ONE v.3 nefunguje GPS (The GPS Week Number Rollover)

Vše o navigacích značky TomTom

ONE v.3 nefunguje GPS (The GPS Week Number Rollover)

Příspěvekod netbum v 11.5.2019, 9:04

Prosím o radu GPS Week Number Rollover, čo je potrebné prípadne aký urobiť (upgrade) aby sa GPS zas rozbehlo? Stiahol som si aj QuickGPSfix ale nepomohlo to. Vždy dlho hľadá GPS a ked ho nejde po dlhom čase tak ho následne často stráca a tak isto sa čas nastaví na 0:00hod. V zariadení mám aplik. ver 9.205. Mám takto nefunkčné 2 navigačky. Ďakujem za každú rozumnú radu.
netbum
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11.5.2019, 8:31

Re: ONE v.3 nefunguje GPS (The GPS Week Number Rollover)

Příspěvekod Gumídek v 18.5.2019, 14:06

Nejspíše křemíkové nebe. Od doby změny GPS takhle přestalo fungovat hodně starých navigací...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: ONE v.3 nefunguje GPS (The GPS Week Number Rollover)

Příspěvekod Szantus v 30.5.2019, 12:29

Ahoj, u starších zařízení se ti nebudou zobrazovat časové funkce, ale na navigování to nemá vliv.. Zkus soft reset ( buď máš dole malý otvor pro kancelářskou sponku s nápisem reset (jemně stlačit po dobu cca. 10 sekund), pokud ne, tak držet On/Off tlačítko, dokavaď si TT "nezabubnuje". Pokud ani to nepomůže, tak si stáhni z nějakého fóra, nebo uložto.cz nástroj od TomToma jménem Clear flash (přímo na stránce TT již není dostupný - chtějí aby zákazník koupil nové železo..). Já s tím rozchodil již několik navigací..
TomTom ONE (V.4), TomTom Go 610 a Garmin eTrex 30 se stále aktuálními podklady . . .
Uživatelský avatar
Szantus
 
Příspěvky: 30
Registrován: 29.1.2008, 22:01
Bydliště: Nedaleko Lipnice nad Sázavou

Re: ONE v.3 nefunguje GPS (The GPS Week Number Rollover)

Příspěvekod hafca v 31.5.2019, 14:46

Někomu pomohlo vytvoření souboru suicide.dat, který se kopíruje do rootu navigace nebo karty. To podle toho, kde je navcore.
Je to jen txt soubor, ve kterém je zapsáno číslo 10, které je něco jako "vyčkávací" čas. Po vytvoření se přjmenuje na zmíněný suicide.dat.
Po odpojení navigace od PC je potřeba jí vypnout a počkat nejméně 10 sec. a pak teprve zapnout.
Soubor při každém vypnutí navigace jí vypne jako při tvrdém resetu, takže není jen ve stand-by módu. Když nic jiného, šetří to baterii, když je navigace vypnutá. Po zapnutí pokaždé hledá satelity jako by je neměl uložené a údajně to občas někomu pomohlo.
Jiným pomohlo novější navcore, mě na 720GO nabídl TT verzi 9.451, ale já mám 9.205 a přesto navigace funguje.
Jsou to moudra dohledané po zahraničních internetových fórech. Tam se píše i tom, že je to záležitost čipu GPS.

Takže nezbývá než zkoušet a doufat, že to někdo rozchodí.
TomTom GO 720T NV 9.430
hafca
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19.4.2008, 20:07


Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron