Koupě navigace - rada

Off Topics...

Koupě navigace - rada

Příspěvekod stanley.68 v 17.6.2008, 20:45

Uvažuju o koupi Garminu 660FM. Dělám dobře, nebo by jste volili jiný typ nebo značku? Chystám do navigace investovat okolo 8 tis. a tahle se mi hlavně funkcemi líbí.
Tomtom VIA 52
Garmin 660 FM v šuplíku
stanley.68
 
Příspěvky: 52
Registrován: 17.6.2008, 20:36
Bydliště: Liberecko

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Andílek1 v 18.6.2008, 14:22

Možná mne budeš mít jako zaujatého, ale mi 660 vyhovuje maximálně - jednoduch a přehledné ovládání, není moc ukecaná..... Doporučuji ti pročíst diskuze tady na POI kde se priobírají klady i zápory této nav.
Jinak pokud ještě vybíráš, tak si zajdi do kameného obchodu a tam si v této cenové relací osahat i konkurenci - podíváš se na ovládání, poslechneš si hlasové pokyny.
Jinak tady na fóru je již několik témat které se zaobírají výběrem nav, takže stačí trochu pohledat
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
Andílek1
 
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 19:00
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod stanley.68 v 18.6.2008, 22:12

Dík za za tvůj příspěvek,v kamenných krámech jsem byl, a co prodavač, to doporučení na jinou značku.Mám z toho v hlavě trochu hokej.Žádnou navigaci jsem doposud neměl a tahle mě zaujala hlavně poměrem cena-výbava.Šlo mi o to jestli Garmin není problémová navigace.Ješte jednou dík.
Tomtom VIA 52
Garmin 660 FM v šuplíku
stanley.68
 
Příspěvky: 52
Registrován: 17.6.2008, 20:36
Bydliště: Liberecko

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Andílek1 v 19.6.2008, 20:57

ano je to tak každý chválí něco jiného - ale to je i tady v diskuzích. Já jsem třeba uviděl 660 a byla to "láska na první pohled" :haha: Fakt je to o tomco tobě vyhovuje - základní učel navést z A do B splní všechny.
Jinak já jsem s garminem za cca 4 měsíce neměl ani jeden problém. A jestli jsi myslel třeba poruchovost, tak je to jako se vším.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
Andílek1
 
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 19:00
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod freewall v 19.6.2008, 21:50

Jak píše Andílek - je potřeba si říci jaké mám nároky a jaké představy by měla splňovat. Pokud opravdu chceš používat navedení z bodu A do bodu B, pak u Garminu neuděláš chybu. Většina Garminů má jednoduché ovládání právě k tomuhle. Já mám starou c510 a jsem s ní max. spokojen, ikdyž samozřejmě pošilhávám po těch novějších nuvi...... ale pořád si říkám, že prohlížení fotek, poslouchání muziky mě za chvili pustí a stejně budu chtít dovézt odněkud někam.... takže zůstávám u starého typu. Je pravda, že jako handsfree by nějaký typ hodil.... pak si zase říkám, kolik těch hovorů mám za jednu jízdu a pokud jedeš s někým, tak ne vždy chceš, aby to slyšel někdo druhý.

Samozřejmě TomTom jako evropská značka je také super, zřejmě i s více různými vychytávkami, ale zlí jazykové říkají, že mapy zase nejsou až tak jako u Garrminů, Mio má možná hezkou grafiku...... prostě všude něco najdeš.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod stanley.68 v 21.6.2008, 0:23

Tak do tý 660 půjdu,a ještě něco bych měl na srdci.Je pravda,že některé e-shopy prodávají navigace které nejsou určený na náš trh,do kterých potom dohrávají východoevropské jazyky a mapy ? Jde mi o to ,aby ji v případě poruchy po záruce vúbec někdo vzal do opravy.
Tomtom VIA 52
Garmin 660 FM v šuplíku
stanley.68
 
Příspěvky: 52
Registrován: 17.6.2008, 20:36
Bydliště: Liberecko

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod deroj v 21.6.2008, 11:55

Když jsi se rozhodl pro garmin, tak u něj je důležité aby byl určen pro náš trh protože k němu dostaneš kvalitní mapu české republiky + turistickou mapu čr. Ještě si tu 660 porovnej s garminem 750. Je novější, můžeš si předem připravit trasy, má možnost více průjezdních bodů, anténa už není výklopná, prvděpodobně bude mít i novější mapy. Pokud něco z toho není pravda, tak mě nekamenujte, sám mám Mio.
deroj
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.6.2008, 20:53

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Andílek1 v 21.6.2008, 15:35

2 deroj ve všem máš pravdu - tedy pokud se nemýlím, ale ty mapy by měly být stejné - CNT2008.

Hlavně aby navigace měla Citi Navigator 2008 - to jsou poslední mapy od Navtequ, a mám dojem že ze staršíma mapama se 660 už ani neprodává.
Garmin Nüvi 660
City Navigator Europe NT 2010.30c
Uživatelský avatar
Andílek1
 
Příspěvky: 143
Registrován: 17.2.2008, 19:00
Bydliště: Ostrava

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod logic v 17.7.2008, 21:03

dobry den,
na tomto velmi dobrom forum som stravil posledne 2 vecery, pretoze planujem v kratkom case kupit svoju prvu navi.
mam zatial realnu skusenost iba s PDA HP + Garmin mapy (Slovak Roads 5), ktoru si obcas poziciavam od kolegu ked potrebujem najst nejaku firmu na vychode slovenska, alebo v nemecku a musim priznat, ze mapa slovenska je sice super podrobna, ale navi mi niekedy navrhuje cestovat po roznych polnych cestach (naopak v nemecku nikdy ziaden problem).
vcera som teda vyrazil do kamenneho obchodu a za cca 2hod. som vyskusal vypocet rovnakej trasy na Garmin 250w, Garmin 750T, Mio Moov 360, Mio 720b, TomTom one XL (stary s SD kartou) a TomTom 730T. rovnako som si na vsetkych skontroloval, ci su na mapach mojho bydliska zaznamenane najnovsie zmeny ciest za posleny cca rok (kruhove objazdy, nove cesty a pod). treti test pozostaval z kontroly dedin v okolo mojho bydliska - kolko detailov obsahuju, ake POI maju a popisne cisla. vysledok:
1. vypocet trasy (najrychlejsia bez dialnic): garminy ma viedli cez polnu cestu okolo kamenolomu, mio 720 vyborne, mio moov vyborne, tomtom-y vyborne.
2. kontrola aktualnosti mapy: kruhove objazdy a nove cesty, ktore stoja uz viac ako rok poznali iba tomtom-y.
3. podrobnosti v dedinach: garmin super, mio super, tomtom iba zaklad (stred dediny, krizovatky-orientacia na cesty)

ked som do toho zapocital ovladanie, tak napriek tomu, ze som povodne prisiel pre garmin 250w/750t sa mi najviac pacil tomtom one XL a 730t. ovladanie super, vypocet trasy spravny, detaily v obciach male (pre mna nepodstatne), POI neuveritelne podrobne.

chcem sa vas skusenych spytat, ci mi doporucite one XL, alebo 730t. rozdiel v cene je citelny, ale vidim v drahsom modely pomerne vyznamne pozitiva - pamatova karta, novy software, subjektivne lepsi display, rychlejsie reakcie, prijimac sirf III.
pripadne ak one XL, tak radsej stary model s pamatovou kartou a hroznou mapou, ale za smiesnu cenu cca 5900skk (nema nahodou prijimac sirf III?) + dokupit nove mapy, alebo novy one XL 31 traffic bez karty a s prijimacom Hammerneviemco?
Dakujem a prepacte ze sa tak vykecavam.
logic
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17.7.2008, 20:08

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Gumídek v 17.7.2008, 21:59

Odpovím ti na TomTomy. Slovensko má trochu horší mapové pokrytí než Čechy. Mám XL(starší se slotem na kartu a i s vnitřní pamětí). V popisu mám vše,co používám. O sw nejde,mám také nejnovější sw verzi 8,ten se aktualizuje ze stránek TomToma. Máš pravdu XL nemá sirf III, ale má Hammer-nevím co,který je om trošičku méně citlivý.............V aktuálnosti map začíná být rychlejší TomTom,protože koupili firmu Teleatlas,která dělá mapy. A také vymysleli systém Map-Share(opravy map),který nikdo jiný nemá. Já jsem s se svým XL sjezdil skoro celou Evropu. Nebyl jsem jen v Polsku,Španělsku a Portugalsku. Naprostá spokojenost. Rady týkající se ostatních značek navigací ti musí dát ostatní.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod logic v 17.7.2008, 22:27

dakujem za rychlu odpoved. ale ja som sa na ziadne ine znacky nepytal - pytal som sa na tomtom one XL a tomtom Go730t :usmev: .
subjektivne sa mi najviac pozdava Go730t, len ta cena.
starsi model one XL by som mohol zohnat za 5990skk s tymito mapami: SK, CZ, HU, PL, CH, SL, Lit, Lot, Est (EE?), ktore do 30 dni aktualizujem na najnovsie. k tomu si prikupim mapu WE za nejakych cca 2000Skk a kartu 2GB SD za cca 1000Skk a som komplet na 8900,- a mam sice aktualne navi s kartou, ale nespojene mapy (dobre tomu rozumiem?).
No a novy one XL europe 31 traffic (ten bez karty) stoji 8990,-. nema sice kartu ale ma RDS prijimac a bezsvovu mega mapu.
a este jedna vec by ma zaujimala - oba typy one XL maju prijimac Hammerneviemco, alebo iba ten novy? Dakujem.
logic
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17.7.2008, 20:08

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Jirásek v 18.7.2008, 8:03

Já mám XL se slotem (asi ten starší) a dle všech dostupných informací má Sifr III (netuším jak to zjistit fyzicky). Musím říci, že v porovnáví s PDA Asus 639, který má také Sifr III, je TT výrazně citlivější. Jinak má i RDS, pravda musí se přikoupit.
Ta cena SD karty se mi zdá trochu vysoká. TOTO je podle testů i zkušeností jedna z nejlepších 2G karet (hlavně co se týče zápisu) - mám, funguje :palec: . U 4G SD (mám Pretec 133, funguje) nejsou ceny také nijak vysoké.
Při současném kurzu by se měla cena odhadem pohybovat do 550,- Sk. Pozor na SDHC karty a jejich podporu (respektive NEPODPORU) v zařízeních TT.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod logic v 18.7.2008, 8:55

to jirasek: vdaka za nazor a za tipy na odskusane SD karty. idem sa snazit vygooglit, aky prijimac ma originalny one XL. rad by som sa este spytal skusenych, akym sposobom sa daju spojit samostatne mapy EE a WE. rakusko a nemecko rozhodne potrebujem a prepinat medzi mapami sice nie je nic hrozne, ale ak nebudem musiet, tak preco..myslim, ze gumajz niekde pisal o tom, ze mapy EE a WE sa daju spojit cez tech. podporu tomtom-u?
inak ak by ste si mali vybrat medzi 730T a 920T, tak do ktoreho by ste isli? stoja teraz skoro rovnako..
logic
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17.7.2008, 20:08

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod fox50 v 18.7.2008, 12:20

Já bych šel do 920T má sice starší SW ale ten se počítám po prázdnichách sjednotí na 8.xx, má navíc dálkové ovládání, EPT, 4GB flash, a spojené mapy. Jedinou nevýhodou jsou mapy 7.xx které nemají řazení do pruhů, to by se srovnalo časem (třeba za rok) nákupem nových 8.xx map.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Uživatelský avatar
fox50
 
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 13:29
Bydliště: Praha

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod logic v 21.7.2008, 10:11

Podla informacii, ktore som zatial nasiel na webe to vypada tak, ze aj povodny aj novy "one XL" maju prijimac Hammerhead od Global Locate. Rovnaka situacia je aj s modelom "new one". Nikde v testoch sa ale nehovori o nejakych vyrazne horsich vlastnostiach, niektore stranky dokonca pisu o lepsej presnosti cipu Hammerhead. Na druhej strane, podla skusenosti uzivatelov, drzi Sirf signal lepsie, aj za zhorsenych podmienok..
logic
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17.7.2008, 20:08

Další

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron