Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Dertyg v 27.5.2012, 22:17

Existuje nějaký program pro Android, který umožní přesně zadat počátek a konec úsekového radaru a změřit vzdálenost mezi nimi? Zjistil jsem, že zdejší databáze obsahuje dost nepřesné údaje a rád bych aspoň ty nejbližší trochu upřesnil.
Dertyg
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27.5.2012, 21:59

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Gumídek v 28.5.2012, 19:00

Tak zadej opravy a je to, Uvědom si, že po Praze a nejbližším okolí jsou v pořádku, ale těžko je budu jezdit kontrolovat mimo Prahu....Když někam zabloudím, tak se snažím vše okolo sebe shlédnout, jestli je vše ok, ale od toho je zde také komunita uživatelů....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod freewall v 28.5.2012, 19:06

Asi jak píše Gumajz - vypadá to, že máš na mysli nějaké konkrétní body, protože jinak nevím podle čeho bys je chtěl upravovat, takže je zadej do opravy a bude to OK pro všechny :)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Dertyg v 4.6.2012, 0:06

Právě v Praze bych rád pár úsekových radarů opravil, ale hledám možnost, jak jednoduše změřit a uložit GPS polohu při jejich průjezdu. Potřebují poradit nějaký soft pro Android, který by při kliknutí uložil aktuální GPS a doma bych si mohl uložené polohy v klidu prohlédnout.
Dertyg
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27.5.2012, 21:59

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Jirásek v 4.6.2012, 8:00

Nechci ti kazit aktivitu, ale získané souřadnice z mobilu (navigace a pod.) za jízdy jsou určitě méně přesné, než z leteckých map na mapy.cz. A jak znám Gumajze, tak Praha bude určitě sedět s přesností na pár metrů. A pozor, některé nepřesnosti mohou být úmyslné (například umístění na levé krajnici místo na středovém pásu a pod.) z důvodů upozorňování.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Dertyg v 17.6.2012, 16:47

Pravě o to jde, že některé úsekové radary mi navigace hlásí o několik desítek metrů jinde, než jsou doopravdy a když se podívam na Mapy.cz, tak jejích poloha skáče podle toho, jaké přibližení si navolím. Jak se potom dá zadat přesná poloha podle mapy nechápu.

Nějaký program pro Android by mohl byt přesnější, ne? Nebo to lze nějak zjistit přes navigaci? Mám Mio C710, ale zatím jsem nezjistil, jak tam při průjezdu zadat začátek i konec úsekového měření a jak potom z toho dostat přesnou polohu.
Dertyg
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27.5.2012, 21:59

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Jirásek v 17.6.2012, 17:32

Každý navigační HW - je jedno co to je, navigace, mobil, tracker - vykazuje za pohybu nepřesnost, záleží na počtu přijímacích družic a kvalitě signálu. Praxe ukázala, že nejpřesnější je použít pro zadávání BZ LETECKÉ mapy s maximálním přiblížením. To by mělo být nejpřesnější.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Gumídek v 18.6.2012, 0:34

Ale že bychom se doozvěděli konkrétnější informace, jakou navigaci používáš atd....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod vrána v 18.6.2012, 2:18

Vždyť píše, že má MIO C710... :blee:

Ono je to s těmi navigacemi vůbec legrace. Když jedu kolem daného bodu (radaru) jedním směrem, jakžtakž to sedí. Jedu zpátky a lup - nesedí třeba o pár desítek metrů. Pokud je to v PDA, zejména v nějakém starším modelu, kde procesor musí kromě navigování zvládat ještě hafo dalších věcí, je to ještě dobrodružnější, obzvláště když chceme ještě hlídat nějaké ty kategorie blížících se bodů... ne každé zařézení má dvoujádro a 1.5GHz... u vozidlových navi jsou procesory obecně slabší, protože toho tolik zvládat nemusí, ale stejně. A pokud se jedná o úsekáče, zase bych to tolik nehrotil - pípne to, kouknu na displej, pak dopředu na sloup (většinou jsou kamery vidět už na dálku) no a bílá čára na silnici to jistí. :mrk:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod coomi v 18.6.2012, 22:58

Já jsem si všimnul např.,že na Spořilovské U50 č.1 směr do centra a i ten vedle v protisměru z centra mi na navigaci taky neseděli. Tak jsem si to dal zobrazit v GoogleEarth a rozdíl je 60m proti skutečnosti.
coomi
 
Příspěvky: 23
Registrován: 22.9.2011, 16:54

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Gumídek v 19.6.2012, 7:07

Mně na mapy.cz sedí , a v TT také...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Jirásek v 19.6.2012, 7:17

Otázka do pléna, pozoruje ještě někdo podobný problém? Myslím tím zásadní nepřesnosti v umístění radarů, resp. případně i jiných BZ. Prosím, případně popsat.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod coomi v 19.6.2012, 8:30

Půjde o to si říct kolik metrů bude v rozumné toleranci. Jestli to má být např. + - 15m. To nechám na diskuzi. Jelikož mám Garmina,tak mi to nabízí přes MapSource zobrazit pouze v GoogleEarth a nevím jak bych si to prohlédl na Mapy.cz.
coomi
 
Příspěvky: 23
Registrován: 22.9.2011, 16:54

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Jirásek v 19.6.2012, 9:25

Když si na poi.cz klikneš u příslušné kategorie na ikonu globusku (zeměkoule), ikony vpravo, zobrazí se ti mapa s příslušnými BZ. Tam můžeš po najetí zoomem a přepnutí na letecké mapy zkontrolovat příslušné BZ.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Soft pro Android na zaznamenávání úsekových radarů

Příspěvekod Gumídek v 19.6.2012, 10:23

Tam by to vše mělo být ok. Při zadávání vždy koukám na oboje......jak na mapu, tak na leteckou, aby byl bod co nejpřesněji zadaný. Samozřejmě tím nechci tvrdit, že je to na metr přesně, protože to ani není v lidských silách. Ale když zjistím při jízdě okolo bodu nepřesnost, tak posunuji, dokud to není při přístím průjezdu okolo bodu přesné...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Další

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků