tomtom one-signál

Vše o navigacích značky TomTom

tomtom one-signál

Příspěvekod machal22 v 8.3.2015, 21:08

Ahoj, chtěl bych poprosit zdejší odborníky o radu. Mám starší navigaci tomtom one a rozhod jsem se, že ji budu používat na motorce. Udělal jsem si tedy držák na řídítka z leštěného hliníku, aby to ladilo k motorce. Držák je z dosti dlouhou stříškou aby dostatečně clonil a bylo na sluníčku něco vidět. Mám ale problém, že zřejmě ten hliníkoví obal nepustí signál a tudíž navigace nefunguje. Chtěl jsem se zeptat,jestli někdo neví kde má tato navigace čidlo pro příjem signálu,abych eventuelně udělal otvor pro příjem signálu. Díky za jakoukoli radu. :koul:
machal22
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15.11.2009, 17:39

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod Gumídek v 8.3.2015, 22:35

Otvor ti nepomůže. Proto se stínící kryt dělá z umělé hmoty....
Podle toho, že si chceš udělat jen otvor, je vidět, že o tom vůbec nic nevíš. Těžko ti zde bude někdo dělat přednášku o fungování GPS, o šíření signálu, satelitech atd.....
Musíš se spokojit s tím, že s kovovým krytem to fungovat nebude...
Nebo doporučuji něco o navigacích GPS prostudovat....
Krom toho, TomTom One opravdu není stavěný na používání na motorce.
Proto se vyrábí navigace TomTom Rider, která je přímo pro toto použití uzpůsobená....
Má na sobě i stínící kryt...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod Gebič v 9.3.2015, 9:22

Znám spoustu "naspeedovaných pumpiček" co si dělají vše jak píše daný uživatel. Abych ušetřil pár korun, budu dělat kraviny. Není lepší si koupit navi co je dělaná na motorku a neblbnout s nějakou stříškou a ještě jí uděláš z hliníku... Mazec. :doutnik: :doutnik:
Naposledy upravil Gebič dne 9.3.2015, 17:37, celkově upraveno 1
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod machal22 v 9.3.2015, 16:20

Pánové děkuji vám za přednášku je vidět,že jste opravdu učení a životem protřelí páni co vše vědí,vše znají,všude byly a ti ostatní co něco neví a nebo zkoušejí jsou prostě debilové. Že já vůl se na něco vůbec ptal. To mě mohlo napadnout, že když se na něco zeptám a nebude to tuze odborné tak jsem ten největší..... Nestačilo pouze napsat, že otvor na určitém místě nebude stačit a že mám smůlu. To že je to z hliníku a že něco zkouším má třeba i svůj důvod, což vám zřejmě nedochází. Fakt mi není 20 a fakt nepotřebuju stupidní poznámky. Stačilo to napsat úplně v klidu bez rad kup si to a nebo ono. Kdyby lide nic nezkoušeli (něco zkoušet je přece blbost) tak by jsme do dneška žraly z Německý helmy šroubovákem. Co zřejmě někteří jedinci doposud praktikují. A teď do mě. :janic: :-P
machal22
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15.11.2009, 17:39

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod Gebič v 9.3.2015, 17:13

beru zpět nebudu se účastnit diskuse o ničem. :doutnik:
Naposledy upravil Gebič dne 9.3.2015, 17:39, celkově upraveno 1
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod Gumídek v 9.3.2015, 17:19

Já jsem ti odpověděl normálně, tak co se vytáčíš ?? Přečti si mou odpověď, není tam nic, co by tě mohlo urazit. Pokud chceš něco vědět o šíření signálu GPS, tak je to tak obsáhlé, že je jednodušší si to vyhledat na netu, než abych to tu vypisoval...Prostě to kov odstíní, to by ti mělo stačit....Ke ztrátě signálu stačí pokovené sklo automobilu...
Jestli se tě dotkla poznámka Gebiče, tak to napiš jemu. Ale nenadávej mně. Já ti odpověděl. Krom toho, to stínítko z umělé hmoty se dá koupit na netu za pár korun....
A oprav si to tvrdé y ve slově žraly. Nejsme holčičky....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod machal22 v 9.3.2015, 18:23

Asi máš pravdu a nechal jsem se trochu unést a tak trochu hodil všechny do jednoho pytle. Já jen chtěl kde je na tomtomu čidlo nebo nějaké zařízení které přijímá signál. Trochu mně vadí a to se týká i jiných fór že hned každého poučují a tak trochu papouškují nadrcené články jak je to všechno špatně a že v manuálu to je tak a jinak to prostě nejde. Ono světe div se, ale trochu jsem popřemýšlel něco trochu upravil a pro někoho asi zázrak, ale navigace funguje jako fík. Odzkoušeno na 40km a vše maká jak má. Načteno 6 satelitu a to vše v hliníkovém obalu. Takže pane Gebič zas takovou kravinu jsem nevymyslel. Je smutný kam až to došlo kvůli tak banální otázce. Kdybych si aspoň trochu nemyslel, že to nebude fungovat tak bych se tu neptal a ptal se na fóru o pletení. Myslím si o sobě, že nejsem úplný debil, něco mám za sebou, a když se za sebe ohlédnu tak je za mnou něco vidět a něco tu po mně smyslu plného zůstane. Proto mi vadí, když hned ze mě dělá někdo něco? Za to y (i) se omlouvám, pro mne v této diskuzi nepodstatné :koul:
machal22
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15.11.2009, 17:39

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod Gumídek v 9.3.2015, 20:05

Není čidlo, je tam anténa.....A ta je v horní části....takže když tam dáš kov, tak jí znemožníš příjem...
A 6 satelitů není plný počet....Pokud ti to stačí....myslím, že mezi domy budeš mít problémy...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod machal22 v 9.3.2015, 21:15

Díky, to je přesně co jsem potřeboval i když jsem na to částečně přišel. Je přes celou horní část anebo jen v nějaké části? Uvidíme jestli to bude stačit já ji mám jenom pouze na cestu domu :usmev: . Prostě sednu na moto a jedu krajinou kde se mi líbí,třeba až do Rakouska a neřeším kde jsem cca200km a pak když je to nutný jí nasadím a jedu domu :palce: Já jezdím prostě na pohodu a kochačku. Takzvaný čistič hlavy :doutnik: Takže ji prostě používám minimálně a jako takovou jistotu. Ještě jednou díky a taky trochu omluva za ty výpady, ale někdy je lepší se trochu zamyslet něž hned někoho zatracovat.
machal22
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15.11.2009, 17:39

Re: tomtom one-signál

Příspěvekod Gumídek v 9.3.2015, 21:44

Já tě nezatracoval...Je v horní části, ale já už měl rozebráno navigací TomTom víc, a už fakt nevím....
Protože jsem si to samozřejmě nenafotil....
Ale ty jsi nám nevysvětlil na co to máš. Já vždy vycházím z toho, a vlastně vycházet musím, že potřebuješ, aby 100% fungovala...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků