Napájení navigace

Vše o navigacích značky Navigon

Napájení navigace

Příspěvekod oldakom v 9.10.2012, 17:26

S úspěchem jsem používal Navigon 6310 na motocyklu ve spojení s 12V automobilovou nabíječkou. Teď jsem vyměnil motocykl za typ, který má kompletní audiosystém i s přípojkou USB. Z tohoto konektoru USB bych chtěl navigaci napájet. Pokud konektor USB spojím kabelem USB/mini USB s navigací, tak se tato, jakmile zapnu zapalování, přepne do režimu práce s počítačem a nenaviguje. Sháněl jsem nabíjecí kabel (nikoliv datový), ale nikde jsem nepochodil. Všude mají jen běžné 4 pinové. Existuje jen napájecí kabel nebo jak to udělat, aby to fungovalo? Možná se to tady už řešilo, ale hledal jsem a nenašel.
oldakom
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23.12.2009, 19:03

Re: Napájení navigace

Příspěvekod Chip.cz v 10.10.2012, 0:06

Bylo by dobré vyzkoušet přepnout GPS na diagnostický režim. Na Garminu to funguje, jak na Navigonu nevím.
Nepřipojenou GPS zapneme a po načtení podržíme prst na indikátoru baterie tak dlouho, až se nám přepne do diagnostického režimu. Připojíme USB kabel a dáme Exit, viz obr. Nyní jsme připojeni tak, že GPS naviguje a nabijí se baterie.
Diagnostický režim.jpg
Diagnostický režim.jpg (25.6 KiB) Zobrazeno 7548 krát
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
„Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné: aby slušní lidé nedělali nic.“ Edmund Burke.
Uživatelský avatar
Chip.cz
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31.12.2007, 12:17
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Napájení navigace

Příspěvekod Suky v 10.10.2012, 8:13

Pár nedatových kabelů se mi doma válí... :zamysl:

V každém případě se ještě dají koupit, popřípadě upravit datový.

I když na první pohled jsem na netu u dvou prodejců nic takového nenašel.
Ale třeba Číňané rozlišují data a charging, např. http://dx.com/p/usb-retractable-chargin ... 221?item=9
Suky
 
Příspěvky: 63
Registrován: 13.8.2006, 15:32

Re: Napájení navigace

Příspěvekod HoJo v 17.10.2012, 22:45

Nevím jestli je to stejné, ale možná že ano - tady je návod na úpravu kabelu pro MIO.
http://www.tomasii.cdc.cz/jak_upravit_usb_kabel_pro_mio.html#
HoJo
 
Příspěvky: 41
Registrován: 15.5.2009, 22:43

Re: Napájení navigace

Příspěvekod oldakom v 21.10.2012, 14:30

Díky za rady. Kamarád mně už napájeci kabel z datového upravil a funguje to.
oldakom
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23.12.2009, 19:03

Re: Napájení navigace

Příspěvekod Josef Alzheimer v 17.11.2016, 9:23

Moc děkuji za ten tip s připojením datového kabelu přes diagnostický režim.
S tím problémem se potýkám dlouho, když při svých dlouhých cestách nevystačím s kapacitou baterie a potřebuji napájet navigaci Garmin 250 W Nuwi přes powerbank.
Radu jsem vyzkoušel a na mém přístroji to nyní funguje.
Už jsem si málem kupoval novou navigaci, protože hotline firmy Garmin mi bohužel odmítl poradit, ačkoli mám legálně zakoupenou navigaci a licenční číslo. Bylo mi sděleno, že v době, kdy jsem si kupoval tu navigaci, ještě powerbank nebyly, takže se necítí zavázáni mi v tomto problému radit.
Josef Alzheimer
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17.11.2016, 9:12


Zpět na Navigon

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron