale nedá mi to :

- Jižní spojka je naprosto katastrofální silnice, a skutečně se někteří (nejen) řidiči chovají jako zvěř
- Měření úseku dlouhého přes 3km, ve kterém jsou nájezdy a sjezdy bych nazval - bez újmy na obecnosti - buzerace a debilita
(Kdo to zná, a buď najede za začátkem nebo sjíždí před koncem, tak je mu to jedno a bezohledně kličkuje mezi těmi co rychlost dodržují. Výsledkem je naopak mnohem větší a horší "skrumáž" než kdyby ten úsek nebyl měřen vůbec, nebo byl měřen pro všechny)

Vím o čem mluvím, jezdím tam denně, a přestože většinou sjíždím ještě před 3 měřící bránou tak rozhodně udržuju 80-85 km/h

To: Vrána ano přesně tenhle typ tempomatu mám co umí brzdit jenom motorem.
I tak je to pro řidiče velká pomoc, zvlášť na takových silnicích jako Jižní spojka, nebo 5. května ...

HOWG :mad2:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Gumídek v 26.6.2009, 18:14

Tak mám pocit, že bylo řešeno vše, některé příspěvky pak dokonce i velmi mimo OT...Shrneme to. Jestli tuto kategorii někdo chce, ať ji vyrobí, já to nebudu. Když chce ondrej.slavik polidštit opice, tak mu v tom nikdo nebrání. Dle toho, co tvrdí, se vidí v roli zneuznaného génia, který něco vymyslel, a on to nikdo nechce. Je mi líto, ale abych něco vymyslel, a měl to dělat někdo jiný, to by bylo pohodlíčko, že ?? A já bych měl jen plná ústa hloupých připomínek, jak to ten dotyčný dělá blbě. Pokud děláme vše špatně, tak nám prosím ondreji.slaviku předveď jak se to dělá lépe. Udělej si kategorii, my ti ji velmi rádi schválíme. Ale prosím tě, uvědom si, že není žádné umění vytvořit kategorii, ale dělat správce, o kategorii se starat, a v rámci svých omezených možností ji udržet aktuální, aby vůbec byla k něčemu, to totiž není sranda...To už zjistila obrovská spousta lidí. To je asi vše, co bych chtěl k tomuto tématu dodat......
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návrh na vypsání všech uveřejněných míst měření policie

Příspěvekod Gumídek v 27.6.2009, 16:41

Takže já toto téma zamykám, pokud někdo chce, ať tuto kategorii udělá a správcuje. Když někdo bude chtít téma odemknout, pošlete SZ....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Předchozí

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků

cron