TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Vše o navigacích značky TomTom

TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Strainer v 27.5.2014, 21:29

Zdravím,
dostal jsem od kolegy navigaci TomTom XXL IQ Routes kvůli aktualizaci map. Jenže co jsem na začátku nevěděl bylo, že miniUSB kabel je vadný, takže mám poškozenou zálohu (složka s mapama snad bude v pořádku), řešil jsem kvůli tomu to že na vnitřní paměť nešlo zapisovat a ani vnitřní disk zformátovat. Teď už mám nový kabel a vše funguje, ale pokud překopíruju zálohu přímo do navigace, tak se po zapnutí pouze dočkám blikajícího červeného křížku. Tak jsem disk zformátoval, program TomTom HOME jí normálně najde a přes aktualizace nainstaluje ovládací program "TomTom Application for TomTom XXL TTS/TomTom XXL 530S" - verze 8.550 Tady ale nastává problém, po dokončení instalace se navigace zrestartuje, ale zůstane pouze "viset" na úvodní obrazovce s nápisem TOMTOM a logem. Dál se to nikam nehne, ani se nezobrazí žádné chybové hlášení. Vypnout/restartovat navigaci jde pouze delším přidržením vypínacího tlačítka, ale zase to pokaždé skončí pouze na úvodní obrazovce. S připojeným kabelem se ale pak zase můžu normálně připojit k počítači. Nevíte někdo co s tím? Případně jestli nemáte starší/novější/správnou verzi ovládacího programu? Infromace které mám ze zálohy a pomůžou vám lépe identifikovat navigaci:

ze souboru TomTom-Cfg\release.nfo:
Kód: Select All
[ID]
LocalID = ['xxl2009_plus_2048_black']-9.061.576030.2-1034.small-7EP0.002.01.3.XXL_IQR_EU_Data_Assy_v3.iNAND
imageID = Western_and_Central_Europe_2GB-840.2562

[Image information]
Birthday = Thursday 07 October 2010, 12:08:41
Image type = iNAND 2GB eMMC
Item number = 7EP0.002.01.3
Item description = XXL IQR EU Data Assy v3
Changelist = 584961
Application version = 9.061
Application build = 576030.2-1034.small
Linux kernel = 567329
Bootloader version = 5.5279
Map 1 name = Western and Central Europe 2GB
Map 1 version = 840
Map 1 build = 2562


ze souboru bootloaderversion.txt:
Kód: Select All
BootloaderTarget=s3c24xx
Bootloaderversion=5.5279


Předem děkuji za případnou odpověď a pomoc.

P.S.: Proč mi vůbec TomTom HOME nabízí aplikaci se kterou navigace pak nefunguje?
Strainer
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27.5.2014, 20:57

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Strainer v 28.5.2014, 10:03

Jenom jeste dodam, ze po restaru probehne ta uplne prvni obrazovka s logem tomtom, pri ktere hrajou bubny. Objevi se modra obrazovka s ukazatelem dole jak si navigace nacita nejaky data a az na ty dalsi obrazovce to zustane. A potom pri vypinani tlacitkem se tam na chvili objevi uplne cela zelena obrazovka.
Strainer
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27.5.2014, 20:57

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Gumídek v 29.5.2014, 9:06

To vypadá na modrou smrt jako u počítače. TomTom ti nabízí program, který funguje a je ok. Ale vypadá to, že navigace má problém...
To je klasika. Místo toho, aby se majitelé navigací obraceli na ty, kteří tomu rozumí, tak se do toho vrtá každej...a ti, místo toho, aby nejdříve nasbírali informace, něco se o tom naučili, tak se v tom nejprve povrtají a pak volají o pomoc...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Gebič v 29.5.2014, 9:44

Já bych doporučil formát celého zařízení a doufat, že Ti TTHome nabídne novou aplikaci. Ale jelikož nemáš zálohu mapy, tak si jí pak budeš muset koupit. Dle mého problém nastal v tom, že nějaký odborník chtěl zpirátit mapu a celé to rozhasil. Když něco dělám tak u toho přemýšlím a udělám si zálohu...
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Strainer v 29.5.2014, 17:55

K žádné aktualizaci map nedošlo, ať uz oficiální nebo neoficiální. Když jsem navigaci dostal, nainstaloval jsem TomTom HOME 2.9 z oficialních stránek. Program navigaci našel a nabídl aktualizaci softwaru, udělal "zálohu" a při instalaci do zařízení to skončilo s chybou při kopírování souborů. Od té doby už po zapnutí blikal pouze červený křížek na modré obrazovce. Zálohu přímo přehrát nešlo, psalo to chyby při zápisu, požadovalo to odstranění ochrany proti zápisu atd. Tak jsem zkusil disk zformátovat (jak uvádí každý návod na internetu) klasicky přes Windows, ale to skončilo neúspěšně, že disk ani nešel otevřít. Poté jsem disk zkoušel formátovat přes několik programů i přes Linux. Úspěšný byl pouze program SDFormatter, při kterém už disk sice šel otevřít, ale při pokusu o zápis nějakého souboru to psalo chyby o ochraně proti zápisu, případně se soubor vytvořil, ale byl prázdný - měl nulovou velikost. Tady už jsem si myslel že paměť přístroje je poškozená a navigace odepsaná. Pak jsem ale ještě pro jistotu vyhrabal doma v zásobách jiný miniUSB kabel a už šlo s diskem pracovat normálně a vše fungovalo. Jenže se teď vyskytuje ten problém viz. první příspěvek.
Kdybych tu navigaci alespoň rozbil já, tak nic neřeknu.. ale tady jí "rozbila" oficiální aplikace TomTomu.. a chyba kabelu, kterou jsem nemohl předpokládat.. A oficiální apliakce jí teď zase není schopná zprovoznit.

Třeba nechápu proč mi to do zařízení chce instalovat aplikaci verze 8.550, když už předtím tam byla 9.061.

Výpis ze souboru \TomTom-Cfg\release.nfo, který je v navigaci teď:
Kód: Select All
[ID]
LocalID = ['xxl2009_2048_tts_grey', 'xxl2009_plus_2048_tts_black']-8.550.345223.small-8.550.xxl2009_tts.CAB-navcore-XXL
imageID = None-None.None

[Image information]
Birthday = Wednesday 19 August 2009, 17:09:21
Image type = CAB
Item number = 8.550.xxl2009_tts
Item description = CAB-navcore-XXL
Changelist = 345368
Application version = 8.550
Application build = 345223.small
Linux kernel = 342869
Bootloader version = 55228


a bootloaderversion.txt:
Kód: Select All
BootloaderTarget=s3c24xx
Bootloaderversion=5.5228
Strainer
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27.5.2014, 20:57

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Strainer v 29.5.2014, 22:31

Už jsem si s tím poradil sám.. ale i tak díky za pomoc..
Jedná se chybu přímu u TomTomu HOME, který špatně rozezná zařízení.
Viz.:
http://discussions.tomtom.com/t5/XL-XXL-HOME/TomTom-Home-does-not-recognize-navcore-version-on-device/td-p/124787
nebo
http://discussions.tomtom.com/t5/XL-XXL-HOME/Download-the-correct-application-for-XXL/td-p/132785
Strainer
 
Příspěvky: 4
Registrován: 27.5.2014, 20:57

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Gumídek v 30.5.2014, 12:45

Takže chyba nebyla u TomTomHome, ale u tebe, protože jsi se nepřihlásil se správným zařízením...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Tonny v 30.5.2014, 13:29

Mohou existovat lidé, kteří mají /vlastní nebo jen spravují/ více navigací.
Jestliže aplikace TOMTOMHOME neumí rozpoznat, že jsem ke svému účtu omylem připojil jinou navi, pak je něco špatně.
Jenže umí, proto se to nezuaktualizuje...
A jestli tímto TOMTOM zablokovává navigace z důvodu ochrany před nelegálnímm kopírováním - tak potěš...
Zřejmě v rámci své firemní strategie "co nejvíce znepříjemnit život uživatelům" je obrovský problém při špatně připojeném zařízení ve vztahu k přihlášenému účtu napsat něco ve smyslu máš připojeno něci jiného, zkontroluj účet a zařizení....
TOMTOM je velmi "specifická" firma - ty uvozovky si každý vylož, jak sám chceš...
Už ani korunu tomtomu...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Gumídek v 30.5.2014, 19:41

Tonny, já tohle dělám už pěkných pár let, a tyto problémy nemám...
Starám se o navigace svým zákazníkům, kolegům atd, a vždy první, co novému klientovi udělám, je účet u TomToma.
Každé zařízení je vázané na účet udělaný u TomToma. Protože na tento účet jsou pak vázány platby, předplatné atd..Jakmile se připojíš jen tak bez přihlášení,tak to může problém udělat.. .U Androidu je to také tak, máš zařízení zaregistrované na svém účtu. Ber to tak, že každá firma má nějaký systém, a kvůli tomu, že se to pár jedincům nelíbí, to měnit nebude...
Tonny, tebe už bohužel naštvání na TomToma dovedlo tak daleko, že všem rozmlouváš TomToma, ale jsou lidé, kteří jsou s ním spokojeni. Asi to nechápeš, ale je to tak...
Ale měl by si na lidech nechat, aby se svobodně rozhodli, co si pořídí. ..To, že ty jsi se s TomTomem nepohodl a vadí ti, že některé věci nefungují, ok, chápu, ale na můj vkus už to trvá moc dlouho. Tak ho prodej, a pořiď si jiné zařízení. Ale fakt tě baví stále dštít oheň a síru proti TomTomu a přesto ho pořád používat, a ničit s tím nervy ?? Nebo jsi masochista, a baví tě to...
A teď čistě říkám sám za sebe, tvé elaboráty už vůbec nečtu. Protože mne to už nudí, je to furt stejné a dokola, a je to moc dlouhé.
Já za sebe píšu že : TT mám, starší verzi a dokud bude fungovat, tak ho mít budu....A jsem s ním spokojen...Holt, některé věci nefungují, ale to v životě bývá..
Vím, že tímto příspěvkem tě asi hodně naštvu, ale nějak už se s tím srovnám..
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Tonny v 30.5.2014, 20:04

Nenaštveš...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod Gumídek v 30.5.2014, 23:53

Tak to jsem rád... Bál jsem se, že budeš reagovat jinak...díky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom XXL IQ zamrzlý na úvodní obrazovce po instalaci

Příspěvekod kubiczech v 29.7.2015, 21:36

Dobrý den, mám stejný problém s navigací po zapnuti se objeví úvofní obrazovka s logem tomtom. Neposkytl byste mi návod jak jste tento problém odstranil?
kubiczech
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29.7.2015, 21:33


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků