Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Vše o navigacích značky TomTom

Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Příspěvekod Gumídek v 30.4.2016, 12:17

Teď jsem čuměl jako bacil do lékárny.
Webové stránky Tom Tom nabízejí již i mapu pro nákladní vozy, nebo jinou mapu pro obytné vozy....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Příspěvekod vrána v 30.4.2016, 12:42

Blesk je jejich pomalejší brácha :chlamani:
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Příspěvekod davew v 27.6.2016, 22:23

Já sem z toho na palici. Teď, co změnili web, tak nikde nejdou nahrát obrázky k souborům OV2. Sice tam mají nějakou nápovědu, ale ta napovídá jen to, na co se dá přijít metodou klikám na všechno. Nabízí mi to tisíc verzí aktualizace zařízení, ale toho se bojim. Každá aktualizace bývala horší než ta předchozí verze. Nechci žádné novoty a přidané funkce. Co s tím....?
davew
 
Příspěvky: 2
Registrován: 1.3.2007, 2:04

Re: Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Příspěvekod Tonny v 28.6.2016, 15:37

smazáno.
Naposledy upravil Tonny dne 22.6.2017, 11:27, celkově upraveno 2
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Příspěvekod Tonny v 28.6.2016, 15:38

Udělej to, co spousta jiných. Dnes navigace jako samostatné zařízení, pokud není on-line nemá budoucnost. Ať už z pohledu vyhledávání poi nebo třeba on line zpravodajství o dopravních omezeních. Jakýkoli chytrý telefon s kteroukoli online navigaci /i těch free/ ti za cenu spotřeby pár desítek Mb měsíčně udělají přinejmenším stejnou službu. Promítni si cenu navigace a stejnou částku zainvestuj do mobilního tarifu a máš na dlouhá léta věc navigace vyřešenu. A jako vedlejší produkt budeš moci být trvale on-line, což je taky celkem v pohodě.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Příspěvekod Gumídek v 28.6.2016, 17:09

A v případě, že telefon potřebuješ na telefonování*, tak tablet se SIM kartou, tu můžeš mít sdílenou právě na svá data, a v té chvíli získáváš ještě navíc přehlednost, protože na tabletu je fakt vidět víc než na founu(4-5 palec), a ještě přehrávání filmů, videí, atd, když nejedeš...
*A proč na telefonování ?? Protože když ti někdo volá, tak sice navigace běží na pozadí, ale nevídíš jí, a ve městě, kde zrovna potřebuješ odbočovat apod, je to fakt k naštvání...A to jsou přesně ty chvíle, kdy lidi volají.
V případě, že nejezdíš tak často a navigaci chceš používat jen občas, tak opravdu stačí foun. Ale smiř se s tím, že je problém s importem dat odtud z webu, a vůbec s body zájmu třetích stran. Ale jelikož s tím už má problémy i nová řada(nyní již současná) TomTomů, tak s tím toho stejně moc neuděláš...
Jinak bych volil offline navigaci s online dopravním zpravodajstvím....Ty online navigace jsou dobré, ale pokud vypadne signál jsi v pr....Kdežto offline navigace běží dál, jen neběží dopravní data....a to chvíli oželíš...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Příspěvekod Tonny v 28.6.2016, 17:59

Každá věc má své pro a proti. Fakt je ten, že pokud mi někdo volá, tak dotykem obrazovky shodim hovor na pozadí a navi mne normálně naviguje.
Pokud mám online navi, není třeba importovat body odtud, protože online najdu v 99 procent případů ihned.
A co se týká výpadku, za dva roky používání online navi mi signál vypadl jednou v Praze na kulataku, protože silná bouřka.
Co se týká zmíněného videa -ano,na tabletu je to lepší. Proto mám navi jak v mobilu, tak v tabletu a pomocí hotspotu používám podle potřeby to nebo ono. Ale pokud vezmu 8 let zkušeností z používání navi, tak online navi mne ve srovnání s TomTom Live Go 825 nijak neomezuje, naopak, vyhledání čehokoli je rychlé a nemusím importovat body odsud. Nehledě k tomu, že např u benzínek mám jako bonus i aktuální ceny phm přímo v navi.
Ale jinak nejsem proti klasickým navi, ve své době to byla bomba a dodnes vzpomínám, jak jsem si vždy před nějakým výletem aktualizoval někdy až desítky kategorii - a stejně to občas bylo hodně nepřesné. Zlom nastal, když mne navi dovedla k zadnímu plotu nemocnice, v tu chvíli jsem pochopil, že ručně udržované poi jsou z hlediska perspektivního vývoje nesmysl. Pracně, nepřesné a ve své době zde těžké debaty, kam a jak umístit bod, aby se navigovalo ne ke 100 metrovemu srázu, ale na P u zámku, Bečov nad Teplou.
Přesto všechno jsem rád, že jsem byl asi 6 let ve zdejší komunitě.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Změněná nabídka map na webu Tom Tom

Příspěvekod vrána v 28.6.2016, 18:21

U mého Xiaomi se po přijetí hovoru (automatické zvednutí) zase vrátí navigace na displej. Používám už výhradně Waze. Dokonce i hlasové pokyny slyším do hovoru (silněji, než hovor).
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron