Rady tipy N14644

Vše o navigacích značky TomTom

Rady tipy N14644

Příspěvekod josee v 26.3.2014, 22:26

Dobrý den, měl bych pár dotazů co jsem nějak nemohl najít.
Vlastním navigaci Tomtom N14644 a přitelkyně chtěla aktualizovat mapy, ze jsou hodně stare.
Kdyz jsem se díval do nastavní, tak psali mapy z roku 2010. Nainstaloval jsem tedy MyDrive tomtom a a byla tam nějaka aktualizace a dokonce gratis, tak jsem to provedl a aktualizovalo se to pouze na rok 2011.
Jak to aktualizovat jeste lepe a nejlépe zadarmo mi asi neporadíte.
Nicméně lze někde koupit aktualizace levněji? Primo v TT mydrive mi nabizeji aktualizaci za 1700kc.
Coz mi prijde hodně, protoze navigace ma hodnotu tak 1200kč.
Pak jsem nasel ze se to snad prodava v nejakych eshopech, třebas http://www.czc.cz/tomtom-karta-na-1-roc ... update_map
to si normalne koupim a v baleni bude nejake to aktivacni heslo a pak si aktualizuju mapy?
Neda se to sehnat někde levnějí?
Nebo nedaji se nahrat do navigace jine mapy? Levnějsí? Nebo free?
Kolegove mi říkali ze maji takovou a takovou navigaci, ale software maji od někoho jineho.
Popřípadě jak nejlepe vybruslit z tehle situace?
Děkuji za odpověd.
Josee
josee
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26.3.2014, 18:04

Re: Rady tipy N14644

Příspěvekod Jirásek v 27.3.2014, 19:46

Dvě možnosti - nová navigace nebo zakoupení aktualizací map, případně jednotlivé nová mapy. Jak aktualizace tak i jednotlivé mapy se dají zakoupit přímo na webu TomTom - http://www.tomtom.com/cs_cz/maps/?WT.Click_Link=top_nav
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Rady tipy N14644

Příspěvekod josee v 27.3.2014, 20:00

A jaky je teda rozdíl mezi jinymi eshopy a tomtom.com, vsude jinde je to o 600kč levnějsi.

Za druhe, nova mapa predpokladam je to same jako aktualizace. Nebo jaky je v tom rozdíl? Kdyz koupim to z meho odkazu tak to nestaci?

Za třetí, co by jste mi tedy doporučili za dobre peníze koupit? Nemusí to byt ani TOMTOM.

Děkuji.
josee
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26.3.2014, 18:04

Re: Rady tipy N14644

Příspěvekod Jirásek v 27.3.2014, 21:12

Nová mapa - jedna konkrétní mapa na příslušnou oblast
Předplatné aktualizace (Update service) - aktualizace na jeden rok, 4 mapy po čtvrtletí

Samozřejmě je možno aktualizaci zakoupit i jinde, levněji. Před koupí bych si však u prodejce ověřil, zda je aktualizace 100% vhodná pro dané zařízení a mapu.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Rady tipy N14644

Příspěvekod Gumídek v 27.3.2014, 21:16

Není...
To předplatné na rok předpokládá, že máš v zařízení poslední mapu...Takže buď koupit jednu mapu cca za 1700, ale přesnou cenu ti sdělí až server TomTomu, protože někdy tam bývají slevy, takže opravdu správnou cena se dozvíš až při připojíš na server TomTom. A v případě, že by chtěla mít každý čtvrt rok novou mapu, tak nová mapa + předplatné na rok....
A upozorňuji, že nikde nekoupíš mapu levněji než přímo z portálu TomTom...
A předpokládá to platební kartu, která umožňuje platby na internetu...
Mám na tyto činnosti poradenskou činnost, a tyto aktualizace dělám svým klientům, takže píšu to, co opravdu mám ověřené...
Jakmile kjlientům oznámím cenu mapy, tak jich hodně od nové mapy couvne, protože je pravda, že je TomTom zrovna levné nemá...
Nejlevnější řešení vychází hned od nové navigace mít - buď doživotní aktualizaci, nebo hned si zaplatit roční aktualizaci, protože ta vychází mezi 750-950 kč.....Pak každá mapa vychází na 950 : 4...Jinak jednorázový nákup mapy je dost drahý. Někteří moji klienti si kupují mapu jednou za dva roky....protože jim to prý stačí....
Myslím, že je to vyčerpávající odpověď....
A dej si bacha, ne internetu jsem se setkal s firmami, kteří ti nabídnou novou mapu za opravdu nízkou cenu. A ta mapa je 1) starší 2) navíc cracklá..Takže kradená...Ale to bylo do staré řady, do nových už to nejde...
Levněji mapy nekoupíš, protože všichni ji mají od TomToma, a TomTom slevy dává jen přímo majiteli navigace, protože mapa, kterou stahuješ a instaluješ do navigace je vázána na číslo tvé navigace....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Rady tipy N14644

Příspěvekod Gumídek v 27.3.2014, 21:20

To, co je v odkazu je dražší cca o 200 než u TomToma...Ten kupón funguje jen, když je v navigaci úplně poslední platná mapa, vydaná v tom daném čtvrtletí...a tu již nemáš, takže ty bys musel zaplatit a stáhnout novou mapu a k ní koupit předplatné na rok.
Aktualizace jsou jen aktualizace do mapy. Což obsahuje - změněné jednosměrky, odbočení atd...Nové ulice ti nikdo nepřimaluje v aktualizaci....Na to je už pak právě ta nová mapa....Snad se mi ti podařilo vysvětlit vše dost polopaticky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Rady tipy N14644

Příspěvekod josee v 27.3.2014, 21:41

Tak uz to chapu, na tom tom drive mi to vypocetlo cenu 1704kc a to jsem dostal slevu 10% na to, že už mám nějakou starou verzi.
Nicméně dat takovy balík za nove mapy u navigace, která se prodava okolo 1300kč???
Tenhle svět se opravdu meni jenom v konzumní společnost, kdy je lepší cokoliv staršího vyhodit a hned koupit něco nového.
A tím svět zaplavovat odpadky. Katastrofa tohle.

Co mi navrhnete tedy, abych koupil noveho, levného, aspon stejně velkého?
Diky
josee
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26.3.2014, 18:04

Re: Rady tipy N14644

Příspěvekod Gumídek v 28.3.2014, 9:06

To je na tobě....Ať je to jak je to, TomTom je stále uživatelsky přívětivý a jednoduchý....
Je to jen a jen na tobě a tvé přítelkyni...Já jsem vyzkoušel skoro všechny typy navigací, a stejně jsem se vrátil k TomTomu...
Jediné o čem přemýšlím, ža bych asi šel do tabletu a do navigace Be On Road (navigační sw je zdarma a mapy OSM(zdarma), Ceda, Navteq, ...ale to mluvím za sebe, to není rada pro vás...
Pokud přítelkyně vlastní chytrý mobil, tak bych to asi vyřešil nějakou navigací do mobilu...Pokud jí ovšem nepotřebuje každý den a stále...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků