MOR v Německu

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

MOR v Německu

Příspěvekod stst2 v 29.7.2023, 20:15

Jel jsem před pár dny přes Oelsnitz a překvapil mne radar. Naštěstí bezplatně - přede mnou jela kolona místních. Byl to takový pruhovaný sloup - už ho znám ze Žitavy. Začal jsem na internetu pátrat po dalších - že bych si udělal takou malou databázičku místního příhraničí, kde bych se mohl případně v budoucnosti vyskytovat.
Nějaké další jsem objevil a protože Google má znovu povolené objíždět Německo s kamerami, tak jsem si některé mohl prohlédnout. Kromě moderních válců mají i prastaré ptačí budky na sloupku. Podobné jako byly dřív u nás - a možná ještě někde straší (třeba Náchod nebo Turnov). Fungovaly na principu indukčních smyček.
U nás byly ale pouze jednosměrné, kdežto v Německu to (zřejmě) upgradovali na obousměrnou variantu. I když lepší označení by bylo dvousměrná varianta. Na obě strany od budky jsou totiž na silnici kalibrační čáry a zařízlé indukční smyčky (samozřejmě pokaždé v jiném jízdním pruhu). A já předpokládám, že ta budka se dá otáčet na obě strany. Bude to podobný systém na matení řidičů jako se používá tady, třeba u Vsetína. Postaví kolem silnic prázdné skříně a funkční střeva mezi nimi v nějakém časovém intervalu přehazují.
A možná to Němci upgradovali na systém 2.0 - třeba se to otáčí samo bez lidské obsluhy.
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: MOR v Německu

Příspěvekod stst2 v 31.7.2023, 10:44

Doporučuji k prohlédnutí křižovatku u Voigtsgrün - čtyři kruhové radary na každé větvi. A protože jsou kruhové, tak ani nevíte kam míří a odkud kam co měří. Možná by bylo záhodno na takovýchto "ozdobených" křižovatkách počítat i s kontrolou průjezdu na červenou. Kamery v těch válcích jsou (zřejmě ne jen jedna) a stačilo by to jen nějak propojit se semafory.
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: MOR v Německu

Příspěvekod stst2 v 2.8.2023, 18:42

Přiznám se, že jsem si s tou databázičkou naběhl. Jen v příhraničí v "NDR" jich je přes stovku - a to si vůbec nejsem jist, že jsem objevil všechny. Sice možná už ty staré budky nejsou funkční a nechávají je jen na strašení (tak jako mnohde u nás), ale spolehněte se na to...
Jelikož jsou na indukční smyčky, tak by zbývalo jen jezdit po nocích a sledovat infrablesk. Že bych se na to...
Raději tam pojedu o něco pomaleji.
:usmev:
Přílohy
radary německo.jpg
radary německo.jpg (52.98 KiB) Zobrazeno 3856 krát
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04


Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků