Nepřesnost navigací Navigon?

Vše o navigacích značky Navigon

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod ClonyXXL v 20.4.2010, 12:07

2 HoJo: Nepsal jsem, že jsem s Navigonem spokojený - psal jsem, že jsem neměl zatím to štěstí či smůlu, že mě to vedlo do lesa. Asi je to s tím štěstím pravda. Nikdy jsem netvrdil, že mapy Navteq jsou skvělé nebo že nemají chybu. Svého času dokonce stály hodně za H, ale to bylo v dobách, kdy byla skutečně pokrytá západní Evropa, tak maximálně po Prahu. Hold, asi mají co dohánět - jestli se jim bude někdy chtít?????? Věřím ti, že zejména na východ od Prahy určitě bude spousta chyb - dřív toto území nebylo pokryté prakticky vůbec. Znáš Zlín? Tam mapy NQ svého času měly jedinou cestu - od Otrokovic - ve Zlíně na náměstí Práce byla jen "smyčka" a zase jsi mohl jet na Otrokovice.
Co se týče vychvalování IGO - psal jsem, že grafiku má rozhodně lepší.
Závěrem - každá navigace má svoje - některá je pro někoho lepší, pro druhého je třeba složitější, přeplácaná a kdoví co ještě. Jiný má zase rád jednoduchost atd atd.
Znáš nějakou navigaci, která je skutečně 100 %ní? A pro koho je vlastně 100 %ní?
Osobně mám raději IGO. Prý jsou nejlepší mapy TeleAtlas. Když vyjedu z práce na mapy TA - podle navigace prý jedu po hlavní cestě - v reálu asi o 80m dál než jedu doopravdy. Když vyjedu třeba s Navigonem s mapami NQ - opravdu jedu po silnici, která je skutečně v mapě. Dalo by se asi říct, že tato silnice je skoro "účelová", ale je vyasfaltovaná. Je průjezdná, a mimo toho, že po této silnici není téměř žádný provoz, jí nic nechybí - ALE prostě JE v mapě.
A tak mi tedy řekni - která mapa je vlastně lepší???
MOŽNÁ je nejlepší mít navigace dvě - mapy NQ a mapy TA - tedy třeba Navigon a IGO. A když se ti na jedné něco nezdá, podíváš se na druhou. Nebo ještě můžeš nastartovat Tomtoma, Garmina, nebo i Route66. Automapa má prý čísla popisná s nejlepším pokrytím. A jel jsi podle ní už někdy? Hlasové navádění je něco jako Drátem mezi žebra. A ještě tu máme třeba Sygic a další.......
Věřím, že budou situace, kdy bude jedna navigace lepší než ta druhá či třetí. Ale pokud chceš jen jednu navigaci - KTEROU TEDY???
A přestože mám raději IGO, tak tvrdím, že hlasové navádění má nejlepší Navigon.
Tak! A včíl buď můdrý! :zamysl:

Jo, a IGO má ještě navíc tu výhodu, že si můžeš sehna mapy jak TA, tak NQ, dokonce i CEDA a pomocí měniče map si je můžeš přepínat. Každá mapa má prostě svoje.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod HoJo v 23.4.2010, 22:57

2 ClonyXXL: No psal jsi, že tě Navigon nevodí nesmyslně, že při Optimální trase neprodlužuje a že se divíš těm, co si na Navigon stěžují. Takže z toho jsem vyvodil, že jsi s Navigonem spokojený... Teď jsem jel s kolegou, ten má iGo, když se chtěl vyhnout Barrandovskému mostu, tak zadal jako průjezdní bod jen Zbraslav a navedlo to solidně přes Jesenici, Zbraslav a Radotín. Já ať zkouším cokoli, tak to tahá všelijak, snaží se tahat na ten most, ale tu nejlogičtější trasu to jaksi nechce naplánovat... Ale novou navigaci nebudu kupovat. Jen říkám, že mi Navigon dělá kolikrát psí kusy a že z něho nejsem nadšený a že už neudělám tu chybu, že dám navigování na cíl bez důkladné kontroly a úpravy trasy. Bohužel, protože jsem doufal, že třeba na dovolené když se chci někam podívat, neznám to tam, tak dám jen cíl a těch pár kilometrů to navede bez nutnosti kontroly (třeba ne zrovna ideálně, ale aspoň po silnicích). Ale to nejde - viz mé předchozí příspěvky... Ještě že je možné zadávat průjezdní body. Nevím jak bych dopadal, kdyby bylo možné jako u některých jiných navigací dávat na trase jen jeden průjezdní bod. Závidím těm, co jsou s Navigonem natolik spokojení, že je překvapí zmínky o tom, že navádí blbě. Jestli to ale nebude sounáležitostí se značkou (něco jako skalní sportovní fanoušci, ti taky nedají na své oblíbence dopustit). A hlas nebo grafika mě nevzrušuje, to je jen taková třešnička na dortu.
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod ClonyXXL v 24.4.2010, 11:14

2 HoJo: 20.4.2010 jsem ti poslal soukromou zprávu, ale dodnes jsi si ji jaksi nestihl přečíst :pistol:
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod lhotak v 6.5.2010, 22:16

Zdravím!
Nevím, jestli jsem na správném místě, mám navigaci Navigon 8450 teprve 3 týdny.
Nedaří se mi nastavit uzavřenou ulici tak, aby ji Navigon zaznamenal do opětovného zrušení tohoto nastavení.
Vždy po každém zadání cíle nebo spuštění musím ručně znovu zadávat uzavírku!
Můžete mi někdo poradit jak na to?
Oficiální stránky mlčí jako hrob!

Díky!
Novotný
lhotak
 
Příspěvky: 7
Registrován: 30.10.2009, 23:40

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod HoJo v 9.5.2010, 9:05

2 lhotak: Založ nové téma, tady asi nikdo s 84xx nepůjde. U 8110/8310 tahle věc není implantovaná.
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Nepřesnost navigací Navigon?

Příspěvekod potvurkaXXL v 23.2.2011, 22:29

jo jo navigace bez nich leda papírovou mapu :mad2: já mám tom toma a navigona občas pro zajimavost když jedu někam do německa či francie je nechám vedle sebe rozdíl tras je cca par km při cestách ,,tom tom má to iq plánování a tak sice najde kratší cesty a občas nějakou zkratku ale většinou to jsou uličky a nebo rozdilne vesnické cesty ... i když jednou to bylo o 100km oproti navigonu ..... a to při použití cety domu ,,,, ale stejně na navigona nedám dopustit :jupi:
Uživatelský avatar
potvurkaXXL
 
Příspěvky: 8
Registrován: 30.12.2010, 13:22
Bydliště: Hradec Králové

Předchozí

Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků