POI for Navigon - Poi Warner

Vše o navigacích značky Navigon

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Morphean v 1.12.2008, 20:19

Zdravím Vás, jsem čerstvým majitelem Navigonu 7110 a tedy i laikem, co se navigací týče. Potřeboval bych od někoho z Vás poradit s POI-Warnerem. Zajímalo by mě kam se tento program "má" nakopírovat na kartě? Zkusil jsem jej zkopírovat do POI složky, ale nespustil se. Takže to byla nejspíš chyba. Vidím, že některým z Vás to valí, tak jistě budete vědět. Mnohokrát díky.
Morphean
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17.9.2007, 17:58

Re: POI for Navigon

Příspěvekod KillerRad v 2.12.2008, 21:44

Zdravím...nedávno jsem si zakoupil Navigon 1210 (ještě zcela nevydělávám, ale pro mou brigádu - výlep plakátů - je navigace celkem dobrá věc) tak jsem chtěl jednoduchou navigaci...nepotřebuji TMC ani další speciální věcičky, ale říkal jsem si že nějaké POI´s by se mi mohli hodit...Proto na vás mám dotaz jak je tam dokopat, jestli to teda jde...Když jsem psal e-mail na výrobce tak mi špatnou češtinou odpověděli že to nejde, ale vy jste tady chytré hlavy a vidím že na jiných typech to chodí tak se obracím na vás. POI Warner jsem si stáhl z netu ale nevěděl jsem jak ho rozjet a nic to nedělalo...tak se chci zeptat jestli někdo z vás má skušenosti s 1210 a jak je to s těmi POI...mnohokrát děkuji za odpověď a případně za užitečnou radu....Kdyžtak mejlík na KillerRad@seznam.cz MOC DÍKY
KillerRad
 
Příspěvky: 3
Registrován: 9.11.2008, 19:16

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Tarabascz v 14.12.2008, 15:35

Zdravičko

Jsem tady taky novej :janic: a prvně majitelem navigace :jupi: a tak si surfuju co bych kde vylepšil v mé navigaci Navigon 7210 :usmev:

Chtěl bych tam dostat několik POI z tohoto webu takže bych potřeboval poradit jaký program potřebuji a zda už někdo má vyzkoušené přidání POI do Navigon 7210 - jestli jo pls o radu co a jak ::prav::

Do jakého typu souboru to musím převést? :zamysl:
Přivítám jakékoliv rady a tipy..

Díky moc
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Jirásek v 14.12.2008, 18:20

Fascinuje mne, že se objeví tokový dotaz na konci vlákna, které celé pojednává o této problematice. Navíc hned vedle jsou jiná vlákna zaměřená na obdobný problém. To již snad ani není lenost .....

PoiWarner
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Tarabascz v 14.12.2008, 18:32

promiň možná jsem něco přehledl ale to co jsem četl tak se jednalo o starší verze navigonu.

v navigacích se moc nevyznám jsem teprve v začátcích, tak proto jsem psal konrétně můj typ Navigon 7210
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Tarabascz v 14.12.2008, 18:47

jinak jsem ještě bloudil po webu a narazil na šikovnej prográmek - ITN Converter.

pro starší verze Navigon asi bude dobrej no zda vygenerovaný soubor zkousnou i novější verze 8xxx a 7xxx pochybuju
každopádně za pokus to stojí

http://navigovat.mobilmania.cz/text/ar.asp?ARI=113386
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Jirásek v 14.12.2008, 18:57

Pokud jsem ale dobře pochopil, tento program ale udělá jednu kategorii "oblíbené" .
Ze stížností zase vyplývá, že PoiWarner na nových verzích zase nefunguje.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Tarabascz v 14.12.2008, 20:10

jo bohužel čéče máš recht.

ono to bude tak nějak fungovat, že POI budeš mít pouze v oblíbených což nen nic moc.
v realu asi nepoužitelné než bych prošel všechny oblíbené složky bylo by to zdlouhavé navíc radary by se při jízde asi ani nezobrazovaly

takže resumé zní...
sehnat key a program poi-warner 7 a mělo by to bejt v richtigu což je na tehle stránce i key ale za dolary :-(
odkaz vymazán - odporuje pravidlům fóra POI.CZ. O warezu se tu nebavíme, je TABU

tady je postup z netu:

Návod jak do navigonu dát nějaké ty POI (body zájmu):

1. jdetě na http://www.poi.cz, tam jsi najděte nějakou kategorii třeba "bankomaty Komerční Banky".
2. kliknětě na ten řádek a dejte to tlačítko exportovat s logem G - export do formátu KML (Google Earth)
3. stáhneme si program na konvertování nejrůznějších gps formátů:ITN Converter program se ani nemusí instalovat stačí ho jenom spustit.
4. tlačítkem Open otevřeme ten soubor který jsme si stáhli z webu POI.cz
5. poté z volby export musíte vybrat formát Navigon MN 6 (*.rte), poté dáte EXPORT
6. soubor po exportu přejmenujte na Favorites.storage
7. připojte svůj navigon k PC a v paměti najděte složku Settings bude v ní asi již tento soubor Favorites.storage a ten nechte přepsat vašim novým a máte hotovo.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Docent v 14.12.2008, 20:19

Tarabascz píše:sehnat key a program poi-warner 7 a mělo by to bejt v richtigu což je na tehle stránce i key ale za dolary :-(

Muhehe, takže než bych si koupil za dolary originál program, tak si radši koupím key od hackerů? Blahoslaveni chudí duchem... :nositka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Tarabascz v 14.12.2008, 22:19

ee asi jsem to špatně napsal

tam ten program byl zdarma taky key ale platí se poplatek za stahování (byl to asi dolar nevím podívam se dám vědet)
ale to ji jiná tema opravdu o warezu se tady bavit neni vhodné.

ten poplatek mě tak nebere, spiš zda to stím programem opravdu funguje :zamysl:
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Mudrunka v 15.12.2008, 9:41

Tarabascz píše: tam ten program byl zdarma taky key ale platí se poplatek za stahování ..... opravdu o warezu se tady bavit neni vhodné....

no páni, už dlouho jsem se tak nezasmál. :chlamani:
A co hledat spolu s warez stránkami taky na oficiálních webech?. Třeba tady http://www.navigating.de/cms/index.php?id=14 :blazen:
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Uživatelský avatar
Mudrunka
 
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 22:21

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Tarabascz v 15.12.2008, 10:11

Mudrunka píše:A co hledat spolu s warez stránkami taky na oficiálních webech?. Třeba tady http://www.navigating.de/cms/index.php?id=14 :blazen:
[/quote]


si myslíš že si objevil ameriku nebo o co ti go ???
ta stranka je hodně známá - nekolikrát vzpomenuta i ve foru ale taky si tam zacvakáš 20 eur

najdi web kde to sošneš zdarma i s klíčem a máš mou poklonu
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Mudrunka v 15.12.2008, 10:39

svatá prostoto, je vidět, že jsi znalec a enteligent :pulka:
Závěrem hádanku – když v samoobsluze sebereš bez placení pecen chleba – jsi zloděj. Ano, nebo ne? :zed:
Když stáhneš na sdíleném program + key a tento navíc začneš používat – jsi co? King určitě ne….. :blazen:
HW: Samsung Omnia i900
SW: Route66; iGO 8; TT 7.450 a na staré mašině NAVIGON 6.2 + POI Warner3; AutoMapa; ViaGPS 1.5; Dynavix 7 v.2.3 ČR
Uživatelský avatar
Mudrunka
 
Příspěvky: 92
Registrován: 18.3.2007, 22:21

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Docent v 15.12.2008, 10:54

Já fakt žasnu nad tím, že lidi maj 20 kKč na PDAčko a pak už nemaj 20 € na pitomej program... Asi jako kdyby si někdo koupil mercedesa a pak ho tlačil, protože nemá na benzín (nebo ten benzín kradl) :pulka: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Tarabascz v 15.12.2008, 13:06

o těch po... 20 eur mi nejde - neměj strach tolik ještě mám.
Aktualizace map z Q3 na Q4 mě taky stála 23 eur a nic neříkám.
U softu je to, ale trochu jinak - nerad bych skončil jako užívatelé navigacii Tom Tom, kde vydal novější verzi na zcela nově přepracovaném jádru a Poi Warner přestal myšovat :zamysl:
to pak těch 20 eur bych dokázal líp investovat než do programu který by byl časově omezen.


a jestli se Ti zdá že do toho moc štourám promiň, ale bohužel nevydělávam tolik, že bych si mohl dovolit kupovat každý měsíc nový program v řádu 10-tek eur. :zamysl:
jinak bych tohle vůbec neřešil a ani nevedl tuhle diskusii :usmev:
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

PředchozíDalší

Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron