Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium X)

Vše o navigacích značky TomTom

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod past56 v 18.7.2020, 17:54

Také jsem si udělal radost a pořídil si nový TomTom Premium X. Nabídce 30% slevy se nedalo odolat. Po TomTom ONE XL a malé odbočce k navigaci Becker jsem se vrátil k TomTom. Krabička přišla z Holandska třetí den po objednání a hned proběhla aktualizace přes WiFi. To je ovšem operace pro trpělivé - zabralo to skoro deset hodin. Všechno funguje, jak má. Mapy se mi líbí mnohem víc, než u Beckera. A rychlost všeho je proti ONE XL neuvěřitelná. Takže krabičku testuju a užívám si jí. :doutnik:
TomTom Go Premium X, Nissan Qashqai 1,6., MT8 132,2
Uživatelský avatar
past56
 
Příspěvky: 9
Registrován: 7.5.2009, 18:26

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod krovakzpralesa v 20.7.2020, 16:12

. Jak už tady bylo napsáno, navigace TomTom jdou uživatelsky špatným směrem.

. Jsem hodně "starý" uživatel věkem i praxí, protože první jsem měl kdysi dávno v devadesátkách na mobilu s WinCE (tuším HTC). A poté další verze na mnoha dalších mobilech (většinou HTC) se systémem Windows. Protože jsem celou svou pracovní kariéru dělal v IT, tak jsem se rychle zorientoval. Kde nebyly předinstalované, jsem si je doinstaloval a sehnal si potřebné mapy. Na jednom starém a funkčním HTC mi stále ještě běží TomTom7 s mapami celého světa. Projel jsem s nima několik cest i v USA a v Austrálii. Leckdy (třeba v USA) byly lepší než vestavěné v autě z půjčovny. Pomohly mi i v Rusku a samozřejmě v celé Evropě. Kdo zažil tu dobu, ví, že se mapy daly sehnat a odblokovat celkem snadno. Nebylo to košer, ale taková byla doba. TomTom to pak vyřešil tím, že přestal navigace do mobilů s Win prodávat a aktuální mapy se pro staré verze softu daly převést čím dál tím hůř.
.
. Když jsem šel do důchodu, tak jsem si pořídil obytné auto a protože mě hned na začátku vystrašilo několik podjezdů nižších než má bouda (3,1m), rozhodl jsem se, že si na své hackerské hříchy koupím "odpustek" a za drahý peníz jsem si pořídil navigaci TomTom GO PROFESSIONAL 520 s mapou Evropy pro nákladní auta. Lákala mě i inzerovaná "doživotní" aktualizace map a online přehled dopravní situace. (V té době se verze GO Camper ještě nenabízela)

. Postupně jsem z nadšení vystřízlivěl. Nejenže mi chyběly funkce, které tu už byly zmíněny. Jako například regulace osvětlení podle skutečného světla a né podle hodin, ale i bezproblémové přidání potřebných POI bodů do mapy kdekoliv(!) na cestách. Špatné nebylo ani to, že mapa v mobilu se hodila i na potulování se bez auta (pravdou je, že off-line mapy.cz nemají chybu). V původním TomTomu byly krásně rozeznat různé typy POI bodů podle ikon. Dnes je to strašně nepřehledné a je lepší si zapnout jen to, co okamžitě potřebujete. Také nevím proč, ale přestože to stále vypínám, tak se mi při používání sužby Traffic přes BT spojení s mobilem čas od času zaktivuje hands-free funkce a pere se se stejnou funkcí vestavěnou v autě. A přitom kvalitou zvuku na tu vestavěnou nemá - je to takové chrchlátko.
. Ovšem nejhorší překvapení je kvalita mapových dat. Okamžitě po koupi jsem zjistil, že se jí nedá věřit v právě v tom, proč jsem ji kupoval. Nejdříve jsem to zjistil ve svém bezprostředním okolí. Přestože jsem měl zadány parametry dlouhého, širokého a těžkého auta, tak to klidně (dodnes!!!) hledá neuvěřitelné a někdy téměř nesjízdné zkratky (pro všechny typy zadání!). Vrcholem byla stezka kousek od nás, která je sjízdná maximálně pro motokrosovou motorku. Jde skutečně jen o pěšinu do strmého kopce. Tu se mi podařilo přes hlášení chyb a oprav vyreklamovat až po roce. Bydlím tu léta a žádná z předchozích TomTom map (a ani jiných navigací) to nedělala a nedělá. Několik dalších, doslova autokrosových tras, kam bych s náklaďákem neposlal ani osobního nepřítele, se mi vyreklamovat nepovedlo. Podle Holanďanů jsou prý O.K. Je zajímavé, že v 10 let starých mapách TomTom sice jsou, ale pro průjezd se nenabídnou ani náhodou. Vrcholem byla loňská zkušenost v Norsku. Podle park4night.com jsem si našel oficiální parkoviště v městě Hamar pro přenocování na břehu jezera. Dojel tam v poho podle TT GO 520. Druhý den jsem zadal další cíl a vyjel. Okamžitě nastal běs - sfině se mě postupně pokusila navést pod tři nižší železniční mosty, než bylo v zadání přístroje. I o dvacet cm méně!!! Dobře jsme tam kufrovali a nechápali vo co go. Nakonec jsem podle mapy v mobilu identifikovali cestu, kterou jsme tam předchozí den přijeli a tak se dostali ven. Okamžitě jsem to přes formulář hlášení chyb v mapových datech nahlásil. Dodnes to neopravili !!!
. Už se nikdy nebudu divit řidiči TIR napasovanému pod mostem nebo v zahrádkové kolonii.
.
. Takže takový historický i aktuální pohled na mapy TomTom.
Naposledy upravil krovakzpralesa dne 3.8.2020, 10:34, celkově upraveno 1
krovakzpralesa
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10.10.2019, 12:15

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stst2 v 20.7.2020, 21:21

Abych uklidnil Tomtomáky, Garmin je to samé v bleděrůžovém. Jak po zkušenostech s Garminem tvrdím: kdo chce zabloudit, ať jede podle navigace.
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Předchozí

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron