TOMTOM XL Classic Nejede

Vše o navigacích značky TomTom

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Gumídek v 15.6.2013, 1:50

No jasně, ale pořád to znamená, že je chyba v kartě, když nechce jet v navigaci. Několikrát jsem reklamoval kartu, která jela jen někde(v některých zařízeních), a vždy to byla oprávněná reklamace. Po výměně (ten samý výrobce, stejná rychlost, stejná kapacita) pak už fungovala všude.
Moje zkušenost je, že pokud karta začne blbnout někde, je jen otázka času, přestane být funkční úplně....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Gebič v 15.6.2013, 2:48

Made in China.... :doutnik:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod CZEda v 16.6.2013, 19:11

Gumajzi, jedna drobounká oprava, ta karta fachala po přetáhnutí souborů z vnitřní paměti v pohodě, navigace normálně navigovala (stěrače stíraly :grin: ) problém nastal až se stažením automatických aktualizací přes tthome, a mám dojem že to bylo při stažení obyčejného quickgpsfix a mapshare.
Nezastávám se tý karty, určitě vyzkouším jinou, ale co chyba v nabídnutém softu ?
CZEda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2013, 21:02

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Gumídek v 16.6.2013, 19:34

Tak jsi měl obnovit ze zálohy, kterou jsi měl uloženou v pc(kde ta aktualizace nebyla). Tím by jsi eliminoval, jestli je na vině sw....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod CZEda v 16.6.2013, 19:55

ale to jsem taky udělal, musel jsem všechno z karty smazat, nahrál jsem tam soubory uložené v PC a zase to běhalo, než jsem znova připojil navi k tthome, nabídla aktualizace, já odklikl stažení a bylo to zase zpět....
Dá se říci, že kdybych ignoroval veškeré aktualizace, tak ta karta běhá ok.
CZEda
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12.6.2013, 21:02

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Gumídek v 17.6.2013, 10:11

Ale vždyť to píšu, jestli je vada v těch aktualizacích, tak zavolej na linku TT, aby zjistili proč.....
tel : +420 239000491, po-pá 9-16
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Tonny v 17.6.2013, 10:45

Jak tak pročítám diskusi, mám čím dál víc pocit, že se asi rozhodne mezi dvěma /třemi/ možnými příčinami:

- už diskutovaná možnost, že by byla vadná karta /nebo konektor u karty, kontaktů, případně vliv teploty/
- možnost softwarové chyby - nezdá se mi příliš pravděpodobné /proč se s podobným problémem neozval někdo jiný/
- o chybu nejde, viz dále

Obě navigace, které vlastním mají slot na karty a když jsem kartu "zkoušel" tak jsem zpočátku postupoval podobně jako diskutující zde. Tedy záloha celé navigace přes souborový manažer, pak smazání navi, natažení nového navcore a nakopírování map na kartu...
Ejhle, problém, sice ne stejný, ale hodně podobný zde popisovanému..

Po telefonické konzultaci s Help jsem postupoval takto:
Výchozí stav:
- vše v navi a funkční, navi bez karty
- ve vypnutém stavu navi zasunuta do slotu prázdná karta
- standardní stáhnutí MApShare a dalších nabídnutých věcí, poté navi vypsala něco jako neodpojujte navi, probíhá organizování souborů
- navi si několik minut "hrála" se soubory, po ukončení vše funkční

Při kontrole zjištěno, že část souborů jak z navcore, tak z mapové složky zůstala v navi, zbylá /menší/ část byla na kartě.

Pro mne z toho vyplývá, že navi si sama určí, co uloží na kartu a co si ponechá v rootu navigace a tady je asi ten zakopaný pes - tak, jak uživatel nakopíroval "vše na kartu" navi v určité situaci hledá soubor v rootu nebo v příslušné složce, ale tento soubor je pravděpodobně na kartě - jinými slovy, z hlediska navi soubor, respektive cesta k němu neexistuje.

Lidi, nehledejme problém tam, kde není - Víme všichni, že výrobci dělají všechno možné, aby měli navigace pod kontrolou oni sami a ne uživatel!!!

Toto je velmi pravděpodobně případ, kdy uživatel to rozhodnutí, co bude na kartě a co přímo v navi bude muset nechat ne navigaci samé.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod hafca v 17.6.2013, 12:38

Z toho co tu popisuješ mi není jasná jedna věc. Dal jsi kompletně celý obsah navigace na kartu nebo jen mapu? Protože já když přesunu kompletní obsah navigace na kartu, tak po spuštění navigace je její paměť prázdná. Přesněji, objeví se tam soubor internal.dat, který má ale nulovou délku, je prázdný. A ani při stahování oprav a poloh satelitů se nic nestahuje do navigace, ale obojí jde na kartu. A to i tom případě, že si pro aktualizaci vyberu paměť navigace a ne kartu.
Pokud nechám v navigaci kompletní navcore a na kartě jen mapu, tak při aktualizaci se celkem logicky satelity uloží do navigace a opravy na kartu. Žádné další dělení nebo přesunování souborů mezi kartou a navigací co by dělala navigace sama se nekoná.
Že navigace občas žije svým vlastním životem, to připouštím, ale že by až tak jak popisuješ, tomu nevěřím. Alespoň ta moje tohle nedělá, je slušně vychovaná a nic takového si nedovolí. :usmev:
Teoreticky to může být i zmiňovaná SW chyba. Pak bych odinstaloval TThome a nainstaloval ho znovu, ale ideálně jinou verzi než tam byla. Případně ještě zkusit udělat aktualizaci ve čtečce karet a ne v navigaci. To za předpokladu, že je všechno kartě a navigace je prázdná.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Tonny v 17.6.2013, 12:57

Jen mapu...
A z mé strany je řeč o ONE XL starší generace a takhle se to chová od natáhnutí navcore 8.010 - žádné novější oficiální není.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod hafca v 17.6.2013, 13:27

Z oficiálního zdroje tam můžeš zkusit a používat verzi 9.022 http://download.tomtom.com/sweet/navcore/9.022.xl2009_plus_tts.CAB-navcore-ONE_XL.cab nebo 9.025 http://download.tomtom.com/sweet/navcore/9.025.xl2009_plus.CAB-navcore-ONE_XL.cab. Obě mají v sobě i novější bootloader 5.5136. Případně 9.160 http://download.tomtom.com/sweet/navcore/9.160.gp.tts.CAB-navcore-XL.cab, ta má ale v sobě bootloader 5.5274. Jak moc je vhodný nevím, do tak starých navigací je podle mě lepší nedávat nejnovější verze.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Tonny v 17.6.2013, 13:50

Malinko jsme odbočili, omluva za offtopic,

ale navcore /TOMTOM ONE XL/ jsem zkoušel několik různých.
Problém spočíval v tom, že navcore 8.010 svým způsobem degradovalo TOMTOM ONE XL /bavíme se o starší generaci, rok 2008/ a že např přestala být spolehlivá indikace přítomnosti signálu RDSTMC a různé jiné.
Změna navcore v mém případě vždy přinesla problémy, ať už s menu, nebo např nemožnost regulovat úroveň jasu atd - netřeba teď po letech rozebírat.
Takže navcore 8.010 je to, s čím ta navi funguje... o předchozí navcore jsem vlastní chybou přišel - takže návrat před 8.010 je nemožný...
I proto mám novou GO LIVE 825 a TOMTOM ONE XL mám jen "na dožití" a půjčuji ji těm, kdo potřebují navi na jednorázovou cestu - mimochodem, jsou v ní v tuto chvíli mapy 02/2012 a dle sdělení "půjčovatelů" neměli nikde problém s navigováním(!!!!) - zřejmě proto, že jezdili v oblastech, kde těch změn asi moc nebylo.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod hafca v 17.6.2013, 14:17

OK, je to tvoje volba, já mám jiné zkušenosti. Ale vrátit se s navcore můžeš kdy chceš a kam chceš. Ne tak s bootloaderem, tam můžeš jít jedině na vyšší verzi, tedy normální cestou.
Zde jsou odkazy na velkou většinu oficiálních navcore od v.7.xxx http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=3657&hilit=sweet&start=15, ale jak říkám, je každého volba co si dá do navigace.
Tím bych to OT za mě skončil a počkal bych jak se s tím poperou ti dva tazatelé.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07

Re: TOMTOM XL Classic Nejede

Příspěvekod Gumídek v 17.6.2013, 16:26

Souhlasím s Hafcou. Mám to v navigaci úplně stejně jako on, a žádné problémy s tím nemám. A měl jsem v rukou navigací hodně, a všichni mí klienti to mají stejně jako já, a nemám žádnou reklamaci....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Předchozí

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků