Navigon 8110

Vše o navigacích značky Navigon

Re: Navigon 8110

Příspěvekod MartinAlex v 8.7.2009, 1:43

Zdravím,jsem novým uživatelem 8110,již upgradované na 8310 Q2 a jsem trochu zmatený..v programu navigon fresh v položce mé služby je uveden poi warner,ale nikde jsem ho nenašel..dal by jste mi někdo vědět jestli ho daná verze obsahuje,nebo jestli si ho na www.navigating.de musím koupit a pokud ano,tak jakou verzi,je jich tam více a ješte se v tom moc neorientuji...diky
MartinAlex
 
Příspěvky: 1
Registrován: 8.7.2009, 0:49

Re: Navigon 8110

Příspěvekod vojta66 v 8.7.2009, 10:48

Myslím, že ten poi warner tam je z výroby, jelikož bez něj nejde poi zobrazit ani ty defaultní...
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Uživatelský avatar
vojta66
 
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 20:19
Bydliště: Praha, matka měst

Tak jsem to podělal

Příspěvekod martineams v 12.7.2009, 0:43

Zdarec všechny.
Obracím se na komunitu s prosbou o pomoc. Koupil jsem si sice 8310-ku ale můj problém se týká hlavně OS. Chtěl jsem zkusit zda půjde zprovoznit Win CE pomocí již dříve zmiňovaného "UpdateMe.exe". Můžu říct že to hezky fachčilo. Problém nastal ani nevím kdy. Prostě jsem zkoušel nějaké prográmky pro winCE a asi se nějaký zavrtal do OS trochu více než měl, nebo za to může přímo ten soubor a způsobil to, že mi nejde navigace spustit.

Jen se ukáže logo a přehraje melodie a pak nic. Reset nepomohl. Prostě to nejde ani s původní kartou. Přes USB je na kartu vidět.

Psal jsem sice na suport.cz@navogon.com, ale pokud mi někdo poradí zda to půjde nějak spravit i bez posílání do Německa tak bych mu byl moc zavázán. 8-)
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

Re: Navigon 8110

Příspěvekod HoJo v 12.7.2009, 9:43

2 martineams:
Pokud to ještě nemáš vyřešeno, tak nic není ztraceno, nemusíš nikam nic posílat. Stačí HardReset. Určitě bude stejný postup jak pro 8110. Já se s tím potil téměř celý den, než jsem našel funkční postup. Takže jestli máš ještě problém, ozvi se.
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Navigon 8110

Příspěvekod martineams v 12.7.2009, 12:42

Děkuji za nabídku pomoci. Haleluja :jupi: už jsem na ten hard reset taky přišel. Trvalo mě to asi hodinu. Pořád mě to vrtalo hlavou, protože vím že tyhle zařízení mají systém v ROM, přesněji ve flešovatelné ROM. Mačkal jsem co se dalo, až jsem na tu kombinaci přišel. Ale povedlo se a vše jde jak má.

Ještě jednou díky
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

Re: Navigon 8110

Příspěvekod HoJo v 12.7.2009, 13:07

Tak to jseš teda dobrej, všechna čest. Najít zkusmo během hodiny ten trojhmat a pořadí pouštění, aby se to rozjelo...
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Navigon 8110

Příspěvekod martineams v 12.7.2009, 19:15

Jen roky dřiny a odříkání. Ba, ne. Dobrý jsou ti, kteří to dokážou vymyslet a nebo pak spravit a poklonu od mě mají ti co to dokážou hacknout. Jelikož to nemá klávesnici tak mě po čase bylo jasný že to musí jít pomocí těch čudlů. Jen takový Ajťácký šestý smysl. Znám pár lidí co se navrhováním podobných hraček živí a kdo to jednou navrhuje, taky počítá že to bude muset někdy spravovat a proč si to dělat složitý. To se jen složitě musí tvářit pro ty co to kupují aby se to dalo draze prodat a ještě dráž servisovat, pokud možno bez práce. Jen mě to zaskočilo, protože tu navigaci mám od tohoto pátku a žádný zařízení s win CE jsem předtím ještě neměl.

Jinak paráda, dneska jsem ji konečně provětral a z prvních zkušeností je to zatím super. Měl jsem par krát pučenou navigaci Mio 720? (ta s foťákem). Ještě ze starým IGo. Tohle už je pekelně jinde. Taky jsem měl půjčenou 8110 na osahání a to před týdnem a rozdíl tu je opravdu znát. Fajn je že to umí zobrazovat ulice v 3D režimu. Zbytečně nekecá. Je toho hodně a kdo tohle sleduje ty změny jistě už má nastudovaný z webů. Pro vás kdo mají 8110 se ten upgrade za 70 euro určitě vyplatí.
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

Re: Navigon 8110 - vyřešeno

Příspěvekod šemík v 21.7.2009, 15:44

jak jsem psal jinde jsem to zvojtil a protože jsem smazal (bez zalohy) obsah složky v navigaci "My Flash Disk" tak jsem v koncích byl by ste někdo ochoten poslat mi celý tento adresář na XXX děkuji předem případně odkaz 8-)

problem jako vždy mezi židlí a klávesnicí :nositka:
Pokud víš napiš pokud nevíš nebo si jen myslíš že víš dej pokoj a běž psát jinam. Děkuji
Uživatelský avatar
šemík
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12.7.2009, 12:04

Re: Navigon 8110

Příspěvekod iBIZAgps v 8.8.2009, 2:43

Ahoj,
mam malej problem. Koupil jsem si update na 8310, koukal jsem uz drive kdyz jsem s mapama laboroval kam se nahravaji pred samotnym uploadem do pristroje. Nasel jsem v Documents/login/temp (obrazne receno) dal jsem stahnout aplikaci, predtim zaplatil a ale vzhledem k tomu, ze nesnasim wokna, tak nemam doma pc s windousem, pujcil jsem si sluzebni pc od kolegy kde jsem to chtel udelat. JENZE, dam zaplatit, stahnout, upladtuje se to a cely system sletel... takze se mi nic "nefleslo" a penize jsou v trapu, pac na jinem systemu i kdzy to nechapu po zalogovani neni uvedeno, ze jsem si neco koupil. Dulezite je to co mam a to jsem naznacoval nazacatku, ze pak z toho disku jsem dostal to, co se stalo a nahralo do tepu woken (software_upgrade_8110_8310.zip). Kdyz jsem s tim ted zkousel udelat cokoliv nedonutil jsem Fresh N aby to pobral a nahral mi to do navigonu. Vite nejakou "fintu" jak toto udelat? Ci me napadlo, nemuze nekdo poskytnou strukturu karty jak jsou na ni soubory rozlozeny? Prostroj mam, data na update plna taky, ale nemohu je dostat do pristroje protoze fresh me opet vyziva k dalsi a opetovne platbe, coz nechci pochopitelne delat.
Muzete mi nekdo pomoci, pripadne poslat screen SD karty?
lynngoyer@gmail.com
diky
iBIZAgps
 
Příspěvky: 1
Registrován: 8.8.2009, 2:33

Re: Navigon 8110 a Poi warner

Příspěvekod viso v 8.8.2009, 8:46

Prosím některého z Vás, kdo již do Navigonu 8110 instaloval Poi warner 7, jestli by mi neporadil, jak to rozchodit. Přes internet jsem ho za 20USD zakoupil, stáhnul ho, ale stále se mi nechce rozchodit, tzn. není na GPS to nové okno ani se mi nezobrazují poi body např. radary. Co je ještě potřeba aktivovat? Může mi někdo poslat nějaký postup. Možná to tu je někde napsané, ale je těžké se probírat celým fórem a hledat. Tím se případně omlouvám. Také jsem zaznamenal, že stojí zato investovat do updatu na 8310.
Navigon 8110, IPAQ 6915 + TT Navigátor 6, T-Mobile G1
viso
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13.1.2007, 18:56

Re: Navigon 8110

Příspěvekod fipy v 9.8.2009, 19:26

pošli mi sz, zkusíme to po skypu......
fipy
 
Příspěvky: 3
Registrován: 14.7.2009, 10:50

Re: Navigon 8110

Příspěvekod Fefe99 v 11.8.2009, 12:18

libor_m píše:Toto není žádný klasický UNLOCK. Jedná se o EXE soubor s Explorerem pro WinCE. Pokud ho přejmenuješ na UpdateMe.exe, nahraješ do rootu SD karty a uděláš soft reset, tak si PNA bude myslet, že ho klasicky aktualizuješ (aktualizační soubory pro Navigon mají spouštěcí soubor, který se právě takto jmenuje), no a dostaneš 8110-ku do Exploreru. Tam si již můžeš přes SD kartu kopírovat co kam chceš a také pouštět, co chceš. O nic v zařízení tudíž nepřijdeš.


a ako je to potom s aktualizaciami ? Pojdu sputit normalne ked mu prepisem tento subor ?
Fefe99
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.8.2009, 11:13

Re: Navigon 8110

Příspěvekod orsa v 14.11.2009, 22:25

Zdraví vás.Tak jsem se stal novým majitelem navigonu8110.Super hračka.Ale protože jsem pc antitalent potřeboval bych vědět jak nainstalovat novou aktualizaci.Existuje někde návod tzv. pro blbý???????Mám v pc Navogon fresh.Zálohoval jsem si kartu a hned jí smazal.Přes total comander.Jinak to neumím.Přes fresh mi to vymazat nešlo.Ani jsem nikde nezadával žádné registrační číslo.a fresh mi hlásí že jsem zaregistrován.No prostě jsem z toho zmatenej.Dokázal by mi tady někdo poradit?Předem díky.
orsa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14.11.2009, 22:17

Re: Navigon 8110

Příspěvekod martineams v 15.11.2009, 4:12

Tak nějak mi unikl důvod proč jsi tu kartu mazal? Akorát sis asi zadělal na problémy. Aktualizace se provádějí pomocí programu Navigon Fresh. Ten na kartě maže jen to co aktualizuje. Pokud navigace nebyla nová, tak je zcela jistě registrována na původního majitele. Tady je jen možný že už nepůjde aktualizovat mapy, pokud je starší než dva roky. To pak půjde pouze po zaplacení, ale to bych řešil až po pořádným prověření zda ten Fresh funguje jak má a na koho vlastně je to registrováno.
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

Re: Navigon 8110

Příspěvekod orsa v 15.11.2009, 13:10

No mazal jsem jí proto abych tam dostal nové mapy.Ale ze zálohy jsem to tam nahrál zpět.Navigaci mám týden.Koupil jsem jí jako novou v elektrovorldu.Provětral jsem jí v D,I,A a samozřejmě v Čechách.Vedle jsem měl staršího Tomtoma a navigon je lepší.Každopádně se mi v Navigon fresh zobrazili mapy které je možné stáhnout ale fakt nevím jak dál.Můžeš mi poradit tak abych to pochopil i já?Tzn. pc antitalent?Předem dík.Zrovna teď jsem na netu.
orsa
 
Příspěvky: 4
Registrován: 14.11.2009, 22:17

PředchozíDalší

Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků