TOMTOM XL Classic Nejede

Vše o navigacích značky TomTom

TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod KaLi93 v 9.6.2013, 18:28

Zdravím všechny. Mám menší problém. Chtěl jsem aktualizovat navigaci ale aktualizovat se nedá. Vždycky vypíše chyby http://imageshack.us/photo/my-images/37/tomtompv.jpg/ . Když ji zapnu tak vyskočí jen toto http://imageshack.us/photo/my-images/34 ... 80039.jpg/ nebo http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 80125.jpg/.

Díky za rady. :koul:
KaLi93
 
Příspěvky: 1
Registrován: 9.6.2013, 18:11

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod hafca v 10.6.2013, 14:38

Podle té poslední fotky to vypadá, že sis smazal něco z navcore. Možná soubor ttsystem nebo PNDNavigator případně ještě něco dalšího. Bylo by dobré napsat, co se s navigací dělo než klekla a jestli máš nějakou zálohu.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Tonny v 10.6.2013, 17:00

Tohle mi dělal /rok 2010/ TT ONE XL taky - z Helpu poslali tento návod:

- připojit k počítači jako vnější disk
- smazat všechny složky, ponechat pouze soubory v kořenovém adresáři navigace
- vypnout, zapnout
- v TOMTOMHOME by mělo naskočit "Aktualizace zařízení" a mělo by se stáhnout a nainstalovat nové navcore, je možné, že se tento proces bude opakovat /v mém případě tehdy 2x/
- po instalaci navcore a restartu navigace se po připojení k TOMTOMHOME normálně aktualizovaly mapy.

Předpokládám, že máš zálohu a že před tímto popsaným postupem nejdříve zkusíš svou zálohu.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod hafca v 10.6.2013, 17:36

Tenhle postup je jasný a správný, až na pár věcí. Z navigace se musí smazat všechny soubory z rootu, ne jen složky. Z těch tam naopak mohou některé zůstat. Typicky sounds a voices, případně art. Každé navcore má soubory v rootu jiné a může se stát a většinou stává, že tam zbudou některé nepotřebné ze starého navcore. V lepším případě zabírají cenné místo a v tom horším případě se při aktualzaci nepřepíší a je na zdánlivě nevysvětlitelné problémy zaděláno.
Nejčistější postup je formát navigace a pak připojení k TThome a stažení aktuálního navcore. Po stažení je potřeba se řídit pokyny a nechat navigaci zrestartovat. Z nějakého mě neznámého důvodu někdy TThome nenabízí hned nejnovější verzi, ale jde hezky od nejstarší. A tak je potřeba po restartu znovu připojit k TThome a opakovat to tak dlouho dokud nepřestane nabízet novější verzi. Teprve potom vrátit zpět ze zálohy složku s mapou.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod CZEda v 12.6.2013, 21:10

Dobrý den vespolek všem. Jsem tu nový.

K tomuto tématu bych rád přispěl .
To co je na první fotografii se mi objevovalo taky.
Začalo to tím, že jsem podle zdejších rad zakoupil SDHC kartu 8 giga Kingston a na ní překopčil všechno, co bylo na vnitřní paměti. To z vnitřní paměti jsem smazal. Chvilku byl klid, ale pak začaly problémy. Nestahnul se např. gpsquickfix, ani mapshare. Objevilo se to, co na první fotce. Navi pak nešla ani spustit, musel jsem to všechno buď restartovat, nebo rovnou mazat a nakopírovat znova ze zálohy. Několikrát.
Nevím přesně čím to bylo, ale asi se z původní vnitřní paměti nenatáhlo na SD kartu všechno ,nebo nevím.

Tak jsem to všechno zase zpět nahrál na vniřní patěť a zatím to běhá.

Jde o 730 T, nová od roku 2009, mapy od té doby neaktualizovány, počítal jsem, že na SD si koupím nejnovější mapu Evropy.
Jestli mi umíte poradit, kde se stala chyba, tak díky za to.
CZEda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2013, 21:02

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod hafca v 13.6.2013, 12:26

Děláš špatné závěry. Kdyby se ti něco nestáhlo na kartu, byly by problémy hned a ne až za chvilku. Mimochodem, jaký časový údaj si mám představit pod tím "za chvilku"? Podle mě to vypadá na vadnou kartu.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod CZEda v 13.6.2013, 16:02

Ahoj, díky za reakci.
Popíšu to blíže. Asi tak v březnu jsem si koupil novou Kingston 8 Giga SDHC Extreme 10class v CZC. Chtěl jsem víc paměti, abych si v budoucnu mohl koupit mapu Evropa, která má přes 2 giga.

Všechno co jsem měl uloženo na vnitřní paměti (a do té doby v pohodě to běhalo) jsem si zkopíroval do složky v počítači. Pak jsem vnitřní paměť smazal, a všechno nahrál na tu SDHC kartu. V pohodě to ožilo a nějakou dobu fungovalo, ale pak se stalo (třebas asi tak v dubnu), že po připojení navi do tthome mi to nabídlo aktualiace-(quickfix, maphare, popisná čísla v anglii a zones de danger F, a ještě asi něco), tak jsem to odklikal a začalo se stahovat. A nastal problém. Navi nedokončila instalaci a zahlásila, že nebylo možné položky stáhnout. Prostě eror. Pak jsem ji vytáhnul z kolíbky a vypnul a zapnul, ale nešlo odkliknout "tato navi patří", prostě stuhla. Na obráek mapky se nešlo dostat, natož nastavit cíl cesty. Pomohl asi až restart, nebo komplet smazání, už nevím. Zas jsem to všechno nahrál ze zálohy v PC, pak to asi bylo zas nějakou dobu dobrý, ale pak to čas od času vyhodilo tu hlášku, co je na první fotce, v tomto vlákně, založené prvním přispěvatelem. (nebylo možné stáhnout z důvou dřívějšího selhání).

Předevčírem jsem se proto vrátil k používání vnitřní paměti, a zatím dobrý asi.

Umíš mi říct co jsem pokonil ? Možnost že ta SDHC karta je vadná nevylučuji, ale docela by mě to točilo, protože nevím jak jim prokázat, že tomu tak je, ale paragon asi mám.
CZEda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2013, 21:02

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Gumídek v 13.6.2013, 19:14

Hafča má pravdu, protože já mám to samé zařízení, a vše mám na kartě, a v navi nic, a nemám s tím žádný problém. Mám to takhle od chvíle, kdy se mapa zvětšila přes 2Gb....
Tvůj problém může znamenat vadnou kartu, anebo jsi si něco umáznul, co tam mělo být. A ještě je jedna možnost. Spousta lidí nepoužívá "odpojit zařízení", a pak se diví, když zařízení softwarově poškodí...To je taky možnost, nevyčkání na odpojení a předčasné odpojení od PC....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod vilik v 14.6.2013, 4:49

Taky bych to vidět na kartu, nebo její obsah.
Jinak USB zařízení všeho druhu používám nesčetněkrát denně a odpojuji ho vyškubnutím z počítače. Nikdy jsem s tím neměl problém. :usmev:
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod CZEda v 14.6.2013, 8:54

tak karta ale jinak normálně funguje, když na ní naperu video i texty tak to přehrává.....
A její obsah pro účely navigace byl překopčen z vnitřní paměti navigace a poté pouze připojována k tthome a stahovány jen na tthome nabízené automatické auktualizace....
CZEda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2013, 21:02

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod hafca v 14.6.2013, 10:27

To, že z ní přehraješ video, to není podstatné. V něm žádnou chybu zaviněnou několika vadnými byty neuvidíš.
V podstatě je jen několik málo možností. Vadná karta, jak už bylo zmíněno nebo špatný konatk karty v navigaci, případně studený spoj ve spojení patice s navigací. Že by blbnul řadič který zajišťuje komunikaci mezi kartou a navigací, tomu moc nevěřím. Aby ses pohnul dál zkus jinou kartu a ideálně jiné značky. Jestli tam nemáš nic jiného než mapu, stačí jen 4GB, ideálně Class 10 za nějakých 150,-Kč.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Gumídek v 14.6.2013, 10:32

Vilíku, tím se nechlub. Zatím máš štěstí, ale až se ti jednou něco stane, tak věř, že to bude u zařízení, které budeš nutně potřebovat,a nebude záloha a podobně...
Já mám kolegu, kterej vždy všechno vyškubával bez odhlášení, pak to udělal jednou s mobilem, a zničil mobil za 10 tisíc...
Ono to není tak časté, ale pak to stojí za to...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod CZEda v 14.6.2013, 16:42

tak myslel jsem to tak že ta karta jinak běhá úplně v pohodě a jde zaplnit úplně celá asi na 7,39 giga a nepozoruju na ní nic špatnýho.
Zkusím nějakou jinou, a uvidím co bude.
Třeba ajťák mi tvrdí že tou kartou to na 99% nebude.
CZEda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2013, 21:02

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Gumídek v 14.6.2013, 20:21

Jestliže ten samý soubor přesuneš do vnitřní paměti navigace, a vše běží, a při přesunutí na kartu ne, tak v čem je chyba ??? Zkus přemýšlet.
Jo jo, ajťáci rozuměj všemu. Ale je to stejný, jako kdyby jsi se závadou auta radil se správcem autoparku...
No nic, tak ať to vyřeší ten ajťák...Určitě se vyzná i v navigacích...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Scorpio_cz v 15.6.2013, 0:25

Možná už se to zmínilo, ale pořád je tu ještě možnost nekompatibility konkrétní karty a navigace.
Už jsem viděl případy, kdy mi karta jela v počítači a v jednom foťáku, ale nejela v PDA a ve druhém foťáku.
A to oba foťáky byly stejného výrobce, jenom jiné typy. Takže jeden nikdy neví kde je zakopaný pes :zamysl:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Další

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron