Koupě navigace - rada

Off Topics...

Re: Koupě navigace - rada

Postby tapinek on 27.10.2014, 9:38

ad tomtom trafic) Na hlavnich tazich je to +- ok (rekneme ze tam je to tak na 70%), dlouhodobe uzavirky taky. Aktualni stav vidis tu.
ad sim) Nekde uvnitr asi je. ;-)
ad data) Data neplatis, vse jde na rezii tomtomu.
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
User avatar
tapinek
 
Posts: 149
Joined: 20.10.2006, 9:21
Location: Caput rei republicae

Navigace TT nebo Garmin do 3 500?

Postby dockalacek on 3.11.2014, 16:57

Zdravím,

potřebuji pomoc s výběrem automobilové navigace pro rodiče kamarádky. Chce ji jako dárek k Vánocům a poprosila mě o radu. Přeposlal jsem ji recenze z Heuréky, z dTestu, zkušenosti ze Superfóra Navigovat, ale tam to je trochu chcíplé. Cena by měla být do 3 500 korun, používat ji budou rodiče (50+) především na jízdě po ČR. Co jsem vyčetl (a klidně mi to vyvraťte) by měl mít TomTom (TT) intuitivnější ovládání, snazší ovládání, ale neumí čísla popisná, hlas Zuzana si občas plete strany a dneska jsem se dozvěděl, že má technická podpora pro ČR sídlo v Polsku, což mě děsí, protože v případě problémů s instalací čehokoliv bude určitě adrenalin vysvětlovat polskému operátorovi, co nefunguje.

Garmin umí čísla popisná, umožňuje širší možnosti nastavení, ale údajně mu trvá déle přepočet trasy, občas vede nesmyslnými cestami (to někdy i TT), je složitější na ovládání a zdá se mi dražší. Co byste si vybrali vy? Já osobně bych preferoval TT Start 20/25/Europe/Regional. Ovšem i tady jsem se dočetl, že TT dnes už není tím, kým býval dřív. Podpora ze se strany výrobce děsná.

Co jsem vyčetl, tak se nadává skoro na každou navigaci, ani jedna prý není údajně lepší nebo horší než druhá. Je to individuální, o preferencích, je dost těch, kteří na tu či onu značku nedají dopustit a stejně tak ti, kteří by ji nejradši vyhodili z okna. Ještě se sluší podotknout, že to bude jejich první navigace.

Jo a možná hloupá otázka - Lifetime znamená ukončení bezplatných map v momentě, kdy výrobce přestává navigaci podporovat, chápu dobře? Když jsem si totiž přečetl podmínky TomTomu, měl jsem strach, zda Lifetime nekončí vypršením záruční lhůty.

Mnohokrát děkuji za odpověď a omlouvám se, pokud jsem dotaz umístil do špatné sekce. Nechť ho páni moderátoři kdyžtak přesunou na místo správné.

Martin
dockalacek
 
Posts: 2
Joined: 3.11.2014, 15:54

Re: Koupě navigace - rada

Postby Gumídek on 4.11.2014, 22:24

1) TomTom....Moje zkušenosti říkají, že starší lidé ho spíše ovládnou, než Garmina a další...
Moji klienti, kteří jsou přes padesát a i více, si TT nemůžou vynachválit.
2)Já s ním sjezdil celou Evropu, někteří klienti také, a dojeli všude...
3) Podpora je v Polsku, ale mluví velmi dobře česky, takže žádný strach...
4) Stejně je to na osobní volbě...ale jak píšu v bodě jedna. Pokud by jsi chtěl, lze tě spojit s některými z mých klientů...
5) Lifetime je brána životnost přístroje, která se obecně bere čtyři roky cca....ale zatím si nikdo nestěžoval, že by mu podporu ukončili...
Stačí to takto ?? :usmev:
Gumídek
 
Posts: 5640
Joined: 18.10.2006, 6:26

Re: Koupě navigace - rada

Postby dockalacek on 5.11.2014, 9:10

Stačí naprosto dokonale, děkuji za rozhřešení :usmev:
dockalacek
 
Posts: 2
Joined: 3.11.2014, 15:54

Prosim pomoc s koupi navigace

Postby microb on 16.12.2015, 23:33

Ahoj, schanime do prace navigace, aby umeli prijmout souradnice k trase, bud primo, nebo pres mobil, je neco takoveho? Dam priklad, provozujeme PCO a mame vyjezd, potrebuji poslat souradnice objektu, aby ho mel ridic v aute v navigaci. Dekuji za pomoc.
microb
 
Posts: 1
Joined: 16.12.2015, 23:30

Previous

Return to Rady, Tipy, Zkušenosti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron