Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Vše o navigacích značky TomTom

Re: Body zájmu - zobrazování ikon

Příspěvekod CooLeo v 22.7.2010, 11:22

Tak koukám, že to byl nákup navigace za všechny prachy.. skoro nic si tam nemůžu nastavit. Ale hlavně, že v obou záložkách v menu mají nastavení hlasu.. No asi jako jedinou možnost bych viděl jedině přeinstalování softu za jiný z někde z netu čímž ale ztratím záruku a možná kdoví jestli by ještě někdy fungovala.. :nositka: mají to vymyšlené ..mamlasi... :nastvany:
CooLeo
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20.7.2010, 10:44

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Jirásek v 26.7.2010, 8:46

Ještě k problému ořezaného menu u XL2.
Našel jsem tiskovou zprávu z květnna 2010 http://www.tomtom.com/news/category.php ... anguage=10 . To jsou volové. A ještě zdůrazňují, jaká je to výhoda. :pistol:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod xsaron v 24.8.2010, 23:27

A je to tady !!
Dnes jsem si koupil TomTom XL 2 IQ Routes a zjistil, po stažení bodů zájmů "radarů", že je tato navigace neumí ohlásit. Hledal jsem všude po forech s negativními výsledky. Už jsem to chtěl vzdát a v tom jsem našel manuálek v angličtině, který vám odemkne celé menu a můžete si nastavit řadu věcí. V menu pak funguje 95%otevřených věcí. Nefunguje například wifi protože tam ten HW prostě neni.
postup :
1. vytvořit složku na rootu s názvem SdkRegistry
2. vytvořit v této složce txt a uložit do něho :

MENUBLOCK|BLOCK_MAIN|BTM_GPS_POSITION|
MENUPAGE|TASK_PAGE2|Page 2|
MENUBLOCK|BLOCK_PREF|BTM_GPS_POSITION|
MENUPAGE|TASK_PAGE1|Navigate 1|
MENUITEM|TASK_NAVIGATE_TO|
MENUITEM|TASK_MENU_ROUTE_INSTRUCTIONS|
MENUITEM|TASK_ITINERARY|
MENUITEM|TASK_MENU_PLAN_ATOB|
MENUITEM|TASK_SHOW_MAP|
MENUITEM|TASK_PAGE3|
MENUPAGE|TASK_PAGE3|Navigate 2|
MENUITEM|TASK_CONFIRM_DELETE_ROUTE|
MENUITEM|TASK_ADD_FAVORITE|
MENUITEM|TASK_MAINTAIN_FAVORITES|
MENUITEM|TASK_PLAN_VIA|
MENUITEM|TASK_MENU_FIND_ALTERNATIVES|
MENUITEM|TASK_PAGE4|
MENUPAGE|TASK_PAGE4|Preferences Page 1|
MENUITEM|TASK_SET_VOLUME|
MENUITEM|TASK_SET_DIST_UNITS|
MENUITEM|TASK_SET_CLOCK_TYPE|
MENUITEM|TASK_LEFTHANDED|
MENUITEM|TASK_SHOW_GPS_STATUS|
MENUITEM|TASK_PAGE5|
MENUPAGE|TASK_PAGE5|Preferences Page 2|
MENUITEM|TASK_SET_PROMPT|
MENUITEM|TASK_EXIT_APP|
MENUITEM|TASK_RESET_SETTINGS|
MENUITEM|TASK_CHANGE_HOME_LOCATION|
MENUITEM|TASK_SET_KEYBOARD_SIZE|
MENUITEM|TASK_PAGE6|
MENUPAGE|TASK_PAGE6|Preferences Page 3|
MENUITEM|TASK_MAINTAIN_POI|
MENUITEM|TASK_SET_HIDEMAP|
MENUITEM|TASK_SET_BRIGHTNESS|
MENUITEM|TASK_SET_BACKLIGHT|
MENUITEM|TASK_SWITCH_NIGHTVIEW|
MENUITEM|TASK_PAGE7|
MENUPAGE|TASK_PAGE7|Preferences Page 4|
MENUITEM|TASK_SET_PLANTYPE|
MENUITEM|TASK_SET_VOICE|
MENUITEM|TASK_SET_MAP|
MENUITEM|TASK_MENU_ROUTE_INSTRUCTIONS|
MENUITEM|TASK_SET_COMPASS|
MENUITEM|TASK_PAGE8|
MENUPAGE|TASK_PAGE8|Preferences Page 5|
MENUITEM|TASK_SET_STATUS|
MENUITEM|TASK_SWITCH_BLUETOOTH|
MENUITEM|TASK_MENU_PHONE|
MENUITEM|TASK_DIAL_POI|
MENUITEM|TASK_EMPTY|
MENUITEM|TASK_PAGE2|

3. txt přejmenovat na TomTom.mnu
4. Odpojit zařízení od PC vypnout zapnout a je to.
V případě změny zpět stačí tuto složku zase ze zařízení smazat.
Doufám, že jsem někomu pomohl, já mám radost velkou že to nebyly vyhozené peníze :jupi:
xsaron
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24.8.2010, 23:25

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Tonny v 25.8.2010, 8:36

Marketingová strategie "tvůrců" TomTomu mne přesvědčuje čím dál víc o tom, že další má navigace se bude jmenovat zcela jinak.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Gumídek v 25.8.2010, 9:10

Budete se divit, ale jsou lidé, kterým vyhovuje, že to jen naviguje a nic víc. To jsou ti lidé, kteří do dnešní doby nemají počítač, nepoužívají mail a podobně.... Protože ti by ve složitějším menu zabloudili...já sice tvrdím, že takoví by měli dále radši používat papírovou mapu, ale...... :-P
Ale tleskám xsaronovi :?: !!!! Jsi opravdu šikulka, tohle pomůže spoustě uživatelů... :palec:, kteří se neinformovali a koupili...
Tonny, nemá smysl TT odsuzovat, je to firemní strategie. Prostě TomTom teď rozdělil své navigace do kategorií low-end, medium, a top...ale toto dělají i výrobci mobilů....a každá kategorie umí něco, a směrem nahoru je funkcí víc a víc....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Tonny v 25.8.2010, 9:31

Gumajzi, souhlasím s tebou ohledně topho rozdělení - nechci být OT, proto jen krátce:
Strategii TomTomu sice chápu, ale v souvislostech s jinými zde diskutovanými "věcmi" - např. MapShare a vydání nových verzí mapy, nepřenesení oprav, atd., atd, - prostě krátce: moje TOM XL ONE "cosi" ve své době uměla za docela rozumný peníz.
Teď, když budu chtít co vybavenosti /Itinerář/, velikost paměti ať už vestavěné či slot na kartu atd./ podobnou navigaci, dám téměř jednou tolik peněz.
Má současná navigace má 3 roky a 4 měsíce, mám v ní nové mapy /legální/. Ale staré navcore /8.010, které naviguje jinak /rozuměj špatně/ než devítková řada - viz popis jinde trasa Hodonín - Horní Bečva/, další navcore mi TomTom nenabízí. Jinými slovy, plně funkční, zánovní zařízení mi zrušením podpory navcore degradují a "nutí" mne koupit si zařízení nové, cca za 7 a více tisíc. Bohužel, každé 3 roky do navigace tolik investovat nechci.
Ale to je v tomto vlákně OT, tedy krátké vysvětlení a omluva.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Gumídek v 25.8.2010, 11:43

Já to chápu, ale problém v této republice je, že každý chce zboží za tři padesát, ale aby umělo tolik, jako zboží za pět tisíc...Kdyby jsi si koupil dražší navigaci, tak ji budeš mít déle, a nebudeš mít potřebu ji měnit za dva roky...A ve své podstatě ušetříš, když už nic, tak na svých nervech, a to je k nezaplacení...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Tonny v 25.8.2010, 13:21

Ta zmínka o 3,50 je od věci.... Psal jsem, že má "levná" navigace měla funkce, které mají dnes navigace dvojnásobně dražší. A psal jsem, že 3 roky a 4 měsíce "nová" navigace je výrobcem zbavena podpory, viz neaktulizace navcore. Když si koupím navigaci za 7 tisíc, bude za 3,5 roku v stejné situaci, o tom je můj příspěvek. A jak píše xsaron - v podstatě nás výrobce nutí k tomu, abychom si do navigací přidávali nelegální data.... OT, konec.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Gumídek v 25.8.2010, 16:31

Výrobce tě k ničemu nenutí, to je zbytečná diskuze...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Tonny v 25.8.2010, 18:46

To závisí na úhlu pohledu.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Jarno v 7.9.2010, 16:53

Takže, po aktualizaci NavCore na verzi 9.150 u XL2 je naprosto jiné menu a tomtom zprovoznil to co zakázal!!!čili se zobrazují BZ na trase + navíc mnoho dalšího k nastavení v menu přibylo včetně pofrobného nastavení trasy, ukázky trasy atd. SUPER!!
TomTom XL2 IQ Routes Regional, NavCore 9.510, východní evropa 9.25, Seat Ibiza ST TSI
Jarno
 
Příspěvky: 13
Registrován: 30.8.2010, 15:30

Re: Body zájmu - zobrazování ikon XL2

Příspěvekod Gumídek v 7.9.2010, 17:17

Zaplaťpánbu.......Celkem se mi za vás, co jste si ho koupili, ulevilo....Takže můžete vesele stahovat a instalovat body zájmu...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Předchozí

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron