TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Vše o navigacích značky TomTom

TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod ManT v 18.5.2016, 21:41

Zdravim mam problem se kterym si nevim rady.
Par navigaci jsem mel a vzdy si poradil, naposledy TomTom One Model: XL 4ET03, ktery jsem asi pred rokem prenechal za par korun znamemu, nyni spokojene pouzivam Garmin nuvi LTMx55.
Vcera mi volal ze mu navigace vypovedela sluzbu a vypina se, vzal jsem ji tedy k sobe domu, asi hodinu nabijel a naskoci jak ma, nicmene na pocatecni nastaveni (jako po rozbaleni), kde se nastavuje jazyk, prava/leva ruka,format casu a samotny cas a to je ten problem, kdyz jej nastavim nebo necham jak je, navigace zatuhne a asi za 10sec. se restartuje a je to tam kde bylo stale dokolecka, vubec to nenabehne na hlavni/menu mapu, proste plne nenabootuje.
Nainstaloval jsem TT Home, aktualizoval co nabidl vcetne aplikace, zkousel i oficialni opravny nastroj ze stranek vyrobce TT Clear Flash, projel to jim asi trikrat ale bez vysledku, navigace odmita fungovat.
Mam podezreni na poskozeny Bootloader/zavadec, ale netusim jak jej opravit a jaka je ta spravna verze, u garmina si poradim tady se mi zkratka nedari, poradi nekdo v oblasti TT zkusenejsi prosim?

Nasel jsem par diskuzi zde, zatim to procitam ale moc moudry z toho nejsem, s BL bych si bez znalosti bnerad zahraval, protoze pokud se to nepovede je navi na odpis.
odkaz smazán, odkazoval na fórum zabývající se i nelegálním SW

Take mam podezreni na poskozenou vnitrni pamet
https://en.discussions.tomtom.com/xl-xx ... mory-61241

EDIT:
Za odkaz se omlouvam, ja googluji jak muzu abych nasel zpusob jak prehrat BL kdyz si s tim TT Home s nejaktualnejsi sw verzi Navcore neporadi, zkusim nahrat nejakou z prvnich verzi ta navi je tusim rok 2011 ale jisty si nejsem takze jakou zvolit netusim
Neco na jinem foru jehoz odkaz uz radeji davat nebudu jsem nasel a odkaz vede na servery TT
Navcore 9.400.2 http://download.tomtom.com/sweet/navcor ... T_EASE.cab

Bohuzel uz se nepamatuji jaka verze tam byla tesne po tom co jsem navi asi pred 3-4lety kupoval, soubory z hdd jsem asi pred rokem smazal...
ManT
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.5.2016, 21:40

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod hafca v 20.5.2016, 15:40

Verze bootloaderu se dá zjistit i ze souboru ttgo.bif. Většinou je to sedmý řádek a vypadá nějak takhle:"BootLoaderVersion=55259". V tomhle případě jde o verzi bootloaderu 5.5259. Jinak je to soubor system a jeho změna je jednoduchá. Stačí do navigace nahrát novější verzi a navigaci restartovat. Má to ale jedno zásadní úskalí, pokud se zvolí nevhodná verze je to pro navigaci většinou konečná. Pro tyhle staré navigace stačila osvědčená verze 5.5128.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod ManT v 21.5.2016, 16:52

Verzi NC by jsi veděl prosím? já jich už těch ofiko pár zkusil ale bez výsledku...navi stále plně nenaběhne a dokola se restartuje, byly v ní vždy oficiální dodané ĺegální mapy a nc, mám opravdu podezření na hw problém.
ManT
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.5.2016, 21:40

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod hafca v 22.5.2016, 9:18

Ten samý soubor, většinou řádek 9 a 10.
ApplicationVersionVersionNumber=9450
ApplicationVersion=890926.98
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod Gumídek v 22.5.2016, 9:31

Věř Hafčovi, já měl TT One (má drahá polovička) Ten nechtěl fungovat vůbec. Dělali jsme s ním psí kusy. Dostal ho do ruky Hafča a rozchodil ho...Tak ho od nás dostal jako dárek... :usmev:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod ManT v 22.5.2016, 9:43

hafca píše:Ten samý soubor, většinou řádek 9 a 10.
ApplicationVersionVersionNumber=9450
ApplicationVersion=890926.98

Ted jsem zkousel 9421 a TT pro zmenu nenabehl vubec, visi na cerne obrazovce s tt logem, tu 9450 vyzkousim a dam vedet, dekuji za info.
ManT
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.5.2016, 21:40

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod ManT v 22.5.2016, 10:12

Zde na oficialni diskuzi se o problemu zminuje vice lidi, tech diskuzi jsem vygoogloval vic ale 90procent pripadu se to nikomu nepodarilo vyresit, vlastne jednomu ano, jednotku reklamoval, dalsi v poslednim prispevku zde: https://en.discussions.tomtom.com/xl-xx ... ing-183093 pak pise ze mu pomohlo instalovat na jinem pocitaci, o vadne vnitrni pameti je tam take zminka.
Jako format jsem zkousel xx krat, delal jsme s tim fakt psi kusy, rychle formatovani, dukladnejsi co trva asi dvacet minut, zmena souboroveho systemu, nahravani x verzi samotne aplikace navcore jejiz soucasti je i bootloader ale bezvysledne.
Pamet je v pc normalne pristupna, mohu zapisovat/mazat, formatovat, projel jsem ji i win chkdsk ale zadne problemy nenasel, mozna zkusit nejaky jinz dukladnejsi nastroj ale o takovem nevim.
Skutecne zacinam mit podezreni, ze uloziste je v poradku ale nejaka flash rom uvnitr, do ktere se zapisuje navcore po instalovani z vnitrni pameti ci 64MB RAMka ma problem....bohuzel krome clear flash ktery jsem nekolikrat pouzil, nevim o jinem ofiko nebo neofiko nastreoji ktery by se dostal do hw tomtoma hloubeji.
ManT
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.5.2016, 21:40

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod hafca v 22.5.2016, 22:52

Ta verze navcore co jsem sem dal, to byl jen příklad, jak ten zápis vypadá. Do téhle stařenky zkus 9.170 (9.160-9.205). Vyšší verze nepřinese zásadní vylepšení, spíš problémy.
Co je tam za verzi toho bootloaderu? S tím jsi se tu zatím nepochlubil, ale jestli si při startu nestačí vytvořit soubor ttgo.bif, tak se asi ani nepochlubíš.
Clearflash je co já vím jediný nástroj, který se umí dostat do vnitřní paměti a vyčistit jí od zbytků minulých navcore.
Zkoušel jsi dlouhý reset? To je takový, kdy držíš resetovací tlačítko nejmíně 30 sec. nebo raději déle. Když ho navigace nemá, dělá se to zapínacím tlačítkem.
A je tu ještě jedna možnost, pokud jsi ovšem těmi pokusy s bootloaderem tu navigaci nezabil úplně.
Zformátuj jí na FAT a udělej clearflash. Vypni jí, odpoj od PC a pak jí znovu připoj k PC, zapni jí a spusť TThome. Měl by ti nabídnout mimo jiné i nějakou verzi navcore. Bude to nejspíš ta nejstarší, ale to nevadí. Ostatní věci můžeš pro začátek vynechat. Po jeho nahrání vypni navigaci, odpoj jí od PC a zkus jí pustit. A jsou dvě možnosti, buď naběhne a dostaneš se až do místa, kde zahlásí, že nemá mapu a pak je vyhráno. Potom jí stačí znovu připojit a kouknout, jestli nenabídne novější verzi navcore a tohle opakovat tak dlouho, dokud novější veze bude nabízet.
Předposledním pokusem může být všechny ty věci co tu popisuji zkusit na jiném PC nebo notebooku.
Jako poslední jí můžeš rozebrat a odpojit baterku ideálně na víc než hodinu, třeba i celý den. Když ani po tomhle nenaběhne, je téměř definitivně mrtvá.
Něco z toho už jsi podle všeho už dělal, ale zkus to krok po kroku jak píšu.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod kayas v 21.4.2022, 7:05

Podařilo se mi dojít až sem ... Zformátuj jí na FAT a udělej clearflash. Vypni jí, odpoj od PC a pak jí znovu připoj k PC, zapni jí a spusť TThome. Měl by ti nabídnout mimo jiné i nějakou verzi navcore. Bude to nejspíš ta nejstarší, ale to nevadí. Ostatní věci můžeš pro začátek vynechat. Po jeho nahrání vypni navigaci, odpoj jí od PC a zkus jí pustit. A jsou dvě možnosti, buď naběhne a dostaneš se až do místa, kde zahlásí, že nemá mapu a pak je vyhráno. Potom jí stačí znovu připojit a kouknout, jestli nenabídne novější verzi navcore a tohle opakovat tak dlouho, dokud novější veze bude nabízet. ...

Přesně jsem došel do místa, kde zahlásí, že nemá mapu, ale dál se mi to nějak nedaří a nevím, co dělám špatně. :zed:
kayas
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21.4.2022, 6:51

Re: TomTom One XL IQ ROute-NENABOOTUJE

Příspěvekod jara255 v 26.5.2022, 6:09

Pokud jsi se dostal až sem, potom předpokládám, že složku s mapou máš zálohovánu, tak ji nakopíruj do vnitřního úložiště a po resetu by se mapa měla načíst.
Pokud se nenačte, tak jsou ještě dvě možnosti. Zkusit mapu zakoupit nebo hledat na jiném fóru, kde se řeší "aktualizace zdarma".
jara255
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15.6.2017, 9:50


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron