Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium X)

Vše o navigacích značky TomTom

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod tapinek v 14.4.2020, 13:11

Ja se s TomTomem rozloucil loni na podzim (po cca 15cti letech). Proc? Protoze podpora. Jediny, co ted funguje je chat ci mail (volani zadny). A uroven personalu je priserna. Pripadal jsem si jak Don Quijote pri boji s vetrnymi mlyny. Ptaji se dokola na totez, po rade iteraci dojde na fazi "poslat do servisu" (byt je to zadaco). Ze servisu se navigace vrati vyresetovana se starymi mapovymi podklady. Prilozena pruvodka lamanou cestinou popisuje zavadu, ktera byla odstranena (absolutne jinou, nez jsem hlasil). Takze druha runda, druhy kolo do servisu, vysledek naprosto identicky. Zavadou bylo to, ze byla nejak nakopnuta WiFi (stahovani map vzdy po desitkach minut spadlo. Pak bylo nezbytne provest reset a stahovani pokracovalo. Na chvili. Pote se situace opakovala. Rychlost stahovani byla nejakych 8 - 10 kB/s (pripojeni zvlada bezproblemu 150 Mb/s). Testovano i nna jinych routerech - situace stale stejna. Pokud byla navi pripojena pres pocitac, stahly se mapy cca behem 30ti minut. Argumentem podpory bylo, tak at to stahuji pres poc (a nedali si vysvetlit, ze je pro me moznost stahovani bez pocitace dulezita. Vysledek byl, ze mi nabidli vymenu za jiny kus (ale ne novy, nybrz opravovany, servisem uznany za plne funkcni). Jelikoz nebyli schopni diagnostikovat a opravit moji zavadu (IMHO velice snadnou), tak pri predstave, co bych dostal, jsem odmitnul. Cela tato popsana anabaze trvala v iteracich skoro dva roky (vzdy se pak cekalo na novej release map).

Od ty doby jezdim pomoci mobilu a vlastne mi nic nechybi. A funkce, co se mi na TT libily a ted je nemam plne satisfakuje fakt, ze je to zadaco, mam mnohem presnejsi dopravu, aktualnejsi mapy a kdykoli muzu zmenit lokal. A kdyz mi na ceste mobil shori, vezmu druhej a jede se dal. ;-)

Omlouvam se za OT, ale muselo to ven. ;-)
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
Uživatelský avatar
tapinek
 
Příspěvky: 149
Registrován: 20.10.2006, 9:21
Bydliště: Caput rei republicae

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod čelda v 16.4.2020, 15:54

GO premium X dorazila: pár poznatků oproti GO 601

1. rychlejší start a to o dost
2. po zadání cíle i přepočtu trasy podstatně rychlejší
3.navigování je plynulé ne jako u GO 601,tam bylo takové trhané a přepočet byl tragickej..už jsem ujel 100m než se chytla.

4. Negativa...!! okamžitě po instalaci hlásila vypršení předplatného na traffic... :shock3: ale traffic běžel normálně....tak jsem psal na podporu kde mi odpověděli že udělali úpravu v aktualizaci a že mám udělat tovární nastavení a potom aktualizaci.....to jsem udělal a vše naběhlo...ale jen do doby než jsem GO neodpojil od Wifi....potom se traffic i mydrive deaktivovali a už nenaběhli celý den... :KO: :cry: .....když jsem ale v autě připojil navi hotspotem s telefonem k wifi tak okamžitě zase běželi...no tvl...
Navi má vestavěnou SIM s gprs která jinak hlásí že je online ale traffic a mydrive jsou prostě Offline a basta...jen hlásí máme potíže s přístupem k info tomtom.
Tak jsem zase psal na podporu a čekám s čím holanďani přijdou.

Jinak na povely je Premium X rychlé...i rychle reaguje a běží ale toto mi dává zabrat... :-P :-P :-P
Tomtom GO 610 Lifetime traffic via smartfone v9.70
VW T5 2.5TDi 96kW,6kv.
Uživatelský avatar
čelda
 
Příspěvky: 73
Registrován: 21.5.2008, 5:09

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stajk v 30.6.2020, 7:15

Po letech jsem musel vyměnit starou GO 1005, za GO Camper...a následovalo drobet rozčarování. Jednak jsem jaksi zapomněl, jak exportovat ze staré navigace body zájmu (mám sice zálohu v počítači, ovšem není z poslední doby) a v novém zařízení jsem možnost vytvářet a editovat kategorie v kterých jsem měl body zájmů, nenašel. Dělám něco blbě, nebo to už opravdu v nových TT nefunguje? Díky
stajk
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.8.2019, 16:33

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod Gumídek v 1.7.2020, 9:44

Stajku, vítej do nové doby TomTomů. Ano, již to neumožňují....Můžeš si tam sice dát nějaké oblíbené, ale bez ladu a skladu, a nelze na ně ani upozorňovat. Takže upozorňování třeba na radary už nefunguje. To byl u mně důvod, proč jsem dal TomTomu vale. Když moje 730 dosloužila, tak pro mne skončil i TomTom...
Jediní, kdo snad tyto věci umožňují je snad Garmin, a MIO. Ale to by ti řekli ti, co je používají....
Jinak nejsi jediný, kdo byl rozčarován touto "vstřícností" TomToma k uživatelům...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stajk v 1.7.2020, 16:15

Díky za odpověď, Gumídku :palec: . Teď už to nezachráním, 1005 má pryč baterku a mám takový pocit, jakoby zafungovalo nějaké "ku*vítko", navigace se nedá nahodit jinak než restartem, což už se zde řešilo a výměna baterky nejspíš nepomůže. Tudíž budu muset vymyslet nějaký jiný systém ukládání POI. Něco jako změna názvu aby se to dalo vyhledávat. (Restaurace, Na Pašince...a hledám pod R). Když už jsem novou koupil, vyhazovat ji nebudu. Prosím Tě, nevíš, jak se ze staré 1005 daly uložit POI? Mám nějaké v počítači, ale ne i ty poslední a nejsem sto si vzpomenout, jak jsem je z ní exportoval. Dík...
stajk
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.8.2019, 16:33

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stajk v 1.7.2020, 16:30

wood píše:Ano, je to přesně, jak psal Gumajz. Ještě se dá k vlastním bodům zájmu ze souboru .ov2 přiřadit jedna z pěti předdefinovaných ikonek a tím jsme skončili... Takže si musím pamatovat, co jsem přiřadil jako kosočtvereček, co je pětiúhelník, co je čtvereček...
Už jsem musel zrušit svoji GO1005 a po několika pokusech s navigací v mobilu, jsem zkusil vzít ještě jednou TomTom na milost a pořídil Go Premium.
Jsem z té navigace ale poněkud rozpačitý. Chtěl jsem ji hlavně kvůli zabudované SIM kartě, aby bylo zařízení zcela nezávislé, třeba na WiFi z mobilu.
Co je to ale platné, když mě vypočtená trasa hlásí zpoždění 35minut a když najedu na jinou trasu, kterou nenabídne, tak mám po přepočtení trasy najednou zpoždění jen asi 5min. Už se to stalo dvakrát, tak nevím, proč mě sama nenavede na rychlejší trasu. V nastavení bych snad chybu mít neměl. Je to zatím ale zkušenost jen z několika cest. Třeba to byla jen nějaká anomálie.
Dále mě celkem zlobí, že jsou drobnosti, které byly běžné před deseti lety a dnes to nejde. Například osvětlení displeje - denní a noční režim. Dříve se jas obrazovky přizpůsoboval okolnímu osvětlení a následně přepnul do nočního režimu. Dnešní navigace má však jas displeje nastavený v menu a denní a noční režim přepíná podle vnitřních hodin, jak uzná za vhodné. V návodu se píše, že si to samo určuje podle ročního období, kdy je tma a kdy světlo. Takže v tunelu, nebo při silně zatažené obloze na mě svítí naplno obrazovka, protože ještě není večer.
Stejně tak, jako dříve perfektní funkce navázání hlasitosti na hluk ve vozidle, nyní navigace neumí. Je sice hezké, že fungují hlasové příkazy, kde se dá i zesílit, nebo ztlumit zvuk, ale přijde mi to jako krok zpět.

Jak jsem psal na začátku - nějak nevím, jestli z nové navigace mám mít radost...


Ahoj woode, jak dostanu POI z GO 1005 do kompu. Už jsem to dělal, ale nemohu si vzpomenout na postup. Potřebuji udělat zálohu těch, které nemám, protože se mi 1005 odporoučela, jede jen připojená ke zdroji... Dík, stajk
stajk
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.8.2019, 16:33

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod abeceda1952 v 2.7.2020, 23:05

Připojit na PC, navi se zobrazí jako disk. Vyhledat složku POI a zálohovat někam na PC.
Nüvi 40
ZX Spectrum 48K
abeceda1952
 
Příspěvky: 72
Registrován: 23.3.2016, 15:33

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stst2 v 3.7.2020, 6:04

Tohle platí pouze pro Garmin, oni se baví o TT.
První věta je správně, ale složka se může jmenovat třeba "Cen_Eur_plus_major_roads_of_WE".
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod abeceda1952 v 5.7.2020, 17:09

Jasně :-) Předpokládám, že složku s POI pán zná. U mého stařičkého Dynavixu se vše také jmenovalo jinak.

Pokusím se najít název složky, nebo složek.
Nüvi 40
ZX Spectrum 48K
abeceda1952
 
Příspěvky: 72
Registrován: 23.3.2016, 15:33

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod Gumídek v 5.7.2020, 17:37

Neblamujte se. Navigace TT se jako disk zobrazovali dřív. Od změny politiky TT a nových(tehdy) navigací 1000 a 1005, se už zobrazují pouze jako síťová jednotka. Proto se ukončilo fungování starého dobrého programu TomTom Home....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stajk v 6.7.2020, 19:34

No právě, tak jsem to zálohoval, ovšem ona se mi nezobrazuje vůbec...
stajk
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.8.2019, 16:33

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stajk v 11.7.2020, 22:49

A můžete mi pánové laskavě říct, jak připojím Camper k počítači, když mi My Drive pouze sdělí, že už počítač nepotřebuji?
stajk
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.8.2019, 16:33

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stajk v 11.7.2020, 22:54

P800 píše:Body zájmů třetích stran lze používat bez problémů. Vyexportuji si z POI.cz a provedu import přes TomTom MyDrive. Včetně potřebné kategorie. Pravda, ikony jsou omezené dle nabídky TomToma. Jaká je případná další nespokojenost? Tím samozřejmě nechci říci, že je vše dokonalé, zvláště byli-li jsme zvyklí na staré rozhraní. Jde spíše o uživatelské maličkosti.


Jak provedu import, když GO Camper nejde připojit k PC?
stajk
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.8.2019, 16:33

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod P800 v 11.7.2020, 23:51

Přes TomTom My Drive

Kód: Select All
https://mydrive.tomtom.com/

... Moje místa / Soubory BZ / Importovat soubor BZ
Uživatelský avatar
P800
 
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 14:41
Bydliště: Brno

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod stajk v 18.7.2020, 14:58

Importovat je z PC do navigace, já potřebuji exportovat svoje body do PC...
stajk
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.8.2019, 16:33

PředchozíDalší

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 39 návštevníků

cron