TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Vše o navigacích značky TomTom

TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Gumídek v 20.2.2014, 13:54

To že chybí čísla popisná, s tím jsem se po nějaké době u TT smířil, a bral jsem to jako vlastnost, ale nejsem fakt schopen pochopit, proč aspoň nedoplňují čísla orientační ve městech, uživatelé by aspoň viděli posun vpřed. Minimálně čtvrtina ulic má po kliknutí na ulici hlášku : "Čísla domů nejsou pro tuto ulici k dispozici" ...U krátkých uliček, dejme tomu, ale u ulic větších je to opruz..A když majitel navigace přijede do ulice, a přes mobil a data na např. mapách.cz hledá číslo domu, tak to je od TT naprostý výsměch :silis: ....Takže vidím, že TT už další postup vpřed přestal zajímat.....takže dopadnu stejně jako s Nokií, ta šla již před pár lety z domu, nahradil jí Samsung, pak Huawei a teď HTC...a říkám si, proč já vůl jsem měl celý čas Nokii :zed: . A teď to potká asi i TomTom...
Je to OT...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Scorpio_cz v 20.2.2014, 23:18

No, TomTom na Androidu je docela chudáček.

O nastavování upozorňování na POI, rozumných číslech popisných a přizpůsobování si může uživatel nechat tak leda zdát.
Navíc se to - alespoň mě - nijak nebaví s tou PC aplikací TomToma, takže není ani MapShare, ani možnost změny zadávat.
Mapy si to tahá přes WiFi přímo na founa / tablet, takže místo jednoho přenosu každý zařízení tahá na svý triko.
Né že by mě bolel ten net, ale možnost stáhnout jednou na PC a pak aktualizovat několik zařízení prostě není.

Bez zvuků POI (o obejití vím jak, ale nemám na čem), bez MapShare, bez vlastních oprav toho z TomTom-a moc nezbyde.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Gumídek v 20.2.2014, 23:54

Já tím myslel, že pošlu TomToma úplně pryč...Když jsem viděl na tabletu TomToma, a zjistil, že ten už neumí vůbec nic, tak jsem jen nechápavě vrtěl hlavou....Další potvrzení, že jde do pryč...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Příspěvekod Kamilos v 21.2.2014, 0:38

TT je velmi jednoducha navigace. Jak ovladanim, tak i duchem, ale cisla popisna v Rakousku a Nemecku zvladala bravurne i v dedinach, no ale to nam je v CR asi malo platne.
Uživatelský avatar
Kamilos
 
Příspěvky: 1
Registrován: 2.7.2006, 11:47

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Gumídek v 21.2.2014, 10:20

Právě proto nás to tak štve. Oni nám tímto přímo sdělují, že je naprosto nezajímáme. Dali nám do navigace silnice, pár čísel, a dál ať si trhneme nohou....Ale tímto postupem to zde mohou zavřít, a přestat zde TT prodávat. Když byla doba, že zde byli čtyři výrobci navigací, tak TT byl jednička. Ale dnes jim odjíždí vlak, a drží se jen tím, že mají jednoduché ovládání. Ale na to se spoléhala i Nokia, a kde dnes je ??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Tonny v 21.2.2014, 11:13

Vážení kolegové,

mám k vám, kteří jste jakkoli zainteresování na navigacích TOMTOM, jednu velkou prosbu - viz níže.

Dnes do rána jsem tak nějak pročítal zdejší forum, tedy vlákna o TOMTOM.
Věřte, že je to hodně smutné čtení.

Tak nějak jsem si dal dohromady zprávy, které popisují, co negunguje, co by fungovat mělo, nebo co kdysi fungovala a v rámci inovativních "zlepšení" šlo do kytek.

Z kontextu těch zpráv je zřejmé, že TOMTOM "odepsal" některé své služby, dříve uváděné a u nových řad už ani nezmiňované, a hlavně, odepsal komunikaci s českým zákazníkem.

Ve spoustě temat se zde dočteš, jak někdo popsal problém, a jak HELp problém "uklidil", smetl ze stolu, jak nikomu ve firmě nevadí, že HELP např. namísto nesmyslné indikace uzavírky rychlostní silnice 5 měsíců vyžeduje ID konkretní navigace, když je zřejmé, že se jedná o systemový problém zpracování dopravních dat na jejich serveru a nemá to s navigací jako zařízením nic společného.
Prostě typický příklad toho, kdy firma nemá o komunikaci zájem a polopatisticky podaný problém neřeší a obstrukcemi oznamovatele odradí dál vyžadovat řešení.
Popsáno mnohokrát ve vlákně LIVE.

Jen výběr z okruhu problémů, které firma neřeší:

LIVE dopravní zpravodajství je nepoužitelné ani v informační rovině,
navigace je použitelná více méně podmíněně /čísla popisná, orientační/,
funkce MapShare je pravděpodobně reklamní blábol /komu z vás se projevují opravy, které zde i na navigovat.cz zadává Gumajz, pokud si je nezadáte sami?/,
u některých typů je problém s poi třetích stran,
nemluvě o tom, že když jsem kupoval GO LIVE 825, tak na stránce TOMTOM bylo uvedeno Hlasové ovládání, ale až po koupi jsem zjistil, že sice ano, ale ne pro ČR, protože není český elektronický hlas,
že si navi při aktualizaci map defacto maže polovinu uživatelského nastavení,
naprostý nesmysl v plánování při použití ekonomické trasy popisovaný zde na foru několikrát, kdy navi co by ekonomickou nabízí trasu až o 50 procent delší,
atd.,atd.,
dalo by se zde na foru dohledat spoustu věcé, které TOMTOMu nefungují a které zde uživatelé popisují, na které byl HELP upozoroněn a které prostě není zájem řešit.

Co je NEJVĚTŠÍ PROBLÉM?
NEZÁJEM FIRMY TOTO ŘEŠIT, viz nekomunikace Helpu, také zde několikrát popsaná a ve vláknu o LIVE nakopírovaná.

A teď tedy k té prosbě.

Prosím všechny, kteří mají pocit, že TOMTOM s námi naprosto vydrbal,

aby napsali na HELp stížnost,

aby v bodech vypsali, proč si už navi TOMTOM dále nepořídí, případně že neobnoví předplatné map nebo placených služeb. Inspiraci najdete např zde:

viewtopic.php?f=3&t=4720#p50195
viewtopic.php?f=3&t=4865#p50226
viewtopic.php?f=3&t=4865&p=50226#p50226
viewtopic.php?f=18&t=4635
a mnoha jiných vláknech zde.

Děkuji všem, kteří zde nebudou psát, že to nemá smysl, že proti molochu není šance, že je to zbytečné a namísto toho vypotí 6-10 řádků, stačí v bodech, a bez náročných slohových cvičení napíší na HELP firmy TOIMTOM, že takto ne, a že děkujeme, jdeme ke konkurenci.
Odkazy na zdejší forum a hrozba zveřejnění snad firmu trkne - to je jediné, čeho se bojí.

Uvažuji, zda by se zde na totmo foru dal zveřejnit OTEVŘENÝ DOPIS, otázka je, zda by byl někdo ochotný se pod něj podepsat, kdo by jej naformuloval a jak "ostrý" by ten dopis měl být.

Nebo založit vlákno, kde by se jen sesumarizovaly potíže, problémy, nedodělky, nekomunikace a poslat na toto vláíkno firmě odkaz.

I když, já jim poslal odkaz na vlákno viewtopic.php?f=18&t=4635#p49484 a přestalo komunikovat úplně...
Tak nevím...

Dobře to napsal Gumajz zde:
viewtopic.php?f=18&t=4635#p49791
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Gumídek v 21.2.2014, 14:56

Myslím, že otevřený dopis není problém zde uveřejnit. Já za sebe uvádím, že už si dalšího TomToma kupovat nebudu, protože už to považuji za vyhazování peněz. Mám jen poznámku : Pošleme tedy stížnost na Help linku, ale já mám neodbytný pocit, že Help stížnosti zahrává do autu a dál je neposílá..Jak vyřešit to, abychom věděli, že to bylo předáno do Holandska ?? Ale tam by to chtělo dopis v angličtině a já tak dobrou angličtinu nemám....Pokud ho někdo napíše, já se pod něj velmi rád podepíšu. A přidám i to, kolik map jsem kupoval a instaloval zákazníkům a kolik jich už TomToma nechce kvůli těmto problémům, které zde řešíme.....Takže mne ještě TomTom svým přístupem připravuje o peníze a o zákazníky...

Já už TomToma budu používat jen cca čtvrt roku. Teď jsem stáhl novou mapu, poslední z předplatného, tak abych ji využil. Ale je to hlavně z důvodu, že teď fakt na tablet nemám prachy...protože no name tablet nechci, a trochu kvalitní je od 3500- výše....
Aby měl GPS, dvoujádro, procesor 1GHz, a paměť aspoň 1Gb a slot na kartu....

Teď mou drahou polovičku napadla jiná, daleko lepší věc. Co kdybychom se vybodli na Help a provedli to přes Facebook....TomTom je na facebooku, tak mu tam uděláme reklamu, pojďte to řešit tam, otevřeně, a sdílet ty příspěvky ať to ví co nejvíce lidí, jak z nás dělají blbce...Jsou tam statisíce lidí, tam by mohli začít reagovat...
Protože teď tam propagují sportovní hodinky, a jak se komu osvědčují při běhání a plavání...
Pište názory, co vy na to ??? Když už i já jsem na facebooku, tak si myslím, že to není tak velký problém....
Naposledy upravil Gumídek dne 21.2.2014, 15:14, celkově upraveno 2
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Gumídek v 21.2.2014, 15:33

Tak už jsem tam něco napsal, můžete pokračovat : zde je kopie: a dole link

Miloš Staněk : Jsou to jen naučené fráze, které Help linka TomTomu používá. Protože jakmile si stěžujete konkrétně na nějakou věc, která nefunguje, tak místo řešení se nasadí obstrukce typu, kdy se vám to stalo, při čem se vám to stalo, co máte za čílso mapy, pošlete nám screen obrazovky, ID produktu atd atd. Ai když toto vše splníte, tak řeknou, že to postoupí do Holandska, a tam odsud přijde v nejlepším případě, že na tom pracují a tím je to už navždy zahráno do autu. Když po nějaké době poukážete na to, že problém dále trvá, tak řeknou, že o něm nevědí, a pokud uvedete , že už jste to hlásil, tak chtějí referenční číslo dotazu. Takže vás obklíčí takovou spoustou obstrukcí, které jasně vedou k jedinému. Odradit vás od dalšího řešení. U nás na webu http://www.poi.cz jsme se dlouho snažili komunikovat s TomTomem o spoustě těchto problémů, a vždy to dopadlo stejně... Pokud chcete vědět více, navštivte http://www.poi.cz a na fóru se toho o TomTomu dočtete daleko více...Spousta uživatelů kvůli tomu od TT odchází a pořizuje si jiné navigace. Ať už navigace jako takové, nebo navigační sw a mapy od jiných firem...které například nemají problém v tom, do map zařadit jak čísla orientační(modrá), tak čísla popisná...

POI pro GARMIN, TOMTOM, MIO a jiné GPS NAVIGACE | Czech points of interest
http://www.poi.cz
POI pro GARMIN, TOMTOM, MIO a jine GPS NAVIGACE používané pro cestování

a zde je odkaz : https://www.facebook.com/tomtomczech?fref=ts
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod čelda v 21.2.2014, 19:22

Přesně tak Gumajz...už jsem si taky přisadil....když už Tomtoma máme tak ať vyhulenci něco dělají... :shock3: :shock3:
Tomtom GO 610 Lifetime traffic via smartfone v9.70
VW T5 2.5TDi 96kW,6kv.
Uživatelský avatar
čelda
 
Příspěvky: 73
Registrován: 21.5.2008, 5:09

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Tonny v 21.2.2014, 20:28

ano také jsem tam cosi poznamenal
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Gumídek v 21.2.2014, 21:50

Super... :jupi:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod hanyss25 v 25.2.2014, 15:01

Pokud se chcete s nekym od TomTom bavit staci napsat slusne jako ja a garantuju vam ze vam jeste ten den nekdo odepise jako me :usmev:
TomTom GO 6200 |TomTom GO 5000 |Rider 410 | Bandit Action Cam | 16.401 | map: Europe v975 (07/2016) | MyDrive Connect: (4.1.2.2959) | Škoda Octavia 2 Combi RS 2.0 TFSI, 160 kW, 215 HP
Uživatelský avatar
hanyss25
 
Příspěvky: 95
Registrován: 6.4.2012, 12:07

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Gumídek v 25.2.2014, 18:12

Na tyhle hloupé připomínky vám odpovídáme ve vlákinu, kde jste nás kritizoval, tak laskavě nedublujte příspěvky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod hanyss25 v 25.2.2014, 19:05

Nemyslel jsem to zle, pokud to tak vyznelo tak se tim padem omlouvam a jiz nebudu vkladat duplicitni prispevky.
TomTom GO 6200 |TomTom GO 5000 |Rider 410 | Bandit Action Cam | 16.401 | map: Europe v975 (07/2016) | MyDrive Connect: (4.1.2.2959) | Škoda Octavia 2 Combi RS 2.0 TFSI, 160 kW, 215 HP
Uživatelský avatar
hanyss25
 
Příspěvky: 95
Registrován: 6.4.2012, 12:07

Re: TomTom - problémy, nedodělky, bordel atd...

Příspěvekod Tonny v 25.2.2014, 20:34

hanyss25 píše:Pokud se chcete s nekym od TomTom bavit staci napsat slusne jako ja a garantuju vam ze vam jeste ten den nekdo odepise jako me :usmev:

Viz má odpověď v duplicitní debatě ve vlákně o facebooku o 18-cti měsících upozorňování.
Je rozdíl se dotazovat na nějaký málo podstaný problém a je rozdíl doslova jim dokázat, že služba LIVE NEFUNGUJE.
Pak uznávám, je jednodušší přestat komunikovat, tak jak to HELp praktikuje, když by měl uznat problém...
To je k tematu vše, nemám co dodat, jen snad, že těžko hodnotit někomu, koho se problém přímo nedotýká.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Další

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků