Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 17.8.2019, 14:25

Jelikož už se ustálilo označování radarů, úsekových měření a dokumentace jízdy na červenou, tak jsem dospěl k těmto změnám.
A abyste se v tom vyznali, tak měním i označení v hranatých závorkách
MOR - Měření okamžité rychlosti
MUR - Měření úsekové rychlosti
DJC - Dokumentace jízdy na červenou
DUD - Dopravní úsekové detektory

A přejmenuji Radary stacionární semaforové na Radary - Semafory - DJČ
A ty které mimo hlídání červené, hlídají i rychlost, ještě přidám do MOR. Tam, kde se měří rychlost bude za zkratkou měřená rychlost. U DJČ nebude rychlost žádná....

Akorát se omlouvám, tato změna bude chvíli trvat....Pár dní určitě...
Až ohlásím hotovo - Tak bude potřeba svou databázi smazat, a stáhnout celou znovu.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 17.8.2019, 14:43

Semaforové radary, neboli Dokumentace Jízdy na červenou je hotová.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod konf14 v 17.8.2019, 15:47

MUR spojené s MOR se bude nějak označovat?
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 17.8.2019, 16:00

Maximálně do nich postupně zapsat do poznámky MUR - že jsou součástí....
Ale oni se stejně budou zobrazovat dvojmo. Začátek nebo konec MUR a u toho MOR, stejně jako se bude zobrazovat MOR u DJČ....
Ale s tím nic nenaděláme. Aspoň to někoho trkne...
Ale poprosím tě, jelikož teď toho předělávám hodně, tak mne kontroluj....A když tak zadej opravu....Díky..
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 17.8.2019, 16:17

Stacionární radary neboli MOR jsou hotové....aspoň doufám... :zamysl:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod konf14 v 17.8.2019, 16:51

Já bych to snad raději nezdvojoval. Tedy k MUR nepřidával MOR. Musíme se s tím tak nějak smířit, že začátky úsekáčů jsou zároveň stacionáry a dávat si na to bacha sami. Protože se mi zdá, že tohle bude spíš pravidlo než vyjímka. Přidat k MUR funkci MOR je jednoduché a levné a kasírtašky toho budou využívat... :zamysl:
A navigace z toho jsou zblázněné. V jednom místě hlásí úsekáč-začátek, zároveň konec v protisměru a ještě k tomu stacionár. Pokud navigace mluví, tak je to ještě dobré - řekne "úsekový radar" a "radar", ale pokud jen cinká a píše, tak než přečtu jeden nápis (při jízdě to není tak jednoduché), tak cinkne podruhé a já nebudu vědět, že tam jsou dva typy radarů. Jak říkám, jak se ozve "úsekový radar", tak už rovnou počítám s tím, že tam může být (a zpravidla bude) MOR.
Červená se mne sice osobně netýká, na červenou jezdím jen doma, kde to dobře znám a kde vím, jaké tam jsou šílené časové prodlevy. Ale pokud měří rychlost na zelenou, tak tam bych rád věděl o radaru - takže u DJČ s MOR bych primárně rád věděl o MOR. DJČ vem čert - z výše uvedených důvodů...
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 17.8.2019, 17:48

Oni to právě vždy nejsou začátky, někde jsou to konce....
Jenže zase jiní to chtějí takhle...Já také chtěl maximální jednoduchost....Ale nevím jak jí dosáhnout.
Protože pak mi zase chodí maily, a soukromé zprávy, že někdo dostal někde pokutu, a že za to můžeme my...
Samozřejmě si za to může sám....
Přidá se ještě někdo, kdo by se přiklonil na nějakou stranu ?? Po pravdě, já to de-facto rád promažu....
Mne také leze na nervy, když to řve furt....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod konf14 v 18.8.2019, 7:49

Gumajz píše:tak mne kontroluj....A když tak zadej opravu

Nejde to. Začal jsem u MOR, objevil staré označení [S50] (Lahovice), ale po přepsání na [MOR50] mi systém nedovolí odeslat opravu, musím prý napsat [Sxx]
poi0.jpg
poi0.jpg (40.01 KiB) Zobrazeno 6346 krát


Zkouknul jsem i MUR, tam chybí změnit ještě 180 záznamů, ale v těch už opravených u Praha-Běchovice, Českobrodská č.1; do centra chybí úvodní hranatá závorka.

A navíc mne u toho tak trochu zmátlo označení "č.43"
poi3.jpg
poi3.jpg (31.87 KiB) Zobrazeno 6346 krát

Až po chvíli mi došlo, že je to pořadí v seznamu TSK. Je opravdu nutné aby to navigace zobrazovala? Nebo pokud to používáš jako nějaký přehled pro kontrolu, nešlo by to zařadit až na konec a na začátek dát to nejdůležitější, což je MOR?
Obrázek
Začátek vyplývá z označení č.1 v adrese a TSK-pořadí může být přístí rok jiné.

Předloni byla na 52. a 53. místě Slánská...
Obrázek

... a loni (po jejím vyřazení) už Kutnohorská. A všechny záznamy za ní se přečíslovaly.
Obrázek

Nemluvě o tom, že předloni tomu říkali ÚMR... :usmev:
Naposledy upravil konf14 dne 18.8.2019, 21:05, celkově upraveno 1
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 18.8.2019, 12:18

1) Ty čísla jsem tam prostě dal jen pro kontrolu. A použil jsem jejich, protože se hodily. Stejné číslo ukazuje na úsekáč. Když je třeba pět úsekáčů na stejné silnici, tak při zadání tohohle čísla vyskočí jen ten jeden. A navíc třeba u těch, které se slučují. Jestli ti tam vadí čísla, tak je postupně dáme na konec....
2) Nějakou opravu zkus znovu, jestli se to zadání už opravilo. Asi serveru nějakou dobu trvá, než to schroustne...
3) Počet 126 je celkový počet MOR. Co je v tom zase za problém ?? My tu nemáme jenom Prahu.....
4) A je "hezké", že to kontroluješ podle .kml, ale už jsem ti jednou psal, že tohle už generuje server, a já to neovlivním. Nevím jak rychle dojde k aktualizaci generovaných zápisů. To je věc Henryho...
5) Ty názvy - začátek a konec jsi tam chtěl dát ty, tak jsem je tam dal....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 18.8.2019, 12:25

Dokončeny úsekáče - MUR.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 18.8.2019, 13:25

Předáno Henrymu, aby zkontroloval generování záznanů serverem. Až bude na to mít čas, zkontroluje...tím myslím, až bude u compu...
Dále, přesunuta čísla radarů nakonec.
Odstraněna čísla pražských obvodů, protože jsou dnes již zbytečná, zvlášť kvůli přesunům částí čtvrtí do jiných obvodů.
Takže stačí Praha a název obvodu...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Henry v 18.8.2019, 18:41

Kategorie radarů mají speciální nastavení kvůli generování hlášek a vzdálenosti pro některé navigace. Už je to dávno, ale bohužel se domnívám, že některé navigace (Garmin?) potřebovali právě takový zápis [C70], [M50], aby poznaly typ radarů a rychlost. Navíc se podle toho rozdělují kategorie radarů do sdružených ZIP souborů s radary na úvodní stránce...

Prověřím, až budu u PC...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod konf14 v 18.8.2019, 21:38

Také si už nevzpomínám přesně, ale myslím, že u GPX-souborů pro Garmina zavináč s číslem v tagu NAME nahrazuje funkci POI-loaderu "Upozornění při překročení rychlosti".
Obrázek

Obrázek

Tag Proximity naopak nastavuje vzdálenost upozornění.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod konf14 v 20.8.2019, 11:02

Protože stále nemůžu zadávat opravy (třeba Běchovice 43), tak jsem jen tak pro zajímavost zkusil dát všechny MUR-MOR-DJC dohromady, změřit vzdálenosti mezi nimi a zjistit radary, které mají více funkcí dohromady.
Nedopadlo to - dost radarů moc přesně zadaná není. Což je svým způsobem dobře, protože ikony v navigaci nebudou splývat (viz 2x Běchovice). A možná by stálo za to ty Běchovice uměle rozhodit o metr-výpočet je velmi jednoduchý.
Taky jsem ale narazil na zajímavost, kdy Hradec je 4,2m od Pardubic... :usmev:
radary-vzdálenost.pdf
(218.44 KiB) 1081 krát


A v příloze je mapa se všemi MURy-MORy-DJC. Musel jsem ji zazipovat, protože soubor HTML nelze do příspěvku vložit jen tak volně.
Přílohy
radary-MOR-MUR-UJC.zip
(16.33 KiB) 947 krát
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Změny v názvech kategorií radarů a zkratkách

Příspěvekod Gumídek v 21.8.2019, 18:07

Stačilo napsat, že je tam ten Hradec dvakrát. Z toho jednou s názvem Pardubice...na to stačí odstranění.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Další

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

cron