Navigon TriCeiver

Vše o navigacích značky Navigon

Navigon TriCeiver

Příspěvekod melsoft v 13.10.2008, 14:52

Dobrý den,
nemáte prosím někdo zkušenosti (příp. návod, ovladače, konfigurační SW) k tomuto bluetooth GPS modulu?
Koupil jsem ho bez ničeho a nevím ani PIN kód pro spárování.
Udajně by měl umět TMC (modul určitě obsahuje) ale nejsem schopen TMC rozchodit (s IGo NavNGo na PC).
Díky za jakoukoliv informaci!

JM
melsoft
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13.10.2008, 14:46

Re: Navigon TriCeiver

Příspěvekod vx7407 v 6.4.2009, 18:20

koupil jsem jej na internetu.Nechal jsem se zlákat tvrzením že se dá připojit i k noteboku. Na obalu i v manuálu ale nic takového nepíšou. Všude píšou jen o připojení k pda. Rád bych se za svých ca 1.700Kč mýlil. Snad si nás někdo brzy přečte, pane kolego a poradí nám. Při připojování přes bt. jsem použil možnost připojení bez klíče. povedlo se. taky akceptuje klíč "0000" jenže když jsem spustil navigátor 8 truck evropu, tento mi hlásil v nejlepším případě, že z GPS nepřicházejí žádná data. jak jsi pokročil Ty? Jsi li dál, uvítal bych Tvůj návod.
Láďa :zed:
vx7407
 
Příspěvky: 2
Registrován: 6.4.2009, 18:04

Re: Navigon TriCeiver

Příspěvekod Scorpio_cz v 6.4.2009, 18:58

Modul nemám, nicméně na netu píšou :

Reliable & Functional. Powerful 12-channel GPS receiver with SiRF II technology ensures excellent and stable reception.

Tedy je to SIRF II, takže bych pro diagnostiku / prověření použil jeden z těchto nástrojů :

SirfDEMO pro PC, například odsud : http://www.falcom.de/support/software-tools/sirf/
SirfTECH pro PC nebo PPC : http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm

Oba, jak SirfDEMO, tak SirfTECH umí detekovat / zpracovat jak NMEA tak SIRF vstupy, a případně přijímač GPS s čipsetem SIRF II nebo SIRF III přepnout ze SIRF to NMEA - většina navigačních softů (kromě snad iGO8) SIRF protokol nerada - pouze NMEA.

Dále, vidíš na tom přes BT jeden, nebo 2 sériové porty ? - Je možné že musíš udělat 2 BT propojení - jedno pro GPS a jedno pro TMC.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Navigon TriCeiver

Příspěvekod vx7407 v 12.5.2009, 17:18

Takže: Netušil jsem, že pro připojení nějakého bt. k pc. musím být počítačový mág, nebo absolvent některé z Vš. Nejlépe v oboru It. Už po několikáté jsem se ale spletl. Jsem obyčejný člověk a jako obyčejní lidé žiju. Jen jsem chtěl za svoje peníze koupit to co bych rád využil při své práci. Omyl. Závěr: prodám Navigon TriCeiver :cry: :cry: tomu kdo poradí jaký gps modul mi bez problémů bude fungovat na mém nb s os vista a programem navigator 8 truck.Zn:cena dohodou!!! Děkuji za pochopení a za Vaši snahu pomoct mi - ubohému řidičovi kamionu.
vx7407
 
Příspěvky: 2
Registrován: 6.4.2009, 18:04


Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků