POI body pro TT930

Vše o navigacích značky TomTom

POI body pro TT930

Příspěvekod machy v 8.7.2008, 23:40

Ahoj, mám velikou prosbu. Mám TT GO 930 a když si odsud stáhnu POI body, tak mi nefungují, dělám něco špatně? Myslím, že ty co tam mám mají koncovku TLV a tyhle ov2. Může to být ten problém? Moc děkuji za odpověď
machy
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14.9.2007, 17:26

Re: POI body pro TT930

Příspěvekod Jirásek v 9.7.2008, 8:13

Postupuješ dle TOHOTO NÁVODU ?
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POI body pro TT930

Příspěvekod Zdeněk Málek v 9.7.2008, 14:12

No, já nevím jak Ty, ale já jsem si odsud stáhl .ov2 soubory, (taky ikony k poi .bmp) nakopíroval jsem je do adresáře s mapou a pak v navigaci :
Změnit předvolby
zobrazit BZ na mapě
a vybereš které BZ chceš zobrazit

popřípadě potom zadáš upozornění na blízké BZ:
Změnit předvolby
šipka doprava
správa BZ
upozornit na blízký BZ
tady vybereš BZ na který chceš upozorňovat, zadáš vzdálenost, zvuk, zadáš jestli chceš upozornit pouze na BZ na trase a je to hotovo.

Jinak je to vše popsáno tady na fóru několikrát. Mně to na mé TT930T funguje zcela bez problémů.
TT GO930T appl 8.351
maps:Western_and_Central_Europe v835.2419
TTHome 2.7.2.1825
Peugeot 307 SW
Zdeněk Málek
 
Příspěvky: 37
Registrován: 27.6.2008, 9:57
Bydliště: Bystřice pod Hostýnem

Re: POI body pro TT930

Příspěvekod Gumídek v 9.7.2008, 14:52

Ještě něco. Pokud nechceš aby se bod zobrazoval,ale upozorňovat na něj chceš,tak stačí jen upozornění na bod. Navigace tě na něj upozorní, na tu chvilku,co jedeš okolo,ho zaobrazí na mapě,a jakmile ho mineš,přestane být vidět. Já to používám např. u radarů ve Švýcarsku,protože když bych si tam chtěl prohlížet mapu, a měl zapnuté zobrazování švýcarských radarů,tak by přes ně mapa nebyla skoro vidět....Mají jich tam moc a moc....i na dálnicích. Ale naštěstí typ,který mi neznáme...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: POI body pro TT930

Příspěvekod rossi461 v 29.8.2009, 17:09

NO já mám TT7 a když stáhnu POI ve formátu ov2 a dám je k mapě, tak mi pa navigace nejede plynule ale ukazatel se skokově pohybuje po mapě. Když v mapě takto vložené body nemám, kurzor jede po mapě krásně plynule.
Jinak když stáhnu body z Tomtom Home, tak mají koncovku tlv a jsou uložené ve složce označené poi a v mapě se vytvoří dva soubory - jeden s ikonkou a druhý s příponou ov2, tak mapa jede plynule. Bohužel jich tam ale není tolik a nejsou tam ty potřebné.
Takž nevím kde vzít ten soubor s příponou tlv k bodům z tohoto fóra.

Pokud někdo ví co s tím, 8-) tak poraďte.
rossi461
 
Příspěvky: 1
Registrován: 4.5.2009, 11:26

Re: POI body pro TT930

Příspěvekod Jirásek v 29.8.2009, 18:52

Trhané zobrazení způsobuje "zapnutí" zobrazení více (hodně) kategorií. Navigace (procesor) nestíhá překreslovat mapová data a ještě kontrolovat všechny "zapnuté" kategorie. Proto hodně záleží na HW, doporučuji nechat zobrazovat pouze ty důležité. Bohužel, info o HW v dotazu chybí.
*.tlv jsou spec. instalační soubory ze serveru TT, pro provoz navi se stejně používá formát *.ov2. Některé kategorie jsou placené, musí být aktivované a proto ten *.tlv (nechci to tu rozebírat do detailů). Pokud se mýlím, prosím, opravte mne.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POI body pro TT930

Příspěvekod Gumídek v 29.8.2009, 20:47

Ano, Jirásku, máš pravdu. Problém je, že body z TomTomu jsou daleko menší, protože je jich tam daleko méně. My jich zde v každé kategorii máme více, a navíc pravidelně aktualizované. Také nelze nechat zobrazovat vše, protože se neúměrně zatíží procesor, a začne trhané zobrazování, protože do toho jede RDS-TMC a další věci, upozorňování na body zájmu atd atd. Takže vždy nechat zobrazovat jen opravdu to nejdůležitější. Mé navigaci se viditelně ulevilo i tím, že jsem dal pryč všechny zahraniční radary a zobrazování na ně, a vytvořil jen dvě kategorie : radary mobilní euro a radary stacionární euro. A na ně nastavil upozorňování. Mám je vypnuté, a zapínám je jen na cestu mimo republiku.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků

cron