špatná reakce displeje TT rider

Vše o navigacích značky TomTom

špatná reakce displeje TT rider

Příspěvekod majkl v 22.8.2012, 7:44

zdravim, mam TT rider (7 let) pred mesicem jsem jel par hodin v docela silny bource a po otevreni dvirek pro sd kartu vyteklo trocha vody. No a asi tyden na to mi zacal spatne reagovat displej...zmacknu stred a sepne mi to fci v pravo dole a tak podobne, nekdy se prepne obrazovka i sama od sebe.
Myslite si ze by to mohla vyresit vymena 3,5´´ dotykove vrstvy nebo muze byt problem v hdw ? (NC 9.205 - tridilne zobrazeni v menu) nebo jde nejak spustit kalibrace displeje?
Diky vsem za reakce a rady
majkl
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22.6.2007, 23:57

Re: špatná reakce displeje TT rider

Příspěvekod Chip.cz v 22.8.2012, 10:40

V parametrech se píše, že GPS je vodotěsná. No ale po 7 letech vodotěsná být nemusí. A proto pokud do přístroje někudy natekla voda, tak by tam mohla skratovat kontakty tištěného spoje. Bylo by dobré přístroj rozebrat, protože ze zakrytovaného přístroje se voda špatně odpařuje a případné naplavené vodivé nečistoty se neodstraní, proto rozebrat, odpojit od baterie, vyčistit a důkladně vysušit. No a samozřejmě zajistit, aby tam příště nic zatéct nemohlo.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: špatná reakce displeje TT rider

Příspěvekod majkl v 23.8.2012, 6:45

vse rozebrano do posledniho sroubku ( a ze jich bylo :koul: ), vysuseno a ocisteno, ale vysledek je stejny. Kdyz mackam bod na displeji a pomalu zvysuji tlak tak mi postupne problikavaji ikonky napr. mackam levy horni bod a problikne mi v pravo dole potom nahore a az pri silnejsim stisku se prepne na pozadovany bod ale obrazovka se stejne neprepne protoze jak uvolnuji prst z displeje tak ikonky probliknou zpet ve stejnem poradi.... :zamysl:
Zkusim objednat dotykovou vrstvu se sklem a snad se mi to podari vymenit.
majkl
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22.6.2007, 23:57

Re: špatná reakce displeje TT rider

Příspěvekod jarv v 23.8.2012, 11:15

Podobně reagoval displej na mé navigaci, když jsem jej dlouho nečistil. Po důkladném vyčistění (vyleštění), vše funguje jak má.
Zařízení TT GO920T, NC9.510, 64 MB RAM, GPS v1.20, Boot 5.5120 Mapa: Evropa, v1011.8977, TomTome HOME v2.11.2.100, Windows 10.1
jarv
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27.4.2008, 18:10

Re: špatná reakce displeje TT rider

Příspěvekod majkl v 23.8.2012, 12:49

to verim, ale ja mam slidu (ochr. folii) na displeji a i po sundani je to mrtvola. Ted jenom otazka jestli koupim dobre tu odporovou vrstvu..... co jsem procital fora tak z chiny nestoji za nic a nemusi to vubec fungovat :zamysl: :nastvany: a origos bude asi cena nekde jinde. Jestli nebude lepsi poridit nejaky novy aparat :grin:
majkl
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22.6.2007, 23:57

Re: špatná reakce displeje TT rider

Příspěvekod tapinek v 23.8.2012, 13:07

Mno, to cos popisoval (zmacknu stred a sepne mi to fci v pravo dole a tak podobne, nekdy se prepne obrazovka i sama od sebe) vypada, jako kdyby byla ta dotykova vrstva napriklad nekde po obvodu lehce priskripnuta... Videl jsem totiz identickou chybu u nasich pracovnich (mericich) navigacich - u 3 z 5...
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
Uživatelský avatar
tapinek
 
Příspěvky: 149
Registrován: 20.10.2006, 9:21
Bydliště: Caput rei republicae

Re: špatná reakce displeje TT rider

Příspěvekod majkl v 23.8.2012, 21:42

ano uplne presne tak se to chova. Mel jsem to rozebrany na prvocinitele ale na nic jsem neprisel. Vyndal jsem displej z toho plechovyho ramecku a i tak na stole jenom konktaktne pospojeny to blblo porad. Odlepit dotykovou vrstvu jsem nezkousel abych to uplne nedodelal .....
Jaky byl postup na vasich firemnich - servis ?
majkl
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22.6.2007, 23:57

Re: špatná reakce displeje TT rider

Příspěvekod tapinek v 24.8.2012, 7:32

Presne tak. Jelikoz si za jeden uctovali asi 400 EUR... ;-)
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
Uživatelský avatar
tapinek
 
Příspěvky: 149
Registrován: 20.10.2006, 9:21
Bydliště: Caput rei republicae


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků

cron