Vše kolem vkládání a mazání radarů

Pravidla fóra

Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.
Téma uzamknuto

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

1.2.2012, 22:01

Hotovo....Jen tam mají blbě název ulice...Už dávno název Liberecká posunuli až nahoru...už to není Cínovecká....až od odbočky na Březiněves...
Nicméně, obojí přesunuto, takže si zaktualizujte úsekové radary....
A dnes 2.2. zkontrolováno, opravdu blejská...
A na krabicích žádná samolepka (zařízení pro řízení dopravy atd atd..) není...

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

5.2.2012, 3:05

Takže je to opravdu úsekáč na ostro? Nebo je to to EU měření? Dneska jsem tam profrčel dost rychle a žádnej bílej blesk nevyšel, pouze červený infra. Pak jsem tam jel ještě jednou podle předpisů a vyšel taky pouze ten infra, tak jak to je? Dík

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

5.2.2012, 9:05

Doporučoval bych přečíst celé vlákno od začátku, včetně odkazů. Stoprocentně by asi mohl odpovědět pouze někdo odpovědný za úsekové měření na magistrátu. Ale z výše uvedeného plyne, že je to funkční úsekové měření, včetně možné represe.
Jinak - z principu fungování úsekového měření není důvod k zábleskům bílého světla. Mimochodem, z mých znalostí, klasické bílé záblesky/přisvícení se již u nových radarů nepoužívá (myšleno stacionáry, ale i mobilní). Hrozilo oslnění řidiče a infra zvládne tento problém stejně kvalitně.

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

5.2.2012, 10:44

Jirásku díky. Já si to celé přečetl a dobrý pocit z toho nemám no. Když jsem si to tam projel ještě jednou tak ven z Prahy infra vubec nereagovalo a cestou do Prahy reagovalo na jakoukoliv rychlost. No uvidíme :(

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

5.2.2012, 11:13

1) Bílé blesky se již nepoužívají.
2) V Holešovičkách bylo namontováno dva měsíce, a teprve pak se objevilo na stránkách magistrátu jako úsekové měření...
3) Já bych osobně toto radši nechal v úsekových radarech...Je to místo, kde bylo dost nehod na tom přechodu, a myslím, že to byl důvod montáže....
Nebudeme diskutovat o tom, že lepší řešení by byla lávka, už jen kvůli bezpečnosti chodců ale i řidičů...
4) Nezkoušel bych různé rychlosti..
Dnes již není důvod označovat místa měření.
Krabice, které jsou u měření EU jsou označeny bílomodrými samolepkami, tak zde chybí...
Toto vše mne přesvědčuje o tom, že je to ostré měření...Zatím může být ve zkušebním provozu...

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

5.2.2012, 11:32

až mi přijde obsílka, tak dám vědět :KO:

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

5.2.2012, 19:17

Ještě jsem zapomněl dodat, že infra přisvícení funguje automaticky. To znamená, že může a také nemusí blýsknout. Záleží na tom, jestli systém vyhodnotí světelné podmínky jako dostatečné, nebo ne...

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

5.2.2012, 19:19

Prostě jsem projel a červeně bliklo jak při 50km/h, tak i při tom prvním blbým průjezdu...

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

6.2.2012, 0:12

Informace jsou správné, je to nový úsekáč. Ostrý.

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

6.2.2012, 0:19

Pokud je zrovna úsekáč v činnosti a není dost světla, přisvítí si (velku logicky) na každý detekovaný vůz, protože jinak by starou belu poznal značku - akorát by věděl, že mu tam projelo auto, ale RZ by nepřečetl. A tím pádem by nemohl vypočítat průměrnou rychlost. Takže to, že na vás červeně blikne, znamená jen to, že je zrovna zapnutej, nic jiného. Blikne si prostě na každé vozidlo. IMHO :usmev: .

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

6.2.2012, 19:32

Martin Lexa píše:Informace jsou správné, je to nový úsekáč. Ostrý.

a je už v ostrém provozu?

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

7.2.2012, 7:56

Tak tam zkus projet 70 a pak dej vědět... BTW blbové, kteří tam dřív jezdili přes 70, tam dnes jako správní přizdisráči jezdí 40.

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

7.2.2012, 15:09

Údajně infra, pokud je v provozu tak problikává stále i když tam nic nejede a pohledem ho zaznamenáme jen tu krátkou chvilku co se míjí bílá čára na silnici. Co je na tom pravdy, nevím.

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

7.2.2012, 19:09

Problém je, že si lidé pletou infra s mikrovlnným zářičem, který je umístěn pod kamerami, a to je to, co problikává. Ale ten slouží jako aktivátor kamer, protože vyhodnocuje pohyb. Infra přisvícení jsou ty větší krabice, které jsou umístěny vždy mimo kamery..Odkazuji na sekci : radary foto only, a tam je barevně vyznačeno co je co.....Odpadnou tyto diskuze....

Re: Nové úsekové radary Lipská - Praha

7.2.2012, 19:15

na mě bliklo to infra přisvícení. byla přeci jen noc...
Téma uzamknuto