Off Topics...
Odeslat odpověď

Rada - 1. start Tom Toma One XL

29.2.2008, 10:11

Zdravím pánové.

Včera jsem si pořídil do auta TomTOm One XL, kde má bejt údajně několik map - ČR,CHorvatsko, Estonsko, Slovinsko....???

Ale o co mi jde...jak jsem se přesvědčil, vše potřebné je už v navigaci, takže jsem nikde nic nedohrával apod.

Akorát jsem nainstaloval software co byl na přiloženém cd,ale moc jsem se tam v tom nevyznal a nějak to semnou nechtělo ani komunikovat, jakoby ten software zamrzl.

Ale co mne zajímá. Nevím, jak aktuální nebo neaktuální mapy mám, jedná se mi konkrétně o ČR, jestli někde něco stáhnout, abych to měl možná co nejaktuálnější...

Dále ke kartě..je tam slot na SD...ale pokud to správně chápu, tka pokud zatím nepotřebuju další mapy, tak není třeba dokupovat kartu, je to tak?


Budu rád za každej typ, co mám udělat proto,aby vše co možná nejlépe chodilo. Nerad bych po roce zjsitil, že tehda při koupi sem měl udělat to a to akdyž se tady bavíte o verzích softwaru, tak sem torcha out.

Jsem v tomto lama, navigaci mám poprvé a neznám nic víc, než zadat trasu, tak bych chtěl poprosit nějakého objetavce, kdyby mi to mohl trocha objasnit.


Děkuji a přeji hezký den

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

29.2.2008, 11:35

Potřebné informace o SW a mapě zjistíš po nastartování TT, kliknutí (tapnutí) do pravého dolního rohu na ukazatel "síly" signálu GPS. Otevře se ti okno kde opět vpravo dole bude obdélníček s "verze xxx.xxx". Tapni na tento obdélníček a otevře se obrazovka s kompletním popisem verze aplikace a map.
Potom je možno se bavit o případné aktualizaci.
Určitě to jde i přes TT Home, ale nepoužívám ho.

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

29.2.2008, 15:46

Ahoj, děkuji za odpověď a za postup.

Pokud tě teda mohu poprosit, tak:

verze 7.130
aplikace 7.130 (8476/070913) OS:2311
GPS v1,24, boot 5,3026
mapa: eastern_Europe v710.1571

toto jsou údaje, co jsem tam vyčetl.

Děkuji, AllInOne

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

29.2.2008, 17:21

mapy mas skoro nejnovejsi, coz ti bude zatim stacit, firmware je posledni

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

29.2.2008, 18:03

Díky, to rád slyším...a nějaké rady, jak ten stroj vylepšit? :o)

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

29.2.2008, 21:37

Možná by stálo zato, využít záruku 30 dní na update nejnovějších map (715)..

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

1.3.2008, 2:27

P800 píše:Možná by stálo zato, využít záruku 30 dní na update nejnovějších map (715)..


a to mohu využit jaK? díky

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

6.3.2008, 18:22

chtěl bych se zeptat. Když si naplánuju trasu, je možnost někde vybrat z nějakých režimů? Nejrychlejší nebo bez poplatků nebo nejekonomičtější?


a po ujetí určité naplánované trasy, když dojedu na bod určení, kde oté mohu tu trasu vymazat? někde jsme četl, že se to tam někde ukládá...díky...a nebo nějaký detaily celkové, za jak dlouho jsme to ujel atd atd atd, nějaké shrnutí..nějaká průměrná rychlsot nebo tak?dík

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

6.3.2008, 18:50

Nevím jestli je to u 7 řady stejné, ale na 6 je to:
1. Změnit předvolby - Předvolby plánování - Dotázat se při každém plánování. Potom se tě to bude ptát, jestli nejrychlejší, nejkratší, pěšky a pod.
2. Změnit předvolby - Předvolby mýtného - Dotázat se, když jsou na trase silnice s mýtným. Potom se tě to bude ptát, zda plánovat po dálnici či ne.
3. cca 2 obrazovka v menu - Smazat trasu
4. průměrné rychlosti a pod - ne, statistika není
5. vymazání posledních cílových bodů - Navigovat na - Poslední cílové místo - Odstranit. Vymaže seznam posledních cílových míst.

Stačí ? :P

TADY je návod na 910. Základ ale bude podobný.

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

6.3.2008, 20:02

AllInOne píše:Jsem v tomto lama, navigaci mám poprvé a neznám nic víc, než zadat trasu, tak bych chtěl poprosit nějakého objetavce, kdyby mi to mohl trocha objasnit.
Děkuji a přeji hezký den


Chtělo by to sebrat trochu odvahy a ten manuál si přečíst. Nepovažovat se za lamu a nepodceňovat se. Přeci nemůžeš chtít aby jsme ti rikali zmacni tenhle knoflik a ono to udela tohle. Základní ovládání najdeš v manuálu. Zbytek je praxe.

Když už na forum, tak když narazíš na konkretni problem a nevis jak z nej , posledni mile pred kontaktovanim techpodpory.

Tot muj skromny nazor

Re: Rada - 1. start Tom Toma One XL

17.3.2008, 21:40

Děkuji za rady, opravdu mi to pomohlo, bylo to stručné a výstižné.

Ale ještě bych měl dotaz.

Co víám, tak by tam měly bejt mapy

- Polsko (51%)
- Česká republika (99%)
- Maďarsko (47%)
- Slovensko (40%)
- Estonsko (71%)
- Lotyšsko (62%)
- Litva (99%)
- Slovinsko (42%)
- Chorvatsko (48%)

ale když se dívám co ten TT nabízí za mapy, tak je tam třeba Bulharsko, RUmunsko, Rusko atd...tak jak to tedy je? Co je tam doopravdy všeck oza mapy?
Odeslat odpověď