Jde TMC i na PDA?

Funkce TMC v ostatních navigacích

Jde TMC i na PDA?

Příspěvekod gr81 v 9.1.2008, 13:11

Chtel bych si poridit PDA s GPS a vyuzivat ho prilezitostne i jako navigaci. Jsem lama tak se ptam, pujde mi na PDA s navigacnim softwarem (mio,Igo a pod), TMC? Jak jsem pochopil tak asi ne, protoze nemam TMC prijimac. Je nejake PDA, co by i tohle umelo? Nebo da se to nejak vyresit? Precijen PDA je lepsi a viceucelovejsi nez jen PNA navigace. Diky za info
gr81
 
Příspěvky: 1
Registrován: 9.1.2008, 13:08

Re: Jde TMC i na PDA?

Příspěvekod Mudrunka v 9.1.2008, 14:10

V navigačních softech pro PDA, které podporují RDS-TMC, toto u nás běžně funguje. Jedná se o Navigon, i-GO, Dynavix, MapFactor, určitě ne v TT a nevím přesně jak v Garmin Mobile XT.
I když některá PDA mají FM přijímače a výrobci toto vydávají za podporu TMC, ve skutečnosti to s danými softy nefunguje z důvodu nesouladu protokolu. Alespoň jsem o žádném funkčním PDA v tomto směru neslyšel. Řešením je externí GPS/RDS přijímač, případně samostatný RDS/TMC přijímač. Tedy na to, abys to měl všechno v PDA, zatím zapomeň.
Taktéž je třeba se zamyslet nad úrovní daných TMC informací u nás. Stav je, jednoznačně řečeno, katastrofální. Například, včera po ránu jsem jel Praha – Brno s Navigonem a mapou EE 2008 (to nejnovější, co jest), na 50 km D1 bouračka, kolona a klidně mě to do ní pustilo. A to z důvodu, že v systému to bylo protisměrně, takže nejspíš jet na Prahu, by mě to zase nejspíš zbytečně hnalo z dálnice.... A tak se dá dál pokračovat, prostě česká klasika…. A těm, co platíme z našich daní, je to evidentně jedno.. :(
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Uživatelský avatar
Mudrunka
 
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 22:21

Re: Jde TMC i na PDA?

Příspěvekod Steve v 23.8.2008, 13:51

Pokud se týká nepřesnosti inforamcí přes RDS-TMC v ČR, můžu Vás jen ubezpečit, že je zbytečné si zoufat. Všichni říkají, jak to funguje jinde. Včera jsem cestoval Přes Německo a můžu říci jen "hrůza". Od hranic přes Bavorsko, jsem naladil prvne az u Norimberka. Pak se párkrát podařilo vysílač naladit, ale většinou jen stále hledal. U Heilbronu mi sdělil, že bude "STAU", když už jsem v koloně stál cca 5 min. Cesta zpět byla lepší. Z jedné kolony u dlohodobé uzavírky mě to vyvedlo, docela dobře, takže jsem ztratil cca 5 min. a najel navíc asi 5 km a to ještě po dálnici, pak se opět signál ztratil a u Norimberka jsem byl v koloně kvůli uzavírce 1,5 hodiny. Prostě katastrofa. To nemluvím o nehodě, která na dálnici byla, a já měl na navigaci jen Zelený puntík a žádnou informaci. Takže není to jen bída u nás, ale i jinde, kde se chvástaj, jak je to dobré. Ano dobré to ej, ale jen na rozhlasových stanicích, kde hlásí dálnice cca každých 10 minut, ale jinak bída s nouzí. :-P
Steve
 
Příspěvky: 10
Registrován: 9.7.2006, 12:19
Bydliště: Nýřany

Re: Jde TMC i na PDA?

Příspěvekod fox50 v 24.8.2008, 9:47

Mudrunka píše:Například, včera po ránu jsem jel Praha – Brno s Navigonem a mapou EE 2008 (to nejnovější, co jest), na 50 km D1 bouračka, kolona a klidně mě to do ní pustilo. A to z důvodu, že v systému to bylo protisměrně, takže nejspíš jet na Prahu, by mě to zase nejspíš zbytečně hnalo z dálnice.


To jsem dost řešil a to dokoce s pomocí pana Lutonského přímo s poskytovatelm RDS-TMC a nakonce se přišlo na to že je to způsobeno starejma lokalizačníma tabulkama v mapách. To že máte poslení verzi map neznamená že v nich máte nejnovější lokalizační tabulky. Třeba u TomTomů správné lokalizační tabulky obsahují až poslední mapy 805 (možná 7.20 ale nemám to ověřené).
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: Jde TMC i na PDA?

Příspěvekod mykp v 28.9.2008, 14:53

Asus 696 s TMC kabelem - funguje po Praze perfektně s iGo8
mykp
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23.5.2008, 8:34


Zpět na Ostatní navigace a zařízení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron