Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Gumídek v 27.10.2015, 12:38

Pánové(a dámy), původně to bylo pouze na dvou úsekových měřeních, ale teď začíná být móda - na každý úsekáč dávat na konec či začátek stacionár, neboli MOR, momentální měření rychlosti, já raději používám termín stacionár.
Je to teď nový hit. Bylo vyzkoušeno v Plzni a v Praze ve Velké Chuchli. Nějaký "chytrák" zjistil, že lidé se na úsekáči chovají dvěma způsoby.
První - Vletí do úsekového měření, pak si uvědomí, že jsou v úseku měření, tak jedou pomalejim až ke konci, aby ten průměr vyrovnali...
Druzí - Vjedou normálně, ale celý úsek jedou pomaleji než je kontrolovaná rychlost a ke konci stále zrychlují.....

Ale proto se vás ptám. Mám tam, kde to je, zařadit ten konec ještě jednou také do stacionárního měření rychlosti ??
Uvědomte si ale, že vzroste počet stacionárů, a budete je mít na konci úsekáčů, takže double.
Nebo to budeme brát jako fakt, a podle toho se budeme řídit, a budeme to všude uvádět jako informaci v poznámce...??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Jirásek v 28.10.2015, 11:53

:zamysl: Toť otázka .....
Já bych to asi nechal jak to je. Vždyť by ty navigace moly začít blbnout, hlásily by na konci dvakrát.
Samozřejmě postupně i nárůst BZ v kategorii stacionárů. Také nemáme dvakrát uváděno u semaforových kamer i stacionár a novější systémy to umožňují.
Obecně, má se jezdit podle pravidel a toto by měla být pouze pomůcka. Aby si řidič včas překontroloval případné mírné překročení. Ne že pojedu jako magor, navigace mi zahouká a já dupnu na brzdy, vzorově projedu daný úsek a pak zase plný plyn.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Gumídek v 28.10.2015, 16:02

OK, s tím souhlasím...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Martin Lexa v 30.10.2015, 14:25

Radarové detektory s českou lokalizací databáze (genevo,protector) toto oddělené mají a hlásí je jako první, protože MOR bývají nejen na konci, ale i na začátku úsekového měření a běžná praxe je, že sundám nohu z plynu a nechám auto volně dojet pod stanovenou rychlost.
Ale mně je to jedno, vedu si vlastní databázi a mám i výše uvedené.
Martin Lexa
 
Příspěvky: 80
Registrován: 5.1.2010, 23:15

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Gumídek v 22.11.2015, 12:11

Jenže tady bych musel zadávat jak na konci, tak na začátku, takže by na začátku i na konci byly vlastně dvě ikony, a vlastně i dva body...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod konf14 v 9.3.2016, 15:02

Původně bych řešení (=označit MOR na úsekáči) uvítal, protože před 14 dny jsem dostal pozdrav z Prahy:
Dne 14.02.2016 v 15:57:19 hodin byla v Praha 4, Jižní spojka směr Barrandovský most >> Krč, automatizovaným
technickým prostředkem používaným při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích bez obsluhy,
zadokumentována jízda motorového vozidla ..., jehož nezjištěný řidič ... řídil uvedené vozidlo rychlostí jízdy 95 km/h
.
A na tom místě je pouze úsekáč.
Jenže pak jsem se začal zajímat o podrobnosti a dočetl se, že chtějí (aspoň v Praze) předělat všechny úsekáče na MORy, resp. úsekáče nechat a funkci MOR přidat. Takže za chvíli bude platit co úsekáč, to MOR.
Předpokládám, že navenek tyhle dva typy od sebe nerozeznám, že úsekáč a úsekáč s MOR vypadají navlas stejně. Takže i kdyby se rozhodlo, že se úsekáče s MORy budou zvlášť označovat, jak poznat který je z nich je s MOR?
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Gumídek v 9.3.2016, 20:50

No, nepoznáš....Musel bys zastavit, a podívat se, jestli jsou smyčky v silnici....Ale já se to snažím hlídat....A všude, kde jsou, jsou MOR(měření okamžité rychlosti) zadané. Resp. O kterých dostanu informace.....
A zase se neplaš....Na všech nejsou...A postupně je přidávám, tak jak je přidávají oni, neboj.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod konf14 v 9.3.2016, 22:07

No jo, neplaš neplaš, ale tenhle test mě přišel na 6 stovek :blee:
A to ještě ani nevím, jestli to byl ten na začátku nebo na konci, ani fotku k tomu neposlali, holomci. Já si už po těch čtrnácti dnech nepamatoval jestli jsem do toho úseku vlítnul nebo z něj vylít.
Nejezdím podle názoru páně Jiráska, naopak si myslím, že jen magor by na šestiproudovce jezdil osmdesát. Takže je taky možné, že jsem přeslechl cinknutí navigace a projel celý úsek průměrnou pětadevadesátkou... :zamysl:
V tom případě by údaje o radarech souhlasily.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2016, 10:33

Ale zrovna tam MOR není....pouze úsekáč....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2016, 10:40

A jestli jezdíš po Jižní spojce 95....Tak buď vlastně rád, že už nejsi bez papírů....Velmi často tam jezdí policejní Passaty....
Ale furt nechápu, kde jsi vzal, že tě změřil MOR..
1. Tam totiž žádný MOR není.
2. V tom dopise o MOR není ani slovo. Pouze o změření.
Stálo tě to jen 600, a vsadím se, že ti ani neodečetli body....tak buď rád...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod konf14 v 10.3.2016, 14:45

Nezdá se mi pravděpodobné, že bych celý úsek projel 95 - občas zpomalím...
Ale pokud tam opravdu MOR není, tak jsem to asi prohvízd takhle. Asi jsem nějak přehlíd upozornění v navigaci. Ale určitě jsem nejel v levém sám, vždycky tam jedu v nějaké koloně a té se přizpůsobím.
Vyhrál jsi sázku, body mi nesebrali. Jen mi s tím vyhrožují, když v čas nezaplatím. Ale klidně by si je vzít mohli - třeba změnit to na 300 a 3b. Bodů je dost a hlavně jsou zadarmo... :-)
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2016, 17:25

Ne ne, tohle je nová móda. Obešlou majitele vozu, a když zaplatí, tak žádné body...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod konf14 v 10.3.2016, 19:23

Nějak se vyznáš. Žes bys taky byl někdy přistižen? :usmev:

Je to teda blbá móda. Před dvěma lety jsem za pásy a papíry dostal 200 + 3b - to se mi líbilo víc...
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Ivo v 10.3.2016, 19:49

OT:
Aby mohli vzít body, musí být prokázáno kdo řídil, vzít body mohou jen řidiči, nikoliv majiteli. Přes stacionáry a úsekáče poznají max. majitele, kterému bez přestupkového řízení (tam by si ho porovnali s vyfotografovanou osobou za volantem) těžko prokážou, že řídil zrovna on. Proto se posílá složenka a je to bez bodů. Pokud jsi platil za pásy a sebrali i body, tak tě zastavili a řešili to na místě, tedy byl jsi jasně prokázaný řidič, nikoliv "jen" majitel.
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: Na koncích či začátcích úsekáčů MOR(stacionár)

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2016, 20:10

Existuje jedna skupina, která zaplatí a ještě jí seberou body. A to je taxi. Musí ale mít na střeše transparent taxi. V případě, že řekne, vozidlo jsem neřídil, tak jde rovnou ke správnímu řízení. Za to, že vozidlo taxi řídila osoba k tomu nezpůsobilá. Takže radši zaplatí a nechá si sebrst body....
Takže politika typu, zaplať a žádné body se mi hodně nelíbí. Protože je to zase levá...Jen na získání peněz do pokladny....
A ještě znevýhodňuje některé proti ostatním. Ale to je OT.
Pro Konf14 : ne, nemám to z vlastní zkušenosti, naštěstí. Ale vím to od spolehlivého zdroje....
No nic, téma mohu zamknout..
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron