Navigon 8310

Vše o navigacích značky Navigon

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Jirásek v 10.8.2009, 15:46

Tak pánové, ještě jeden OT příspěvek a bez varování mažu. Prosil jsem DOST, není to respektováno, proto má nevrlost. :nastvany:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Fefe99 v 11.8.2009, 11:17

Ahoj,

Da sa u NAVIGONU 8310 odblokovat system aby som ho mohol pouzivat podobne ako bezny PC s ikonkami ?

Nasiel som jednu www stranku ale nejak tomu nerozumiem mozno vy budete mudrejsi :

http://navigon8110.eu
Fefe99
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.8.2009, 11:13

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Zubr v 12.8.2009, 10:19

Ja sice vlastnim navigaci Navigon 4310, ale predpokladam, ze pro vsechny trojkove typy Navigonu x3xx budou platit stejne postupy. U sve navigace tento problem resim taky. Zatim jsem se dostal k tomu, ze jsem presunul obsah interni Flash do externi. System pak startuje z externi Flash pameti. Takto mam jednu SD s puvodnim SW a dalsi pro pokusy.
Pripominam, ze je NEZBYTNE pred podobnymi pokusy zalohovat SW pomoci NavigonFresh.
Nepamatuji se odkud (asi z vebu http://www.tomasii.cdc.cz nebo z nejakeho vlakna o navigacich MIO), jsem si stahl MioPocket 3.0 Release 49.zip, coz je SW navigace MIO doplneny o balik vsech moznych programu.
Z tohoto SW jsem si nakopiroval na svoji pokusnou SD adresar Programs.
System spousti navigacni SW startem autorunce.exe. Tento soubor jsem prejmenoval na napr. autorunceNavigon.exe a misto nej jsem podstrcil program "TotalCommander". Konkretne jsem do root adresare, kde je autorunce.exe nakopiroval obsah adresare "MioPocket 3.0 Release 49\MioAutoRun\Programs\Total Commander\" a soubor cecmd.exe jsem prejmenoval na autorunce.exe.
Poznamka: program TotalCommader pro WinCE lze take stahnout ze stranek tvurce: http://www.ghisler.com/ce.htm.
Po startu navigace nabehne TC. Nejcasteji volane programy jsem si pretahl na ovladaci listu TC. V adresari Programs z MioPocket sice nektere programu nechodi, ale vetsina je OK. Jsou to napr. programy pro prohlizeni dokumentu (word, pdf, excel atd.), prohlizeni fotek, prehravani videa a dalsi. Dulezity je take program regedit, ktery jsem na pocatku pouzil pro zalohovani registru.
Pomoci TC spoustim i mapy SmatrMaps. Problem tohoto spousteni je v tom, ze se prakticky nelze obejit bez nejakeho stylusu a mym zenskym to nevyhovuje. Z tohoto duvodu se nyni snazim doplnit nejake uvodni startovaci menu.
Klasicka plocha se necha spustit startem Windows Explorer, ale je to celkem k nicemu, protoze adresare Windows\Desktop a Windows\Programs ma system asi v pameti RAM. Lze tedy do nich zapsat, ale po restartu se vse vrati do puvodniho stavu. Ovladani pres plochu a pripadne tlacitkem Start by tedy bylo mozne jedine tak, ze by se nejak zajistilo nakopirovani zastupcu do Programs a Desktop.
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Zubr v 17.8.2009, 16:53

A co toto
www.gme.cz/cz/index.php?product=751-488
Jinak stačí nějaký držák na 4 tužkové baterky s přiletovaným kablíkem s USB konektorem.
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Navigon 8310

Příspěvekod HoJo v 17.8.2009, 23:18

O tom držáku na čtyři tužkové baterky taky uvažuji. Přeci jenom to vyjde mnohem levněji. Ještě zjistit, jak je potřeba zapojit jednotlivé vodiče, aby to fungovalo a aby si navigace při připojení toho baterypacku "nemyslela", že je připojena k počítači.
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Navigon 8310

Příspěvekod ClonyXXL v 18.8.2009, 20:57

martineams píše:............... Jen ta absence POI :cry: . Chybí tam i ty základní věci jako pumpy, parkoviště, obchoďáky atd. Ale to bohužel není problém jen Slovenska.

:silis: Prostě to nechápu o co jim v navigonu jde. Proč ty POI tam prostě nejde nějak jednoduše vložit bez toho aby si člověk systém prznil nějakým PoiWarnerem. Kdyby to alespoň nabízeli jako placenou službu, nebo lépe placenou aplikaci. Tady mě to nějak rozum nebere. To mají tu "vyspělou" západní evropu tak dokonalou se všemi POI? Ještě jsem tam nejel, ale asi to tak slavný nebude. Má na to někdo vysvětlení, nebo nějakou teorii? :zed:


Ahoj. V Navigonu je to určitě o penězích. Hold to bude určitě záměr, aby si tam každý nemohl strčit co mu pasuje, ale co si u nich koupí. Nějaké POI nabízejí ke stažení - za prachy, ale mě osobně to zatím neláká, kupovat zajíce v pytli.
Ale PoiWarner používám a docela mi vyhovuje. Máš snad něco proti němu, že píšeš "prznit...." ? Zkoušel jsi ho? Potřebuješ se o něm něco dozvědět? Jestli něco potřebuješ, ozvi se.
Hold politiku Navigona asi moc nezměníme. Ale jestliže poi do Tomtoma jdou v pohodě, tak po instalaci poi warneru jsou poi v Navigonu taky tak v pohodě. Ne zrovna ideální na PW je, že současná novější verze neukazuje poi tak jak předešlá a taky Tomtom a jiné - přímo na mapě, ale defacto jen při "přiblížení". Ale umí tě na jakýkoliv POI i navigovat - sice trošičku kostrbatě, ale to je otázka zvyku. Myslím, že v rámci navigace Navigon je PoiWarner bohužel jediným možným řešením POI, ať už radarů, nebo jakýchkoli jiných. A ruku na srdce - opravdu chceš mít celý displej zaplácaný ikonama?
Budeš-li mít zájem, tak se ozvi.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Navigon 8310

Příspěvekod ClonyXXL v 18.8.2009, 21:02

Jo!!! Ještě jsem zapoměl!!!
Že by byl dell axim nějakej Trabant, tak na to klidně zapomeň!!!
Je to jen OBYČEJNÉ PDAčko!!!
Tak se vůbec nenechej vytočit!
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Jirásek v 19.8.2009, 8:48

Diskuzi o externím napájení jsem přesunul SEM - prosím, na toto téma pokračujte tam. Děkuji
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Navigon 8310

Příspěvekod danielgajdos v 27.8.2009, 17:05

Pánové jak jsem se tak koukal po konfiguračních souborech Navigonu 8310, tak jsem narazil v Navigon\Settings\ApplicationSettingsPathes.xml na položku <Favorites>/My Flash Disk/MN Settings/Favorites.store</Favorites>.
Nezkoušeli jste to někdo přepsat aby to četlo z karty? Nebylo by to řešení pro úpravy a zálohy POI?
danielgajdos
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27.8.2009, 17:00

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Zubr v 28.8.2009, 15:31

Dík za dobrý nápad. Na 4310 jsem překopíroval z NM settings soubory Favorites.old, Favorites.store a adresář Routes na Flash kartu a upravil jsem cesty v "ApplicationSettingsPathes.xml". Po restartu tlačítkem i po hard resetu se oblíbení i trasy v pořádku načtou.
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Vlastimil Habáň v 29.8.2009, 9:33

U navigonu 8110 a 8310 pro ůplné vypnutí přístroje nestačí jen zmáčknout OFF ale současné s ním i RESET. Pak se navigace ůplně vypne. Pro další spuštění pak stačí dát ON. Takto mi to psali od Navigonu a funguje to.
Vlastimil Habáň
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29.8.2009, 9:28

Re: Navigon 8310

Příspěvekod šemík v 29.8.2009, 10:45

a jak dlouho pak baterka vydrží? máš to odzkoušeno? přibližně :zamysl:
Pokud víš napiš pokud nevíš nebo si jen myslíš že víš dej pokoj a běž psát jinam. Děkuji
Uživatelský avatar
šemík
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12.7.2009, 12:04

Re: Navigon 8310

Příspěvekod ShotasCZ v 4.9.2009, 11:57

Jedna zajimava zkusenost s Navigonem 8310. Vsiml jsem si toho az pri ceste do Chorvatska pres Madarsko. Pokazde kdyz jsem nekde na benzince zastavil, vypnul navigaci a vzal sebou a pak znovu zapnul, tak si navigace bez upozorneni nenapadne prepocitala a zmenila trasu. Uvedu priklad, nastavil jsem trasu z Madarska do Ziliny po dalnici pres Bratislavu a po navsteve benzinky se trasa zmenila a hnalo me to z dalnice na Bansku Bystricu (a nebylo to diky TMC), ale nedal jsem se a domluvil jsem ji :-)
Navigon 8310
ShotasCZ
 
Příspěvky: 4
Registrován: 24.6.2009, 7:23

držák pro Navigon 8310

Příspěvekod šemík v 15.9.2009, 16:54

vzhledem k tomu že navigaci používám i ve firemním voze chci si pořídit ještě jeden držák na 8110 (8310) máte někdo zkušenost s tímto plastovým? dá se to použít? stačil by mi na přilepení na palubní desku nechci kupovat znovu aktivní za 1200 nebo tak nějak, máte někdo podobně řešeno? levně pokud ano můžete poslat foto nebo odkaz na foto? dík

ten plastový je cca 120Kč třeba tady http://merkur.agora.cz/default.asp?cls= ... tiid=24791
Pokud víš napiš pokud nevíš nebo si jen myslíš že víš dej pokoj a běž psát jinam. Děkuji
Uživatelský avatar
šemík
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12.7.2009, 12:04

Re: Navigon 8310

Příspěvekod martineams v 27.6.2010, 21:55

Zdarec všem, nějaký čas jsem tu nebyl. Mám C4-picasso a navigona jsem smysluplně mohl uchytit pouze na jeho boční okénko. Na čelním to bylo moc daleko. Tady jsem bojoval s originálním držákem, který ač se snažil není na tenhle způsob uchycení úplně to pravé ořechové. Po dvou rocích používání jsem vzdal to věčné rovnání držáku a koupil aktivní držák od BRODITu. Skládá se z držáku s napájecím zdrojem pro pevnou montáž a proclipu který se bez vrtání nacvakne na sloupek karosérie. Jednoduchý a praktický řešení. Dělají je pro různé typy aut a na různá místa. Zdroj jsem protáhnul do palubovky a zapojil k zásuvce 12V, takže se vypíná s zapalováním. Další příjemnou věcí je že se navigace daleko méně klepe. Držák je pevnější. Taky je o pár centimetrů blíže, tak je ovládání daleko pohodlnější, v podstatě na ní lehce dostanu bez nutnosti se nahnout.

Zároveň jsem s tím vyřešil problém s příjmem TMC. Mám pokovené atermická skla a to docela úspěšně stíní signál. Navíc anténa TMC je součástí nabíječky a ta je v mém případě tažená kolem volantu směrem mezi sedačky. U držáku brodit je anténa samostatně (drátek caa 40cm) zakončený 2,5mm jackem a opatřená dvěma malinkými přísavkami. Natáhnul jsem ji dopředu kolem palubky. Příjem se rapidně zlepšil. Informace o omezeních se většinou zobrazí dříve než zavřu garáž. Je to dost velký rozdíl. Před tím se mi informace zobrazily jen občas.

Při tom měření jsem si taky proměřil odběry zdroje a navigace. Snad se to někomu bude hodit a ušetřím mu trochu času.
Napájel jse to z PC-AT zdroje (dával 11,84 V)
Samotný napáječ držáku BRODIT - 14,7 mA (originální autonabíječka 12,2 mA)
S zapojenou 8310 Stand-By režimu s nabitou baterii - 33 mA
To samé při nabíjení - 0,3 A
V zapnutém stavu bez nabíjení - 0,25A (proud mírně kolísal podle činnosti, tohle bylo zhruba maximum)
Zapnuté s nabíjením - 0,38 - 0,52 A (podle stavu vybití)
Všechny údaje jsou samozřejmě včetně proudu adaptéru. Při napájení v autě bude proud nepatrně větší s ohledem na napětí akumulátoru které je a mělo by být většinou větší než 12V a za chodu motoru nevím to přesně skoro 14V
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

PředchozíDalší

Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků