Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Vše o navigacích značky Navigon

Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Příspěvekod pavel.p v 7.6.2012, 11:05

Zdravím vespolek

Nový Navigon 40 plus (údajně už výprodej). Nějak nemůžu najít odpovědi na pár věcí, co mi vrtají hlavou.
1. Umí Navigon nějak upozornit na určitý bod stejně jako Garmin (když vygeneruju soubor s upozorněním) ?
2. Umí navigon nějak RYCHLE nějaký mnou naimportovaný bod do MyPOIs vyhledat a nastavit jako bod trasy?
3. Co vlastně dělá Poi warner?
4. Mám Poi warner, nebo nemám? Na obrazovce "služby" v Navigonu vidím, že Poi warner je registrovaný.

Předem dík za rady, stačí odkazy, pokud jsou relevantní.

PP.
Naposledy upravil pavel.p dne 14.6.2012, 12:05, celkově upraveno 1
pavel.p
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 10:51

Re: Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Příspěvekod Henry v 9.6.2012, 20:48

Pro Navigony se zde stahují soubory ve formátu ".asc". Já Navigona nemám, tak nevím, zda je na tom něco špatně...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Příspěvekod Zubr v 10.6.2012, 21:17

add 1 - Navigon nepodporuje hlasové upozornění na vlastní POI (MyPOIs). POI se ukládají ve formátu csv. Já si napsal jednoduchý konverzní program mezi formáty kml, csv a asc. Zveřejnil jsem ho zde
Kód: Select All
http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=4&t=3996

add 2 - s body v MyPOIs se zachází stejně jako s jinými body. Lze je nastavit i do rychlého hledání na trase. Zadání nového bodu je pak asi na 2 kliknutí.
add 3 a 4 - PoiWarner je externí program, který běží na pozadí. Odposlouchává GPS data a podle pozice upozorňuje (graficky i zvukově) na blížící se POI. POI se v tomto případě zadávají v asc formátu. Víc na stránkách výrobce
Kód: Select All
http://www.navigating.de/cms/index.php?id=636
. V SW Navigonu normálně není. Je to jen shoda názvů.
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Příspěvekod pavel.p v 11.6.2012, 7:28

Dík za odpověď, už je to více méně jasný.
Konvertor jsem už vyzkoušel, funguje fine.
Jen ještě prosím upřesnění, formát souboru .ASC pro PoiWarner je stejný, jako .CSV do MyPOIs?
Verzei Poi-Warneru pro Navigon 40 jsem na té stránce nenašel, špatně hledám, nebo nerozumím ozznačení?
Tedy mi z toho vychází, že pro POI u kterých chci upozornění musím mít koupený Poiwarner a k němu patří soubory .ASC.
Pro POI, které chci jen zobrazit a případně vyhledat stačí nahrát do MyPOIs soubory .CSV.
pavel.p
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 10:51

Re: Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Příspěvekod Zubr v 11.6.2012, 15:05

Je nutné použít verzi PoiWarner verze 7, protože v N40 je SW verze MN7
Formáty souborů asc a csv nejsou stejné.
Obvykle stahuji POI, u kterých potřebuji zvukovou signalizaci (nejčastěji jde o radary) ve formátu asc pro PoiWarner. PoiWarner ale neumí zobrazit body v mapovém zobrazení a navigace na POI ze seznamu PoiWarneru je složitější než normální POI případně MyPOIs. Proto to dělám tak, že POI, u kterých potřebuji zvukovou signalizaci stahuji ve formátu asc. Ostatní POI stahuji ve formátu kml. Lze používat jen asc soubory, ale v asc formátu někdy chybí české znaky a některé doplňující informace.
Stažené POI nakopíruji do nějaké složky v PC, kde mám i konverzní program. Konvertor zkonvertuje asc a kml soubory na csv. Soubory asc pak nakopíruji do složky PoiWarneru "PoiWarner/pois" a soubory csv nakopíruji do složky "Navigon/MyPois". V tomto případě funguje jak zvuková signalizace na vybrané body prostřednictvím PoiWarneru, tak i standardní zobrazení a navigace na POI.
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Příspěvekod pavel.p v 11.6.2012, 18:29

Zubr: dobrali jsme se k jádru. Moc děkuju za vysvětlení, mělo by se to dát nahoru na sekci jako důležitý post a zamknout. Vcelku to celé chápu, tak nějak jsem o tom uvažoval, jen mi není jasné toto:
Konvertor zkonvertuje asc a kml soubory na csv.
Jenže KML soubory konvertor přežvýká, ale ASC se nedotkne. Možná mám špatnou verzi, našel jsem mypois1.zip. Je vůbec nutné ASC soubory nějak konvertovat?
Dík za Váš čas a cenné rady.
PP.
pavel.p
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 10:51

Re: Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Příspěvekod Zubr v 13.6.2012, 22:22

Doplnil jsem popis podle toho, co jsme zde probrali a přidal jsem i popis nastavení programu PoiWarner. Zde je poslední verze popisu a konverzní program
Kód: Select All
http://ulozto.cz/xFYEvnw/poiconvert2-rar
Zubr
 
Příspěvky: 60
Registrován: 12.8.2009, 8:48

Re: Jak je to vlastně s poi u navigonu 40 plus

Příspěvekod pavel.p v 14.6.2012, 6:56

Myslím, že teď už je to dokonalý. Ještě jednou dík.
PP.
pavel.p
 
Příspěvky: 31
Registrován: 19.9.2008, 10:51


Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron