POI for Navigon - Poi Warner

Vše o navigacích značky Navigon

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Jirásek v 30.3.2010, 11:50

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POI for Navigon

Příspěvekod šemík v 29.6.2010, 21:02

Nevim už kde hledat toto tema je všude stare bez reakci proto se optam zde stahl jsem soubor na strankach speedcam.hu a ten ma poi radary soubor txt ale poiwarner v navigaci je ma *.pom poradite mi nekdo kde hledat nebo jak do Navigon 8310 dostat ty radary? potřebuju namixovat naše, slovenske, madarske, chorvatske pokud to nekdo už mate prosím o pomoc jedu až v patek ale ....
dik email schemik@volny.cz :zed:
Pokud víš napiš pokud nevíš nebo si jen myslíš že víš dej pokoj a běž psát jinam. Děkuji
Uživatelský avatar
šemík
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12.7.2009, 12:04

Re: POI for Navigon

Příspěvekod jirka.budejovice v 8.7.2010, 21:40

Šemíku, máš e-mail :koul:
jirka.budejovice
 
Příspěvky: 26
Registrován: 6.3.2009, 10:11

Re: POI for Navigon

Příspěvekod šemík v 9.7.2010, 8:47

:palec: tak jsem se vrátil a řeknu Vám že madarsko je nepoužitelné pokud jedete přes Trnalu pod Košicema na Miskolc a Debrecen, překvapilo mne jen zobrazení řazení pruhů i na novem useku dalnice, radary jsem tam nenašel a měřené úseky jsem díky průjezdu dle předpisů neodhalil ale slováci... to je iné kafe tolik radarů jsem asi v životě nepotkal a neviděl a váhy cca co 100Km (asi 5) tirákům nezávidím jejich živobití. přeju všem bezpečnou cestu a díky za tipy na email ktere poslali někteří z Vás
Pokud víš napiš pokud nevíš nebo si jen myslíš že víš dej pokoj a běž psát jinam. Děkuji
Uživatelský avatar
šemík
 
Příspěvky: 36
Registrován: 12.7.2009, 12:04

Re: POI for Navigon

Příspěvekod JuraS. v 3.8.2010, 8:28

Možná budu za tupce ale něco nechápu.. včera mi přišla z aaa auto dárková navigace Navigon 1400 Primo. Navigaci jsem zaregistroval, z netu navigonu stáhl jejich soft NavigonFresh a provedl upgrade firmware. Při startu Navigonu a v infu o přístroji se zobrazuje, že má v sobě POIWarner a v nastavení má povolení zobrazování několika kategorií POI. V samotném Navigonu je adresář POI. Pro navigon jsem vyčlenil 4 GB SDHC kartu kterou jsem naformátoval na NTFS (což by měl skousnout protože v dnešní době používat FAT32...).. Z těchto stránek (po nastavení v uživatelském panelu) jsem stáhl asc soubor pro Navigon..kam pak s ním ? V manuálu k navigonu (ve kterém je i povídání o využití navigon sync ..který jsem na netu nikde nenašel..jiná diskuze tady) není o uživatelských kategoriích POI ani zmínka....
Může mi někdo poradit kam dávat soubory *.asc do přístroje ?

Předesílám, že jak mě tahle navigace nenadchne tak půjde ...zdraví mám jen jedno...
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Tarabascz v 3.8.2010, 9:27

Zdravičko,

myslím, že již to tady několikrát bylo zmíněno, ale napíšu to klidně znovu.
Poi body z těchto stránek v podobě asc souboru musíš nakopírovat do adresáře "pois" který se nachází ve složce "POIWarner" přímo v rootu pamětové karty, dále nezapomeň do toho samého adresáře (pois) nakopírovat i příslušnou ikonku poi bodu v podobě bmp souboru.
Až to bude vše na kartě - musíš restartovat navigaci a ona si ty poi body sama natáhne.
Všechny upozornění, a různá nastavení pro POI provádíš přes malou ikonku (ON/OFF - klasicka ikonka kroužek s čárkou ) v pravém dolním rohu a může být ve dvou stavech když je vybarven červeně je OFF a když zeleně je v zaplem stavu.
Pokuď ale tuhle ikonku po restartu navigace tady nemáš - neco je špatně nainstalované a POIWarner ti nepoběží.

Tak snad jsem ti pomohl.
Navigon 7310 (zatím max. spokojenost)
dřive Navigon 7210
Vyzkoušené: Mio C510, TomTom 910, Becker a GocClever
Uživatelský avatar
Tarabascz
 
Příspěvky: 113
Registrován: 14.12.2008, 2:13
Bydliště: těch je: Česká Lípa, Praha - Modřany a také občas Slovensko nedaleko Veľkého Krtíša

Re: POI for Navigon

Příspěvekod JuraS. v 3.8.2010, 9:38

Díky pomohl..předpokládám, že tu složku na kartě si mám vytvořit sám protože na kartě taková složka není..
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Henry v 4.8.2010, 0:11

JuraS. píše:...Pro navigon jsem vyčlenil 4 GB SDHC kartu kterou jsem naformátoval na NTFS (což by měl skousnout protože v dnešní době používat FAT32...)...


NTFS je určitě špatně - asi ten Navigon nejede na Windowsech (ještě k tomu NT), že ne? FAT32 či FAT16 je správně...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: POI for Navigon

Příspěvekod JuraS. v 4.8.2010, 7:31

Jo NTFS bylo špatně..navigace s tím měla problém a nendokázala se pořádně spustit...nahrál jsem tedy na kartu do vytvořených adresářů soubory *.asc a ikonky *.bmp s názvem jak jsou na tomto servru...v navigaci jsem nenašel možnost zapnout vlastní POI body dle kategorií..je tam jen zapnout a nebo vypnout vlastní..nicméně buď ty radary co jsou v navigačním sw od výrobce a nebo to co jsem tam dal já mí na černým mostě hlásilo průjezdní radar jako "blížíte se k nebezpečnému místu"...
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: POI for Navigon

Příspěvekod HoJo v 4.8.2010, 12:54

On bude problém v tom, že Navigon má v současnosti jiný formát POI než dříve a pro klasické zákaznické POI je nutné doinstalovat plný PoiWarner. Ten co se hlásí v navigaci neumožňuje zadávání vlastních POI, jen načtení "firemních". Soubory s POI pro Navigon mají koncovku *.pom a ještě je tam pro každou kategorii POI soubor s koncovkou myslím *.nfs. To co to hlásí radar jako nebezpečné místo jsou ty firemní POI a je to v souboru poiwarner.pom nebo poiwarner_eu.pom a jsou to stacionární stálé radary. Nevím jak je to s těmi jako že POI v nových Navigonech, ale dříve šly zadávat jen vlastní cíle (uložit do paměti).
Jinak to co píši platí konkrétně pro 8110/8310, ale myslím že se to u nových řad nezměnilo.
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Jukon v 5.11.2010, 9:30

Ahoj všichni,

jaké máte zkušenosti s Poi Warnerem v navigaci Navigon 8410? Já jsem si ho tam natáhnul a pokud mám zaplé všechny body co chci dost to brzdí celý systém. Sama navigace pak neskutečně dlouho startuje a než jde vše jak má ujedu snad 4 km. Asi je to množstvím bodů? Taky mě docela štve velikost upozornění důležitého místa a vadí mi to na displeji, takže ten program stejně nepouživám. Zdá se mi to spíše otravné než k něčemu. :lol1:
Jukon
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23.5.2010, 2:06

Re: POI for Navigon

Příspěvekod Relax v 7.11.2010, 17:03

HoJo píše:... To co to hlásí radar jako nebezpečné místo jsou ty firemní POI a je to v souboru poiwarner.pom nebo poiwarner_eu.pom a jsou to stacionární stálé radary. ...

Zdravím
Mám 2110max origo přesoftwareovaný na 4310. Používám plný Poiwarner pro zobrazení pois, ale nějak tápu s tím poiwarner.pom.
Netuším, kam bych ho měl dát, když na kartě taková složka neni. Má přijít do rootu karty, nebo do Navigon- případně jinam...? A má to smysl ho aktualizovat, když se spolehnu na zde stažené radary ?
Děkuji
2110max- origo soft 4310
Relax
 
Příspěvky: 31
Registrován: 9.9.2009, 19:04

Re: POI for Navigon

Příspěvekod ClonyXXL v 20.11.2010, 10:33

Řeknu svůj názor: Podle mě poiwarner.pom snad obsahuje poi přímo od výrobce. Podle mě - pro Česko je jich tam obrazně pět a půl. Aktuálnost ve hvězdách.
Já jezdím většinou po ČR, přes plný PoiWarner si aktualizuji a zobrazuji co já chci a kdy chci. Mám to plně pod kontrolou.
Na druhou stranu - poiwarner.pom jsem nikdy ani nehledal. Vím, že tu a tam se vyskytují někde na netu nějaké aktualizační soubory POI, ale ani netuším, kde to vzniká, natož abych tušil jejich obsah. MOŽNÁ jsou to ty placené soubory přímo od Navigonu, kdo ví??? Takže na tuto cestu ........no kašlu.
A úplně obecně, co se radarů týče - od té doby, co jsem během tří měsíců přišel za rychlost o 5 bodů, pořídil jsem si "antiradar". Má své mouchy, tak jako každá věc, ale kdáká to jen tehdy, když tam skutečně nějaký radar je. Navigace kdáká prakticky furt, i když tam většinou vůbec nic není a tudíž - zvukové upozorňování už mám dávno vyplé a nechám si to tak maximálně ukazovat na displeji - maximálně tak s nějakým pidi zvučkem.
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Problém s instalací POI Warneru na Navigon 70 plus

Příspěvekod Iaaan v 3.2.2011, 9:51

Zdravím,
Mám Navigon 70 plus a zakoupil jsem POI Warner. Nainstaloval jsem verzi MN7 - Setup for device Navigon 7xxx. Instalace i registrace proběhla v pořádku (aspoň podle hlášek), ale po zapnutí navigace se nezobrazí "zelený/červený" čtvereček POI Warneru, tzn. neumím POI warner z navi spustit.
Zkusil jsem přejmenovat updateme_bak.exe na SD kartě na update.me, pak čtvereček POI Warneru naběhl, vše jsem nastavil, ale po požadovaném soft resetu (tlačítkem v dolní části rámečku navi) Poiwarner není zase zobrazen.
Kontaktoval jsem support navigating.de, ale zatím nemám odezvu.

Napadá mne, zda jsem neinstaloval špatnou verzi Poi warneru, ale MN7 to být musí a byly 2 možnosti:
- Setup for navigon devices 8xxx / 6xxx / 4xxx max / 3xxx max / 2xxx max / 2xxx / 1xxx
- Setup for device Navigon 7xxx
Vybral jsem ten s označením 7xxx.

Chci se zeptat, zda mi někdo zde z fóra umí poradit.

Díky
Iaaan
Iaaan
 
Příspěvky: 13
Registrován: 31.1.2011, 21:14

Re: POI for Navigon - Poi Warner

Příspěvekod Zubr v 3.2.2011, 11:12

Nevím proč, ale u některých navigonů program přejmenovává po restartu UpdateME.exe na UpdateME_old.exe. Hrál jsem si s N40Plus, N70Plus i N70Premium a ani u jedné to nedělalo. Zatím jsem si proto myslel, že to je vlastnost jen NavigonPrimo, N1400 a N2510. Je možné, že to dělá jen ve vnitřní paměti ? Obejít to jde snadno. Předpokládám, že máte vše ve vnitřní paměti. Po instalaci PoiWarneru se tím kromě jiného dohrál do root adresáře startovací program UpdateME.exe. Tím se spouští PoiWarner spolu s MN7. Pak je tam ještě program Autorunce.exe, který spouští jen MN7. Takže po instalaci PoiWarneru přejmenujte Autorunce.exe na Autorunce_old.exe a Updateme.exe na Autorunce.exe
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

PředchozíDalší

Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron