Radary semafory - Plzeň

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Martin Lexa v 5.5.2011, 9:18

Kdo pojede kolem, zadejte gps, prosím.
Antiradar na tento typ nefunguje - jedná se o indikační smyčky.
http://m.denik.cz/mobile/denik/clanek/1217915
Martin Lexa
 
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 23:15

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod jeef v 5.5.2011, 11:03

Už tam jsou všechny tři ;-)
Body 125108, 48959 a 121646
TomTom Via 135 Europe Traffic
Europe 915.5123
App 12.071.1370596.84
jeef
 
Příspěvky: 31
Registrován: 27.12.2007, 12:34

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 12:40

Pro Martina Lexu : Prosím, když už nejsi schopen si zkontrolovat, jestli je něco zadané, nebo ne..., tak aspoň napiš typ radarů, jestli stacionáry, semafory, nebo úsekové...Tyto zmatené zprávy jsou k ničemu.....A přitom by místo toho stačilo, kdyby jsi místo odkazu na novinový článek dal do vyhledávače Plzeň, a zjistil by jsi, že jsou zadané...Ach jo.... :-P
A s dovolením upravím i název vlákna, protož Plzeň je fakt dost málo....Všem tu říkáme, a je to tu všude : Název vlákna - vždy musí být výstižný, a ve správném tématu....Děkuji...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 12:44

A zamykám, bylo řečeno vše....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 16:46

Toto je zpráva, kterou jsem dostal od Martina Lexy :
Chlapci, já jsem se samozřejmě podíval, ale máte to zadaný blbě.
Možná by stálo za to si ten článek v novinách přečíst, protože se dozvíte, že tento typ radaru od firmy Czech radar - TraffiPhot III SR - nejen že sleduje průjezd na červenou, ale zároveň měří i rychlost http://www.czechradar.cz/?q=content/traffiphot-iii-sr . A zadaný je jako radar-semafor (a vlákno tak i bylo přejmenováno) (kromě jednoho, který je zadán dobře - CZ-Radary_stacionarni BOD: 60 [S50] Plzeň, Folmavská, do centra, GPS: 49°43'49.98"N; 13°20'47.79"E X,Y: 49.73055;13.346608).
Pro většinu slušných řidičů, kteří na červenou nejezdí, je zadání jako radar-semafor s odpouštěním naprd, zatímco informace o tom, že by neměli projet křižovatkou o pár km rychleji než je dle mého názoru důležitější.
Trochu méně sarkasmu a více pokory by neškodilo...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 16:47

Toto jsem mu odepsal :
O té pokoře to sedí. kdyby jsi totiž místo kritiky četl, tak by jsi přišel na to, že většina radarů semaforů při vjetí do křižovatky na červenou změří i rychlost....A dále no comment...Hlavně, že to máme zadaný blbě, že ???
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 16:48

Martin Lexa :
to nemáš pravdu, dělá to pouze tento konkrétní typ radaru - TraffiPhot III SR. Např. všechny radarsemafory používané v praze pouze detekují červenou, nikoli rychlost.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 16:50

A tohle už jsem zase já :
To není pravda. Byl jsem svědkem, kdy kolega do Mynosu přinesl fotky, jak ho sejmul na červenou radar semafor na Střelničné, a na té fotce byla i rychlost...Tu naštěstí nepřekročil. A krom toho, ty polezeš na sloup, a budeš nakukovat do kovové krabice, jaké zařízení v ní je ??? Už se to tu probíralo, takže to budeme probírat zase. jednou jsme se dohodli, jak se co bude zadávat, do jaké kategorie atd....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 16:55

To bychom dělali ze stacionárů radary semafory a naopak, a lidi už by měli totální bordel v tom, co je co....Nebylo by lepší, všem vysvětlit, že některé typy změří i rychlost při průjezdu na červenou ?? A to nechci komentovat inteligenci toho, kdo jede na červenou...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Martin Lexa v 5.5.2011, 17:03

Právě jsem absolvoval s Gumajzem pár sarkastických SZ ohledně radar-semaforů v Plzni a zjistil jsem pár nedostatků ve znalostech ohledně funkce těchto radarů.
Nové radary v Plzni jsou zadány jako radar-semafory, ale jedná se o produkt firmy CzechRadar - TraffiPhot III SR - http://www.czechradar.cz/?q=content/traffiphot-iii-sr, který umí detekovat průjezd na červenou a zároveň i rychlost. Podle mého názoru je důležitější zadat jej jako stacionární radar, protože slušný řidič na červenou nejezdí, ale překročení rychlosti o pár km se stane častěji. Gumajz ovšem tvrdí, že všechny radarsemafory zároveŇ měří rychlost a tudíž je automatické, že u radarsemaforů je nejen nutné jezdit na zelenou, ale i v limitu. Toto ovšem není pravda - např. v Praze a v Kolíně se k detekci jízdy na červenou používá systém od firmy Camea - http://www.unicam.cz/underwood/download ... ht_Web.pdf , který rychlsot detekovat neumí, přestože někteří jsou schopni tvrdit něco jiného.

Nebylo by výhodnější radarsemafor, který detekuje průjezd na červenou i rychlost zadat jako obojí, tedy radar-semafor a radar-stacionární?


Varianta změření produktem firmy camea je velmi pravděpodobně stav, kdy je zařízení integrované do úsekového měření rychlosti, jak avizuje firma camea na svých stránkách
Martin Lexa
 
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 23:15

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Martin Lexa v 5.5.2011, 17:04

Gumajz už to překopíroval, takže můj příspěvek je shrnující. Prosím ostatní o vyjádření
Martin Lexa
 
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 23:15

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 17:17

Já jsem ale netvrdil, že všechny měří rychlost, když budeš číst, tak to tam najdeš....Jediné, co byl sarkasmus, byl povzdechnutí na začátku, ale to asi nepřežiješ...Ach jo, ty nás napadneš, že zadávám radary blbě, že nemám znalosti, ale jen ti někdo něco řekne, tak najednou je z tebe citlivka na jakékoliv slovo....Ach jo...
Tak a teď to zkusím konečně konstruktivně, ale obávám se, že to s tebou nebude mít smysl, protože pořád si vedeš svou...

Zde jsme tyto podobné debaty o tom, co a kam zadávat vedli několikrát, takže je povedeme zase znova...
Já moc dobře vím, že v době datových technologií není problém sfázovat celý systém...V té chvíli úsekové radary, radary semafory a stacionární radary (myslím typy, které to dokážou) budou propojené v jednom systému... No, a pak bude naše další práce zbytečná....Zatím tento systém funguje jednotlivě, a budeme se modlit, aby to tak bylo co nejdéle...
A tím chci říci, že tobě vadí, že je tento radar zadán v radarech semaforech, ale zase jinému bude vadit, když to dám do stacionárů, že tam jel na červenou, a že tam byl stacionár a ne radar semafor...A tak co ??? Mám je dublovat ??? Zadat do obojího ??? A pak budu zase poslouchat kecy, že je to tu dvakrát....Jsem fakt zvědavý na názory...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Strogoff v 5.5.2011, 17:34

Panove, ze vam do toho skacu, ale podle co jsem pochopil, tak ten radar v Plzni meri rychlost at je semafor cerveny, nebo zeleny, a nebo i vypnuty. A tim padam se chova vice jako "stacionarni" radar, nez jako "semarforni". Je to tak? :zamysl:
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
Strogoff
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 12:40

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Martin Lexa v 5.5.2011, 17:35

V německu mi telefon hlásil takový radar-semafor-stacionár i jako semafor, i jako stacionár.
Já jsem například netušil, že v poi v čr je považován semafor zároveň i jako měřič rychlosti a nikdy jsem ho tak nerespektoval a na červenou nejezdím - naštěstí je to v čr vzácnost.

Strogoff - ano
Martin Lexa
 
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 23:15

Re: Radary semafory - Plzeň

Příspěvekod Gumídek v 5.5.2011, 18:02

Mám na tebe prosbu. Přestaň pořád opakovat to, že někdo myslel, že všechny radary semafory měří rychlost. Já jsem napsal, že některé, a to rozhodně nejsou všechny....
Podívej, tento web vznikal v době, kdy nikoho ani nenapadlo, že by někdy bylo něco takového....
Proto jsou kategorie rozdělené tak, jak jsou...
Takže musíme dojít k nějakému koncensu...Ale vznikne tím další problém : Za pár dní mne stejně někdo sepsuje zase za to, že je tu duplicita....
Obávám se ale, aby to tu pak nedopadlo jako na poi.plaza..Když si stáhnete jejich body, tak je tam nespočetně duplicit, a občas také totální nesmysly...vyzkoušeno osobně - v Rakousku, Německu, Itálii, Francii...A všude to bylo stejné...
Ale tady se nám daří udržet aspoň nějaký přehled a pořádek, tak bychom v tom měli pokračovat...Takže co navrhujete ??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Další

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků