Klasická verze
Vše o navigacích značky TomTom
Odeslat odpověď

TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

4.2.2014, 18:49

Dobrý den, koupil jsem bratrovi TomTom Start 25 M, a ten má problém s přijmem signálu... signál se ztrácí i v otevřených oblastech.
Někde jsem se dočetl, že za problémem muže být vyhřívané čelní sklo. Dá se to nějak obejít? Má někdo s GPS anténou zkušenosti (odkaz na nějakou vhodnou, jsem v tomhle amatér), jak probíhá instalace, na gps není žádnej slot, pro kabel z antény...

Díky za radu, jsem z toho neštastnej... Lukáš Strakonice

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

4.2.2014, 19:19

Ano, vyhřívané sklo může způsobovat výrazné kvality přijímaného signálu. Tenké mikrovodiče vyhřívání působí, spolu s karoserií, jako faradayova klec. Stejný problém vzniká i u pokovených skel.
Řešilo se to externí anténou vně karoserie, moderní navigace však většinou neumožňují její připojení. Bohužel chybí informace o typu vozidla. Některá přední skla mají levý spodní roh bez vyhřívání / pokovení. Tam by mohla navigace fungovat.
Dalším řešením by byla možnost instalace gps repeatru /např. http://www.macroweil.cz/cs/gps-opakovace/roger-car.html ), ale vzhledem cenové relaci .........

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

4.2.2014, 21:13

Já mám auto s vyhřívaným čelním sklem. Levý a pravý dolní roh vyhřívané nejsou.
Také uprostřed je proužek bez vyhřívání, protože je tam světelný a dešťový senzor.

Senzor BT GPS od HandsFree Parrot mám uprostřed pod tímto proužkem bez vyhřívání.
S příjmem GPS nejsou žádné problémy.

Mobil a tablet ale mám v držáku úplně mimo "nevyhřívané" části skla, a tyto také nemají s příjmem GPS problémy.
Tak mám buďto hodně citlivé GPS jak v mobilu, tak v tabletu, nebo na to vyřívané čelní sklo nemá až takový vliv.

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

4.2.2014, 21:30

Mám u svého fordika také vyhřívané přední sklo a má VIA 135 nemá sebemenší problém s příjmem signálu GPS. Stejně na tom je také mobil. :mrk:

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

4.2.2014, 22:56

Nebylo by možná od věci testnout v tomto konkrétním případě vliv umístění a samotného vyhřívaného skla na příjem. V okamžiku špatného signálu zastavit (bezpečně) a vyjmout navigaci z vozu. Porovnáním se dá odhadnout vliv umístění na příjem signálu ze satelitů.
Aby to náhodou nebyl vadný chip v navigaci.

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

2.3.2014, 2:43

Taky mám Forda s vyhřívaným čelním sklem a žádný problém, navigaci ovšem nemám na skle, ale na držáku od Broditu v místě mezi volantem a autorádiem. Vedle autorádia na druhé straně je další držák na telefon a i tam je GPS signál bez problémů.

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

2.3.2014, 8:44

taky mám forda s výhřevem čelního skla
navi mám v prostředku skla a žádnej problém nemám a to ani s telefonem
teď mám focuse a před ním jsem měl esco MK VII a ani v jednom autě žádnej problém

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

2.3.2014, 13:19

luk92 píše:Dobrý den, koupil jsem bratrovi TomTom Start 25 M, a ten má problém s přijmem signálu... signál se ztrácí i v otevřených oblastech.
Někde jsem se dočetl, že za problémem muže být vyhřívané čelní sklo. Dá se to nějak obejít? Má někdo s GPS anténou zkušenosti (odkaz na nějakou vhodnou, jsem v tomhle amatér), jak probíhá instalace, na gps není žádnej slot, pro kabel z antény...

Díky za radu, jsem z toho neštastnej... Lukáš Strakonice


Tam bude problém díky tomuto sklu:
- determální
- atermální
- pokovené
- antireflexní

Co máš za Neauto? :)

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

2.3.2014, 13:35

Pokud není konektor na vnější anténu, tak o ní ani nepřemýšlej....

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

3.3.2014, 6:49

Mozna je to blbost nesouvisejici s tematem, ale... Kdysi před lety jsem si koupil v Cine cca za 2 dolace transmitter (me radio jaksi neumi mp3). A kdykoli jsem ho zapnul, tak byl Tomik bez signalu - napr z 12cti druzic videl najednou 3 a to hodne slabe... Tak sla cajna do kose a pak uz bylo vse ok...Takze - nejni v aute ještě nejakej "spotrebic", co by mohl navi rusit?

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

3.3.2014, 11:43

Docela dobra poznamka, tedka jsem si vzpomel ze muj kamarad mel to same a nefungovala mu GO 1005, pokazde kdyz zapnul transmitter aby si pustil hudbu pac mel stare radio jak svet tak mu navigace nechtela jet :koul: byla totalne bez signalu... jen co ji vystrcil z okna hned se chytla ale jakmile ji dal zas do auta zase nesla, dlouho si stim lamal hlavu :zed:

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

3.3.2014, 17:48

To je pravda, na to jsem úplně zapomněl...
To je ten důvod, proč se někde zakazuje používání transmitterů, protože někdy vysílají na kmitočtech, které jsou obsazeny něčím jiným. Ale s tím si čínští výrobci hlavu nelámou...Takže to může rušit alarm, bluetooth, navigaci atd atd....

Re: TomTom Start 25 M a vyhřívané čelni sklo

3.3.2014, 21:37

Hehe, na tohle jsou skvělý některý ty levný kamerky, co se teďkonc prodávají. Jednu takovou jsem taky kdysik měl, rušilo to nejen navigaci (totálně, neviděla nic), ale i vysílačky a to tak, že dost. Teď mám už slušnou značkovou kameru a ta neruší vůbec nic.
Odeslat odpověď