kradez auta a hledani pomoci gps

Vše o navigacích značky TomTom

kradez auta a hledani pomoci gps

Příspěvekod luk9 v 1.10.2013, 19:03

dobry den, dnes mi ukradl nejaky hodny pan auto, chtel bych se zeptat kdyz mam navigaci tomtom1005 s live, jde najit auto podle navigace kdyz ma zabudovanou sim kartu? navigaci jsem mel aute schovanou asi blbost ale dik za radu
luk9
 
Příspěvky: 2
Registrován: 1.10.2013, 18:54

Re: kradez auta a hledani pomoci gps

Příspěvekod Gumídek v 1.10.2013, 22:03

Nejde, protože by něco v autě muselo vysílat signál, a to jak víme, navigace neumí...navigace pracuje se signálem satelitů pouze pasívně, čili je jen přijímá a vyhodnocuje na základě signálu svou polohu. Čili, navigace sice ví kde je, ale jelikož neumí telefonovat, tak ti to nemá jak oznámit. Ta simka má datové přenosy ale pouze na dopravní situaci a další věci. Ale ne na telefonování....Stačí to takto ???
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: kradez auta a hledani pomoci gps

Příspěvekod Jirásek v 2.10.2013, 7:26

Čistě teoreticky:
Pokud by byla navi zapnutá a policie požádala operátora poskytujícího datové přenosy o lokalizaci, mohl by operátor s jistou mírou přesnosti určit místo, kde se navi nachází. Záleží na hustotě základen - vysílačů v místě lokalizace. Ale to by jsi musel znát operátora a číslo SIMky. Navíc o to musí požádat policie a ta to dělá především v případech ohrožující život. Mám pocit, že na to jsou (na to sledování/vyhledávání) po průserech které byly v minulosti, dosti přísná kritería.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: kradez auta a hledani pomoci gps

Příspěvekod Suky v 2.10.2013, 7:31

Pokud nehodný pán (či paní) zapne navigaci i se SIMkou v útrobách, přihlásí se navigace do sítě (tedy neznám tu konkrétní navigaci, možná se přihlásí až po požadavku na přenos dat) a operátor je schopen navigaci +/- lokalizovat.

Ovšem problém je, jak operátora přesvědčit, aby polohu sdělil.
To by mohla policie, ale stran jejich snah jsem výrazný pesimista...

Doplněno:
Jsem pomalý, na Jiráska nemám :-)
Suky
 
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 15:32

Re: kradez auta a hledani pomoci gps

Příspěvekod luk9 v 2.10.2013, 9:00

jo policie chtela cislo sim nebo imea ale nevim kde to mam najit je to na krabici od gps
dekuji za odpoved
luk9
 
Příspěvky: 2
Registrován: 1.10.2013, 18:54

Re: kradez auta a hledani pomoci gps

Příspěvekod Gumídek v 2.10.2013, 12:04

Já vycházel z toho, že ji zapne, ale vyndá simku...Ze zákona vyplývá to, že oprerátor zaměří, ale musí o to požádat policie. Když na ní tlačíš, tak většinou vyhoví, má to jen podmínku, že to, co ti odcizili musí být přes 5 tis, aby to byl trestný čin. Což zde auto splňuje...číslo SIM je přímo na simce, ale jestli je na krabici, to fakt nevím...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: kradez auta a hledani pomoci gps

Příspěvekod fox50 v 8.11.2013, 21:16

Jenom pro zajímavost já myslel že pokud má navigace SIMku tak je od TomToma integrovaný a nedá se vyndat.
Tedy ani nezjistíte jení IMEI ini jiné údaje. Tyto informace TomTom nezveřejňuje.

Tohle bude nějaká spejšl simka kterou má nasmlouvaný TomTom s Vodafounem se speciálním paušálem už kvůli celosvětovému roamingu.

Jiná situace by byla kdyby si tam člověk mohl strčit svou vlastní v tuzemsku koupenou simku u té místní operátor dokáže pozici najít a i bez policie. Stačí zavolat na infolinku a oni vám zapnou službu lokace. Alespoň tak jsem to udělal já když jsem ztratil mobila. Zavolal jsem na t-mobile nadiktoval telefonní číslo operátor mi aktivoval službu a ejhle na mapě jsem zjistil že je nápadně blízko garáže. Zapadl mi pod sedačku :)
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: kradez auta a hledani pomoci gps

Příspěvekod Gumídek v 8.11.2013, 23:40

Jelikož jsem tohle ještě neměl v ruce, tak jsem jen uvažoval. Jestli nelze SIm vyjmout, tak by měl mít číslo SIM operátor...Ale myslím, že je to zbytečné řešit. Vím, jak se to řeší při kradeném mobilu s cenou přes 5tis...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků