MN 7 pro PNA

Vše o navigacích značky Navigon

MN 7 pro PNA

Příspěvekod Tarabascz v 9.1.2009, 22:53

Zdravím

Vlastním navigaci NAVIGON 7210 a chtěl bych zakoupit program MN7 ale je vtom jakýsi háček

když si dám webové stránky v nemčině je tam MN7, ale při vyplňování dat nemohu zadat CZ adresu.
V možnostech výběru země ČR vůbec neni.
Když si dám stránky v anglické verzi ČR tam je, ale mohu zakoupit pouze MN 6.
7-čková verze tam vůbec neni

víc link-y

nechápu to :-]
http://www.navigating.de/cms/index.php?id=5101

https://sslsites.de/pocketgps.de/secure ... 72&r=&cpn=


http://www.navigating.de/cms/index.php?id=636

https://sslsites.de/pocketgps.de/secure ... 94&r=&cpn=

Jestli již někdo tady zakoupil program MN7 pls. o radu jak ne věc
předem moc dík
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: MN 7 pro PNA

Příspěvekod Docent v 9.1.2009, 23:25

Není na tom nic k nepochopení, pro přezíravé blbečky ze Západu jsme Balkán (BTW ani se jim nedivím). Já si chtěl cca před 3 léty na pocketnavigation.de objednat předplatné POI, šlo platit kartou, ovšem jen do té doby, než jsem zadal jako bydliště Českou Banánovou Republiku, pak možnost platby kartou zmizela. Takže jsem jim napsal zdvořilý mail, jak to mám zaplatit, a dostal jsem odpověď, že karta pro Česko opravdu neee, prý převodem z účtu. Takže jsem se na ně vy...kašlal, protože poplatek za převod by vyšel 3x dráž než předplatné POI.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: MN 7 pro PNA

Příspěvekod Tarabascz v 12.1.2009, 15:32

tak jsem si nakonec poi-warner zakoupil za 30 eur.
po registraci dostanete kód na zakoupení akt. poi bodů z www.pocketavigation.de v hodnote 24 eur.
Ja toho hned využil na aktivaci služby počasí, radary, benzinky a pak jsou tam dvě kategorie zdarma, po uplatnění kodu jsem měl součet 23,9 eur takže jsem nic neplatil a to se BOBE vyplatilo :palce:
tyhle informace je možné aktualizovat po dobu 12 měsíců.

nicméně hned po nainstalování a zaregistrování POI-Warneru v navigaci doporučuji ihned zálohovat všechny soubory. ja to neudělal a po nové instalaci si navigace vygeneruje nové ID číslo a ten puvodní aktivační kod je pak neplatnej.
Na webu www.navigating.de po zalogování je pouze jedna možnost na vydání nového aktivačního kódu, po zadání původních dat ale to je vše, další žádosti se pak musej psát na support což mě trochu štve za ty peníze ještě někam psát.

Problém po instalaci Poi-warneru v navigaci co mám je, že při prvním nábehu programu (pouze) po instalaci to chce nastavit nějakou komunikaci s GPS jednotkou, ale ID přístroje to píše jiné než pak samotný program nějak to přeskáču a pak to funguje.
Taky nemohu rozchodit možnost hledat cíl dle GPS souřadnic při tom Poi-Warner tuhle funkci nabízí - zadám GPS souřadnice ale nic se neděje.
Jaokby to nespolupracovalo s programem samotné navigace. (Navigon 7210)
Taky když vyhledám POI ze seznamu (třeba zámek, hrad) navigaci to nespustí.

Nevím co dělám špatně - jestli se to někomu podarilo rozchodit prosím o radu.
Jinak počas navigace, to na zvolené poi body upozornuje ale to je zatím vše.

předem dík Marek
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: MN 7 pro PNA

Příspěvekod radys v 3.3.2009, 23:02

mám nový Navigon 2110 max a chtěl bych se zeptat jaký POI Warner si do toho objednat MN6 nebo MN7???
A jak to funguje,jak se to po objednábí platí a zda je to už konečná platba nebo je to jen omezená licence???
Moc díky moc tomu nerozumím
radys
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25.2.2009, 12:51

Re: MN 7 pro PNA

Příspěvekod Tarabascz v 7.7.2009, 17:00

Na zákledě Vašich častých dotazů přes "SZ" se Vám pokusím popsat jak vyhledávám poi bod v poi warneru a jak ho dostanu do softu samotné navigace.
Níže popsaný postup platí jak pro 7210-ky tak i 7310-ky možná, že i pro ostatní navigace Navigon (nevím ty jsem neměl možnost vyzkoušet) :zamysl:

V prvořadě si je potřeba ztáhnout kategorie poi bodů o které máme zájem z poi.cz.
Neni potřeba nic konvertovat stačí si po přihlášení na poi.cz nastavit v užívatelském panelu výchozí formát pro stahovaní
"asc - Navigon"
Dále je potřeba stažené poi soubory včetně ikon nakopírovat (přes jakéhokoliv souborového managera - já používám Total Commander) do Navigace a to do složky "pois" v adresáři "PoiWarner", pak uděláme restart navigace a při opětovném zapnutí se tyto poi body automaticky načtou do softu PoiWarner - trvá to pár vteřin na displeji se objeví přesípací hodiny a procenta invertování.

Nyní je potřeba vlézt v navigaci do softu PoiWarner a kliknout na položku "Search In Radius", dále v řádku "Overlay" je potřeba vybrat kategorii, kterou požadujeme.
Je-li k dispozici GPS signál automaticky se nám zobrazí poi body dané kategorie dle vzdálenosti od našeho aktuálního místa.
Máme na výběr možnosti 10, 25, 50 km nebo ALL.
Já osobně vybírám možnost ALL (pro zobrazení všech bodů dané kategorie) a poi body se mi automaticky seřadí dle vzdálenosti od místa kde stojím.
Pokuď GPS signál k dispozici neni (doma v bytě a pod.) a chcete zobrazit poi body z vybrané kategorie musíte zvolit rovnou volbu ALL, ale zobrazené poi body nebudou seřazené - hůř se vtom pak orientuje, ale jde to taky.
Máme-li vybrán poi bod, ke kterému chceme navigovat klikneme na položku "As next destin." (vpravo dole).
Tím se nám poi bod uloží přímo pro použítí softu samotné navigace a automaticky nás to vrátí zpět do základného menu navigace.

Nyní si ten poi zobrazíme v navigaci a pojmenujeme ho pro další použití.

V základní nabídce navigace klikneme na položku "možnosti" dále "plánování trasy" otevře se nové okno - znovu na volbu "možnosti" a nyní klikneme na položku "uložené trasy" - tady je uložen náš poi bod pod názvem "0 POI-Warner POI"
Klikneme na uvedený název a máme na výběr dvě možnosti - první je, že rovnou můžeme načíst trasu, nebo druhá možnost je kliknout opět na položku "možnosti" kde máme na výběr "přejmenovat název" nebo také uplně "smazat" bod.
Jestli chcete zmíněný poi bod dostat do svých oblíbených cílů zvolíme si tu první možnost čili "načíst trasu" - trasa se nám načte jako místo startu (to je možné kdykoliv pak prohazovat mezi dalšími cílemi) já však dělám to, že na zmíněném řádku kliknu vpravo na ikonku "i" čímž si otevřu další okénko, kde mám na vyběr dvě možnosti "Zobrazit na mapě" nebo "Uložit" já vybírám první "zobrazit na mapě" a přesvědčím se, zda je to opravdu to místo které hledám. Je-li tomu tak, mohu se vrátit o krok zpět a uložit si bod pod svým názvem nebo rovnou potvrdit zelenou fajfkou a vybrat jednu z dále nabízených možností co mi navigace nabízí - jedna znich je taky uložit a pojmenovat si bod dle sebe.
Chceme-li ho využívat i do budoucna doporučuji si ho dle sebe pojmenovat a uložit.
Máme-li pojmenovaný bod a uložený můzeme se k němu kdykoliv nechat navigovat, stačí se vrátit do základného menu, zvolit "Moje cíle" - "Oblibéné" a tady ho najdeme pod naším názvem. Dále by to mělo být všem jasné.

Chci však upozornit na to, že jestli chceme vybrat více poi bodů a uložit si je do oblíbených, musí se to provádět vždy po jednom, protože PoiWarner ukladá všechny body pod stejným názvem, čili nepřejmenujeme si dříve vybraný bod dle výše uvedeného postupu, tak si ho při výběru nového poi bodu v poiwarneru rovnou přepíšeme.

Zda je to ten správný postup výběru poi bodů z programu poi warner nevím, já osobně jsem na žádný jiný zatím nepřišel, ale klidně si nechám poradit.
Je to trochu možná složitější, ale opravdu jde jenom o zvyk.

Tak jsem snad pomohl, pro ty co jsem postup psal přes "SZ" nic nového :usmev:

Tak šťastné km na silnici
Marek :palec:
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša


Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron