Radary Brno(semafory,úsekáče)

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Gumídek v 13.8.2013, 9:44

Dnes jsem dostal od jednoho spolehlivého uživatele zprávu, že se MP Brno distancuje od zpráv, že by na území Brna spravovali jakékoliv pevné radary. Pouze mobilní...MP Brno nemá ve správě žádné úsekáče, stacionáry, ani zařízení, dokumentující průjezdy na červenou(radar-semafor). Takže bych je měl odstranit, ale chci zabránit hádkám, takže jsem radši otevřel toto téma...Vaše názory ???
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Ivo v 13.8.2013, 10:39

To je velmi těžké posoudit, někdo to spravovat musí, rozhlédni se po křižovatce Drobného x Pionýrská na googlu přes street view, jsou tam pořád i dnes... např. http://goo.gl/maps/SigVO nebo http://goo.gl/maps/KDg2J nebo http://goo.gl/maps/mfzOR sledují všechny směry... :zamysl:

Křižovatku Kotlářská x Kounicova jsem nechal zrušit, jelikož kamery demontovali.
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Martin Lexa v 13.8.2013, 11:54

Zprávu jsem ověřoval u MP Brno i na magistrátu Brna. Magistrát jednoznačně na otázky uvedl, že oni nic neprovozují, MP Brno odpověděla následovně:
Otázky:
1. Jaké vlastní město Brno, resp. Městská policie Brno (dále MP Brno) přístroje určené k měření rychlosti silničních vozidel? (specifikace počtu a typu, např. Ramer 10 2x)
2. Vlastní nebo provozuje město Brno nebo MP Brno stacionární měřiče rychlosti včetně tzv. úsekového měření rychlosti? Pokud ano, žádám o specifikaci typu a místa prováděného měření.
3. Vlastní nebo provozuje město Brno nebo MP Brno zařízení k monitoraci průjezdu vozidel na červený signál „Stůj“ na křižovatkách? Pokud ano, žádám o specifikaci typu a místa monitorace


Odpověď:
Vážený pane,
na základě Vaší žádosti elektronicky doručené Městské policii Brno (dále jen
„MPB“) Vám v souladu s ustanovením § 14 odst. 5 písm. d) zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném
přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, zasíláme požadované informace
k monitorování rychlosti a červeného signálu na křižovatkách
K bodu 1) a bodu 2): Jednotka dopravní MPB používá radiolokační měřiče rychlosti AD9T a AD9C.
V souladu s ustanovením § 79a zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, ve znění pozdějších
předpisů, za účelem zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích je obecní policie
oprávněna měřit rychlost vozidel. Obecní policii jako orgánu obce je tato činnost svěřena a je
vykonávána výhradně na místech určených policií, přitom postupuje v součinnosti s policií.
Úsekové měření tedy neexistuje a MPB takové zařízení nemá a neprovozuje.
MPB zveřejnila podrobné informace k měření rychlosti a silničním radarovým rychloměrům
na internetové adrese MPB pod odkazem http://www.mpb.cz/mereni-rychlosti/ a také
pod Úvodní stranou, Infocentrum u Poskytovaných informací, naposledy z rocku 2013 č.j. 106
- 31/2013.
K bodu 3)
MPB neprovozuje zařízení určené k monitorování průjezdu vozidel křižovatkami na červený signál
„Stůj“.

Martin Lexa
 
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 23:15

Re: Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Gumídek v 13.8.2013, 14:31

Street view používám velmi nerad, protože o aktuálnosti google maps vím své.....
Řešíme to proto, že to MP Brno nevyužívá. Samozřejmě, že to nějaká firma spravovat bude. Ale asi jen jako v Praze je "systém sledování a řízení provozu v hl. m. Praze"(To jsou všechny kamery a další zařízení mimo radary....).
Podíval jsem se tedy na to Brno, které uvádí Ivo. Ale to je vůbec vše divné. ...
1. úsekové měření Sportovní č.1 a č.2 - Začátek - dva pruhy silnice, pouze jedna kamera s mikrovlnným zářičem a přisvícením. Konec - opět pouze jedna kamera bez zářiče i přisvícení..
2. Křižovatka Drobného x Pionýrská x Sportovní - pouze jeden směr má dvě kamery, ale jeden mikrovlnný zářič, a přisvícení. Ostatní směry jsou jen samotné kamery na výložnících po dvojicích...
3. úsekové měření Sportovní č.3 a č.4 - Začátek - tři kamery bez zářiče i přisvícení. Konec - dvě kamery bez zářiče i přisvícení.
Čím dál víc se přikláním k názoru, že jsou to jen dopravní kamery, které úspěšně děsí řidiče...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Tonny v 13.8.2013, 15:08

Mne kamery neděsí. Radary také ne. Neřeším je a nezajímají mne...
Jezdím letos 34 let a pokutu jsem za tu dobu platil pouze 2x v Praze - za stání u Podélné čáry souvislé, kterou ovšem krom policisty nikdo jiný neviděl...
Za rychlost nikdy!
Neřeším radary, v obci jezdím max. 54 dle navigace, tam, kde je značka např. 70 jezdím 75-76, mezi obcemi jezdím do 98 a na dálnicí do 140.
Nikdy mne nezastavili za rychlost a na silnici patřím k těm, kteří víc předjíždějí, než jsou předjížděni.
Jen v obci kolem cedulí nepřekračuji rychlost, totiž je "statisticky" dokázáno, že +- 100 metrů před nebo za cedulí měří zvláště MP nejčastěji, státní pak více na výpadovkách, kde to svádí zrychlovat ještě v úseku s omezením.
Fascinuje mne "borec", který 150 metrů před cedulí Konec obce podřadí, vypálí 80-kou, předjede k ceduli 3 auta a pak mezi obcemi jede 75-80 a brzdí kolonu.
Mimochodem, na Gočárově okruhu jsem byl v HK minulý týden svědkem, jak "přichycený řidič ""vysvětloval""" policistům, že navigace radar nehlásila a že jel 68 v domnění, že je tam 70.
Jo, bylo tam 50....
Kamerám, radarům a povolené rychlosti zdar...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Gumídek v 13.8.2013, 20:19

Pokud chceš, tak bys ho měl přesunout do sekce radary a volná diskuze o nich. Zde je téma Brněnských radarů, a proto je tvůj příspěvek více než OT....Nezlob se, ale teď si mi připomněl Akana z fóra navigovat.cz....
Tak jsi se pochlubil, jak jezdíš, a teď se můžeme vrátit k Brněnským radarům....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Tonny v 13.8.2013, 20:34

Sorry, už mlčím... Strávím cokoli, ale přirovnání k Akanovi ne...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Gumídek v 13.8.2013, 20:54

Neber to proboha osobně...Já to myslel jako fór, neber to jako urážku, jen jsi mi ho připomněl. Akana nikdo nemůže překonat, ten nemá konkurenci.....Tím jsem chtěl jen naznačit, že příspěvek nebyl ani trochu k věci...... :usmev:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary Brno(semafory,úsekáče)

Příspěvekod Gumídek v 12.7.2014, 12:38

téma zamykám, pokud někdo bude chtít odemknout, tak prosím požádat přes SZ... :-)
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků