NAVIGON - update map

Vše o navigacích značky Navigon

NAVIGON - update map

Příspěvekod tomas.cze v 16.11.2009, 16:54

Zdravim,

mam takovy dotaz - rodice si pred casem koupili navigaci NAVIGON 3100, ale mapove podklady uz jsou u toho dost stare.

Rad bych jim mapy updatoval, ale nevim,jeslti je to u takoveho pristroje mozne. Pripadne jak je to slozite?

Nebo je nejaky obecny postup ro vsechny Windows CE zarizeni jako je todle?

Diky

Tomas
tomas.cze
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16.11.2009, 16:51

Re: NAVIGON 3100 - update map

Příspěvekod Jirásek v 16.11.2009, 18:37

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Navidon 6310 EU40

Příspěvekod kaskl v 23.12.2009, 11:50

Zdravím koupil jsem v rozsahu cca 5 dní 2 navigace 6310 a jsem eponěkud rozčarován. Funguji dobře ale u obou byla 80%sleva na nakup freshmaps na 2 roky. Nainstaloval jsem si program NavigonFresh propojil zarigistroval přístroj a tim jsen skončil. V NavigonFresh mi to u kuponu resp po zadání čisla piše že je neplatný. Nejak jsem nepochopil zda se ta sleva uplatnuje primo v programu NAVIGONFRESH asi ne, zkousel jsme tedy na netu dle návodu http://www.navigon.com/freshmaps/discount ovsem tam me to oproti českému navodu "cpe" zpátky do programu NavigonFresh. Zkousel jsem zakoupit FreshMaps primo na strankách s tím že jsme chtel uplatnit slevu v "pokladne" kde je policko pro zadáno kodu, ale opet mi to napsalo ze musim přes program NavigonFresh (pokud správně chápu) v programu mi nejde udelat vubec nic. Resp mohu si stahnout ulozene trasy v navigaci, nebo z netu stahnout free aplikace ale mapy mi to nenabizi zadne. Je zajimave ze na jedné navigaci se mi povedlo nejakým způsobem stahnout a nainstalovat mapy Q4 (nevím ale zda tedy mam uz aktivovanou i tu podporu na 2 roky, myslim ze ne ze to stazení slo pres latestmap). U druhé ale ne navic jedna navigace ma 2GB kartu druha 1GB al eto je asi jen kosmetická vada (v manualu je psano 1GB takže si asi stežovat nemohu:o)). U druhé navigace s emi ale nepodarilo vubec nic. Nemate prosím nekdo zkusenosti - uz mi zbyva jen pár dní do aktivace podbory freshmaps. DÍKY MOC.
kaskl
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23.12.2009, 11:19

Re: Navidon 6310 EU40

Příspěvekod Docent v 23.12.2009, 11:57

Když ti něco začne mlátit v motoru u auta pár dní před vypršením záruky, tak se, předpokládám, nejdřív zeptáš v garáži na Autorevue, než bys to jel reklamovat do servisu :zamysl: ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: NAVIGON - update map

Příspěvekod kaskl v 23.12.2009, 12:27

Jsem asi natvrdlej, nevím co tím chtel autor rici. Reklamace je dosti složita jelikoz jsem bral přímo z velkoobchodu (mám interentový obchod) a tam ted před vánoci měli uplně jine starosti. Vým, že mají sice zakonné lhůty ale praxe je trochu jiná. Chtěl jsme se zde pouze informovat zda nekdo nema podobný problém.
kaskl
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23.12.2009, 11:19

Re: NAVIGON - update map

Příspěvekod oldakom v 23.12.2009, 19:40

Ač jsem jen pasívní čtenář fóra, nedá mi to, abych neporadil. Nedlouho jsem majitelem Navigonu 6310 a řešil jsem stejný problém. Opravdu je možné použít slevový koupón na FreshMaps (dvouleté předplatné) jen přes Navigon Fresh. V balení jste měl nejspíš osmimístný kód kupónu, ale teď jsou používány desetimístné kódy. Obraťte se s tímto problémem na support.cz@navigon.com, samozřejme česky, kde Vám velice ochotně tento problém pomůžou vyřešit a mailem Vám zašlou nový desetimístný kód, kde potom v Navigon Fresh po kliknutí na FreshShop najdete FreshMaps za plnou cenu, tyto vložíte do nákupního koše a pak uplatníte kupón. Potom se cena zredukuje na 19,95 EUR a dokončíte objednávku, vč. platby kartou. Pak v tom samém programu kliknete na Stáhnutí map a služeb a provedete stáhnutí. Hotovo. Já měl v navigaci kartu 1GB a tu jsem nahradil kartou Kingston microSDHC 4 GB class 4 a navi šlape jak hodinky.
Ještě musím dodat, že jsem hodně dlouho hledal tu pro mě nejlepší navigaci a po zkušenostech s TomTomem, který je určitě velmi dobrý a jednoduchý, ale nějak mně nevyhovovalo archaické zobrazení mapy a po vyzkoušení Garmina, který má zase v jiném smyslu pro mě nepřijatelnou omalovánkovou mapu a příšernou lokalizaci do češtiny, jsem vybral Navigon 6310, který má podle mě vynikající poměr cena/výkon, výbornou češtinu (lokalizaci i hlasové pokyny) a pohled na mapu. Nemožnost jednoduše nahrávat nové POI mě nijak netíží, ty které jsou v navigaci mně bohatě stačí.
Naposledy upravil oldakom dne 24.12.2009, 10:40, celkově upraveno 1
oldakom
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23.12.2009, 19:03

Re: NAVIGON - update map

Příspěvekod Docent v 23.12.2009, 19:45

Obraťte se s tímto problémem na support.cz@navigon.com

:?: ano, to je přesně to, co jsem tím chtěl říci... Když mám oficiálně zakoupený program a mám s ním problémy, tak se s nimi nejdřív obrátím na oficiální podporu a ne na nějaké fórum...
Kromě Microsoftu, kde ze člověka nejdříve páčí licenční číslo a pak mu poradí totální kravinu, to funguje.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: NAVIGON - update map

Příspěvekod kaskl v 24.12.2009, 10:35

Díky všem, za odpověď. Je to asi ma blbost, ale opravdu této adresy jsem si všiml az tě na obalu na krabice, v manulau a na internetu jsem nejak nenasel, jen na dotazy v anglictine v ktere nejsem moc silnej. Jdu jim napsat. Jinak zatím jsem s anvigaci také celkem spokojen jen bych uvital rozdělení vlastních POI do kategorii jako bylo třeba u IGO.
kaskl
 
Příspěvky: 3
Registrován: 23.12.2009, 11:19


Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron