Navigon 8310

Vše o navigacích značky Navigon

Re: Navigon 8310

Příspěvekod martineams v 9.8.2009, 1:06

Tak mám za sebou dovču na Slovensku. S tím příjmem TMC je to nakonec v pořádku jde mi to jak má(tedy u nás v ČR). Prostě jen na tý mý trase co jsem navigaci zkoušel, signál nějak vázne.

Zkušenosti z cesty: Jel jsem mimo dálnice (nechtělo se mi kvůli těm pár kouskům dálnice na trase utrácet za známku). Tady mě vedla nádherně. Hezky mě od dálnice odháněla. Na trase Čáslav-Olomouc-Žilina-Liptovský Mikuláš jsem narazil na spoustu chybějících kruháčů, a některé tam jsou už dost dlouho. Na Slovensku má pořád ještě 60-ku v obci. Absolutní absence TMC mě nepřekvapila. Jinak spousta varování na omezení rychlosti, které ve skutečnosti není a kdo ví jak jsou na slovači značený obce a pálky za rychlost tak pak jede jak podělanej i tam kde nemusí. Jinak mapy docela bez problémů. Jen jednou mě chtěla nechat brodit ve Váhu. Což jsem s ohledem na typ a určení svého vozidla odmítnul a po pár metrech už mě vedla svým oblíbeným "jeďte xy km po silnici". Jen ta absence POI :cry: . Chybí tam i ty základní věci jako pumpy, parkoviště, obchoďáky atd. Ale to bohužel není problém jen Slovenska.

:silis: Prostě to nechápu o co jim v navigonu jde. Proč ty POI tam prostě nejde nějak jednoduše vložit bez toho aby si člověk systém prznil nějakým PoiWarnerem. Kdyby to alespoň nabízeli jako placenou službu, nebo lépe placenou aplikaci. Tady mě to nějak rozum nebere. To mají tu "vyspělou" západní evropu tak dokonalou se všemi POI? Ještě jsem tam nejel, ale asi to tak slavný nebude. Má na to někdo vysvětlení, nebo nějakou teorii? :zed:
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Docent v 9.8.2009, 1:33

Koupil jsem si Trabanta. Projel jsem s ním Slovensko, celkem v poho, ale zjistil jsem, že má jenom 4 rychlosti, zatímco kámošovo Audina 6, a nemá klimošku, zatímco Meďour druhýho kámoše má dokonce dvě. Má někdo nějaké vysvětlení :zamysl: ?
BTW vím, že o těch nedostatcích Trabanta oproti ostatním autům se píše všude, ale prostě jsem neodolal a koupil jsem ho...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Navigon 8310

Příspěvekod šemík v 9.8.2009, 10:08

To "martineams"

slovensko je dál od německa než my a maďarsko kam jsem jel podle TOmToma ještě víc a odpovídá to komerčnímu zájmu o spracování těchto, mam svou 8310 a treninkově ji použivam jako zavozník na cestach kolem "komína" denně asi 80km a mam docela dost velky soubor v Myreport s daty kde je chyba jen si myslím, že by report měl dát větší prostor pro popis chyby před odesláním, případně by měly firmy tvořící mapy nechat na takovýchto forech svůj kontaktní email se šablonou jak popis chyby formulovat a zaslat někomu kdo to do map dává a pak by se měly dát aktualizovat jen mapy konkretního statu aktualizace třeba u Navigonu 3-4 krát do roka bych řekl že je málo. Samozřejmně že třeba někoho z Loun nezajima Bohumín ale jakmile přijede do Bohumína na dlouhodobou uzávěru místní ji znají tak ma problem (nebo ho udělá sám tím že se točí). To same RDS slovensko a madarsko mrtvola ale u nas docela ano, někdy i mala bouračka motorky za barákem mi tam vyskočí, ale zase bych byl pro nějaký kontakt s šablonou jak informaci třeba i pomocí sms předat.

Je to můj pláč na nesprávném hrobě

Předem děkuji Docentovi že nechá můj vzlyk bez komentáře ::grc::
Pokud víš napiš pokud nevíš nebo si jen myslíš že víš dej pokoj a běž psát jinam. Děkuji
Uživatelský avatar
šemík
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12.7.2009, 12:04

Re: Navigon 8310

Příspěvekod martineams v 9.8.2009, 22:46

Docent píše:Koupil jsem si Trabanta. Projel jsem s ním Slovensko, celkem v poho, ale zjistil jsem, že má jenom 4 rychlosti, zatímco kámošovo Audina 6, a nemá klimošku, zatímco Meďour druhýho kámoše má dokonce dvě. Má někdo nějaké vysvětlení :zamysl: ?
BTW vím, že o těch nedostatcích Trabanta oproti ostatním autům se píše všude, ale prostě jsem neodolal a koupil jsem ho...


Koukám zase jeden z nechytřejších nám tady přišel poradit. Ale proč ne, každé fórum je jich plný, proč by tohle bylo jiné. :silis:
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Docent v 9.8.2009, 22:49

Něco věcného by nebylo? Kolik už jsi přidal a opravil POI, chytrísku?
Pokud si koupíš Navigon a pak se tady podivuješ, jak je to u něj s POI, tak jsi k politování.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Navigon 8310

Příspěvekod martineams v 10.8.2009, 11:23

Nevím kde bereš právo někoho osočovat. Někomu vyhovuje pro navigaci PDA, někdo si rád koupí jednoúčelové zařízení. Tady je vlákno k Navigonu 8310 ten jak se ti to líbí nebo ne mám a vyjadřuji se k němu a ne k tvému "Dell AXIM x51v" s tou další "výbavou". Klidně se přiznám že jsem v tomhle oboru Lama. Nestydím se za to.Každý někdy nějak musel začít. Nebo snad máš patent na rozum? Sorry zapoměl jsem ty jsi Docent! (no comment) Tuto navigaci mám necelý měsíc. Před tím jen papípírový autoatlas a párkrát půjčené myslím Mio 720. PDA jsem nikdy neměl a ani ho pro svůj život nepotřebuji. Možná si časem koupím něco od HTC, nebo tu novou Omnii od samsungu. Moc se mi líbí. Nevím v proč a v čem by měl být navigon považován oproti jiným navigacím za trabanta. Po HW stránce moc konkurence nemá a SW je uživatelsky velmi příjemné a intuitivní.
Kritizuji absenci možnosti práce s POI, ale to není problém jen navigonu. Reagoval jsem na chyby poslední aktualizace map. Měl jsi ho vůbec někdy v ruce, natož podle něj jel? Asi ne možná že jsi ho viděl jen na netu nebo v obchodě. Já si i přes všechny jeho nedostatky troufnu tvrdit že to je velmi dobrá navigace. Ty POI mě sice štvou, ale zase ne až tolik, že bych si kvůli tomu kupoval něco jiného. Myslel jsem si že je to řešitelný (viz poiwarner). Bohužel tahle aplikace není to pravé ořechové, ale to jsem zjistil až po instalaci. Teď budu mít více času a ten soft rozběhám a pak se uvidí. U mě ale při výběru rozhodovaly jiné kritéria a v těch má navigon jednoznačně náskok.
Když jsme už u toho. Už ti to tvoje PDA ukázalo aktuální zácpu na trase s nabídkou objízdné trasy? Mě o víkendu ušetřila hodinu stání u bouračky. Promiň on asi ten Dell AXIM x51v asi RDS-TMC nemá. Ale potěším tě existuje BT RDS-TMC přijmač. Joj, ale to budeš muset asi oželet ten "Evolve routeTraxx", nevím zda to spáruješ všechno dohromady i se svým mobilem. Můj trabant to umí. Ale ty si s tím u svého mercedesu jistě poradíš, jsi přece docent, ti jsou chtří a nadlidi a já jen pouhý hloupý chytrísek k politování.

Víš jestli ti to nedošlo, já se jen tady snažím komunikovat s jinými majiteli (snad sobě rovnými) tohoto zařízení. Nechápu proč se tady do mě navážíš a hlavně z jakého důvodu a titulu. Co máš s námi společného a co přínosného pro nás a tohle vlákno máš ty? Přidej sám něco věcného do tohoto vlákna a pak kritizuj. Možná že jsi vytvořil nějaké to POI. Čest a chvála tobě, tudíž blahoslaven. Až budu mít dostatečné zkušenosti tak taky třeba něco zplodím. Ale podle mě jsi k politování ty, ale to ať posoudí jiní. Jen tě chci upozornit že ať si napíšeš co chceš tak už nebudu na tvé rádoby věcné příspěvky reagovat. Ju?Je to ztráta času a nikdo tady na to není zvědavej. Tím se všem tady omlouvám a slibuji že se budu už vyjadřovat jen k vláknu. :cheers:
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Docent v 10.8.2009, 11:30

A seš v nepřátelích, volíku, takže už ty tvoje moudra ani neuvidím :pulka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Jirásek v 10.8.2009, 11:45

Z moci úřední do mých rukou svěřené - chlapi dosti svárů. Děkuji.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Navigon 8310

Příspěvekod martineams v 10.8.2009, 11:48

Já si nezačal a lituji že jsem se nechal vyprovokovat.
martineams
 
Příspěvky: 25
Registrován: 11.7.2009, 20:36

Re: Navigon 8310

Příspěvekod vbor v 10.8.2009, 12:33

Panu Docentovi jsem již jednou doporučoval, aby si na své urážení našel jiné vlákno. Naváží se tady do každého a sám ničím nepřispěje. Divím se, že jste pane administrátore tomuto rejpalovi ještě nezakázal přístup do vlákna. Nevidím důvod, proč by měl jmenovaný urážet naše navigace a nebo tady z kdekoho dělat zloděje či se mu posmívat, že věci nerozumí. Jednou to pobaví, ale podruhé, potřetí........... To už ne. Takže, co takhle z moci úřední udělat tomu přítrž a nebo ty urážlivé a posměvačné poznámky prostě mazat?
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
vbor
 
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 11:21

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Jirásek v 10.8.2009, 13:13

Souhlasím, že Docent je rejpal a své názory podává dosti tvrdě a ostře. Jenže má mnohdy ve své podstatě pravdu. Nicméně pro tento web a komunitu dělá poměrně hodně, což mnozí (většina) nevidí. Zakázat mu přístup na tento web by bylo i pro vás kontraproduktivní. Pokud se k Docentovi chcete blíže vyjádřit, je pro tento účel zřízeno zvláštní vlákno - viewtopic.php?f=6&t=2211 .
Děkuji za pochopení a již žádné OT příspěvky.
P.S. a pro příště prosím - pana administrátora si odpusťte :usmev:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Docent v 10.8.2009, 13:53

Já bych pro změnu navrhoval, aby jedincům, kteří jsou schopni o někom napsat "sám ničím nepřispěje", mohl správce zakázat stahování svých kategorií :nositka: . HOWGH.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Navigon 8310

Příspěvekod Jirásek v 10.8.2009, 15:20

A již prosím opravdu DOST!
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Navigon 8310

Příspěvekod vbor v 10.8.2009, 15:25

Přínos Docenta do kategorie POI je bezesporu významná. Zde není co řešit a klobouk dolů před někým, kdo má na to čas a výsledky své práce nabídne nezištně ostatním. Takové lidi obdivuji a skláním se před nimi. To jej ale neopravňuje k tomu, aby byl na lidi hrubý, urážel je a vysmíval se jim. Nikdo z nás není dokonalý. Jeden umí to, druhý zas ono. Majitelé navigací hledají na tomto fóru pomoc, chtějí řešit své problémy, dělit se o své zážitky a není dobré, když se jim tady někdo vysmívá nebo je uráží. Myslím si, že navigace Navigon se právem řadí mezi ty lepší a není třeba ji řadit mezi Trabanty. Když někdo potřebuje poradit s instalací a nastavením POIWarneru, proč z něj hned dělat zloděje, když přesně nedokáže vysvětlit, co vlastně řeší a kam poi body vlastně nacpat. Mám vysokoškolské vzdělání a řekněme si upřimně, že POIWarner není zrovna nejšťastnější řešení a i já musel zapojit své mozkové závity. Proč dělat hned hlupáka nebo zloděje z člověka, který s tím zápolí o něco déle. Je to neetické a hloupé. Docenta bych poprosil, aby v rámci kategorie POI neusnul na vavřínech, protože ty mu právem náleží a v rámci fóra kolem navigací nechť raději nabídne své praktické zkušenosti, protože to je to, na co noví majitelé navigací čekají.
Navigon 8310, SW 7.4.3, 480*272 // Mio a701, ROM 6.5,
vbor
 
Příspěvky: 33
Registrován: 8.2.2009, 11:21

Re: Navigon 8310

Příspěvekod funtomas v 10.8.2009, 15:41

ja to vidim tak ze v prvom prispevku nebola ani ziadna konkretna otazka s ktorou by ti mohol niekdo poradit akurat si sam napisal mini recenziu na svoju navigaciu po ktorej precitani mam dojem ze nie si s nou moc spokojny

vidim ze som spravil dobre, ze som ani nespekuloval o znackach ktore mi prakticky nic nehovoria (mio, navigon, atd. ) ale vybral som si low cost TT one (rozhodoval som sa iba medzi garminom a tt), ktory absolutne nema problem s mapami ci uz zapadnej europy (vyskusane do FR) ale vynikajuco su spravene aj mapy slovenska kde su zmapovane aj lesne cesticky, urcite v mapach vyskytuju chyby ale tie riesim pomocou f-cie mapshare. Mimochodom najnovsie mapy SR uz 50 v obci obsahuju, mozno nie vsetky su zaznacene ale 60 sa tam nevyskytuje.

Pre Docenta: aj za malo penazi (TT one) je kopu muziky (trabant <--> mercedes), ale skor by som to nazval A-classe :usmev:
Uživatelský avatar
funtomas
 
Příspěvky: 131
Registrován: 28.12.2008, 19:35

PředchozíDalší

Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků