MioMoov 370 a č.p. v mapách

Vše o nových přístrojích Mio s aplikací Navman

MioMoov 370 a č.p. v mapách

Příspěvekod kusys v 9.12.2008, 0:19

Zdravím všechny mazáky!
Koupil jsem před 3 dny :jupi: 370u - bomba, super, výborná, uživatelsky jednoduchá. Stáhl jsem z Mio stránek ve FAQ update map, povedlo se mi dle Vašich návodů vložit přes WinComandra Radary :palce: ale zajímá mne (a to jsem se nikde nedočetl - fuckt :mrk: ), ukazuje někomu Mio i čísla popisné? Ostrava a Frýdek-Místek to prostě nenajde.
Včil můj dotaz - jde to nějak do map dohrát, nebo se musím spokojit s tím, že to prostě nejde? Kámošku v Německu mi to podle č.p. našlo naprosto přesně ... :zamysl: .
Díky za případnou odpověď :mad2:
kusys
Kusys
Uživatelský avatar
kusys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 8.12.2008, 23:52

Re: MioMoov 370 a č.p. v mapách

Příspěvekod Jirásek v 9.12.2008, 8:05

Čísla popisná, na rozdíl od čísel orientačních, nejsou snad v žádných navigačních mapách ČR (mohu se však mýlit). Zatím jsem je nezaregistroval ani u TT ani u Garmina. Nepředpokládal bych je ani u navigací MIO.
Dohrání do map si nedokáži v "amatérských" podmínkách představit. Mimo jiné například i pro absenci vhodné databáze čísel.
Tento problém se tu již řešil pro různé navi několikrát. I čísla orientační jsou pouze u větších aglomerací, vesnice, mestečka a pod. je zatím nemají.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: MioMoov 370 a č.p. v mapách

Příspěvekod kusys v 9.12.2008, 10:59

Tak jo, díky Jirásku!
Teď mi ještě přišlo přímo od Kováře toto:
Mio Service
The reply is shown below:
Dobrý den, bohužel jde o to, že mapa ČR v navigaci je pokrytá jen cca 8% čísel popisných.Tudíš Vám to najde č.p. maximálně v Praze.Bohužel takto je mapa vytvořená od výrobce. Pěkný den

Jak řekl klasik - nikdo není dokonalý :cheers:
Přeji všem příjemný den a hodně navigovaných kilometrů a navigační Vánoce a Navig Nový Rok :usmev:
Kusys
Uživatelský avatar
kusys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 8.12.2008, 23:52

Re: MioMoov 370 a č.p. v mapách

Příspěvekod Docent v 9.12.2008, 11:33

Nechci kecat, ale v navigaci nejsou čísla popisná, ale čísla orientační. Na rozdíl třeba od mapy.seznam.cz, kde je obojí. Dost pochybuju o tom, že když někdo diktuje někomu adresu, tak mu dává číslo popisné (teď mluvím o městech, ne o dědinách, kde žádná orientační čísla nejsou).
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: MioMoov 370 a č.p. v mapách

Příspěvekod mila-p v 9.12.2008, 20:59

Je to tak, neplést si pojmy - čísla popisná (např. v Praze červená) a čísla orientační (modrá). Čísla popisná nejdou v řadě logicky za sebou a takovou adresu je skoro nemožné najít. Pochybuji, že některá navigace č.p. umí a s čísly orientačními to také není velká sláva (pouze větší města) a chyb je tam dost a dost. Všiml jsem si, že u TT MapShare nějak zmizely opravy čísel domů...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: MioMoov 370 a č.p. v mapách

Příspěvekod kusys v 10.12.2008, 22:43

Nevím, nevím ...
Nejsem IT, mírně uživatelsky ovládám PC, ale při dnešní miniaturizaci pamětí, procesorů a podobných médií by přece neměl být problém narvat tam (mám teď na mysli do navigace :grin: ) něco jako má Seznam Mapy (...?) a teprve poté bude navigace opravdu navigací se vším všudy, ať už s č.p. nebo s č.ev. Nechci samozřejmě parcelní čísla :blazen: , to už by bylo asi přehnané :haha: . Ale třeba i vesnice by nebyly k zahození ...
Za takové bejby bych klidně dal i daleko více než těch 6,5 T!!! Co vy na to, výrobci? :pc:
Kusys
Uživatelský avatar
kusys
 
Příspěvky: 4
Registrován: 8.12.2008, 23:52


Zpět na Mio Moov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků