Koupě navigace - rada

Off Topics...

jakou GPS doporučíte

Příspěvekod Rypicong v 5.6.2012, 22:56

Zdravím,

Chci si koupit GPS navigaci. Nechci nic drahého, podmínka je mapy celé evropy a aspon aktualizaci map po dobu záruky navigace.

vybírám mezi:

http://www.alza.cz/mio-spirit-485-full- ... 232227.htm
http://www.alza.cz/mio-spirit-487-full- ... 232228.htm
http://www.alza.cz/tomtom-start-20-euro ... 278260.htm

Zajímá mě v čem je MIO lepší ( krom ceny :) než TOMTOM, zatím mám zkušenost jenom s TOMTOMem a ten mi vyhovuje ovládáním, držákem na sklo ( MIO má příšerný ).
Jestli se vyplatí investovat do RDS-TMC funkce a nestačil by pak levnější model:

http://www.alza.cz/mio-spirit-480-full- ... 232226.htm

U toho TOMTOMa si nejsem jistý aktualizací map ( i když v odkazu internet. se píše o 3 letech aktualizace, ale v popisu už nic není ) a také jestli má RDS-TMC funkci, asi ne )
Navigaci nebudu využívat často, určitě přes léto a zimu na dovolenou, když pojedu do centra Prahy nebo občas když někam pojedu služebně. Jestli jí vytáhnu v průměru jednou za měsíc bude to moc.

PS: jestli si myslíte že jsou dobré i navigace jiné nebo dokonce jiných značek tak napište klidně jaké a proč.
Rypicong
 
Příspěvky: 1
Registrován: 5.6.2012, 22:01

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod bodlicz v 31.8.2012, 19:01

Dobrý den.
Rozhoduji se mezi těmito navigacemi:
http://www.asus.cd/navigace/garmin-nuvi ... opo-czech/
http://www.1m.cz/detail/13315/navigon-2 ... (europe-44)+originalni-pouzdro/
Je mi jasné, že to je základní třída, ale pro moje potřeby dostačující, navigaci chci spíš jen něco jako pomoc, ne aby za mě i klepala na dveře místa kam jedu.
Pokud víte o jiné, lepší navigaci do 2400,- nechám si poradit. O doplňkové funkce jako mp3,.. mi nejde, o vzhled, nebo velký dispej taky ne. Spíš funčnost, rychlost reakce, přepočítávání,.... Na garminu mě lákají čerstvé mapy a CR lifetime. O Navigonu jsem četl, že dobrá grafika zpomaluje výkon, ale má mapy 44zemí Evropy. Takže spíš se přikláním ke Garminu, co vy?
Ději moc za rady a postřehy.
bodlicz
 
Příspěvky: 1
Registrován: 31.8.2012, 18:46

Rada s koupi

Příspěvekod Vojteew v 13.12.2012, 11:19

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kterou navigaci by jste mohli doporučit do kamionu, pokud možno, tak doživotní aktualizace.
děkuji
Vojteew
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13.12.2012, 11:17

Re: Rada s koupi

Příspěvekod Gumídek v 16.12.2012, 22:02

Jen pozor na slovo doživotní, to není do konce tvého života, ale životnost navigace, a obvykle se bere cca čtyři roky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Rada s koupi

Příspěvekod freewall v 19.12.2012, 16:33

http://www.navigace-pro-kamiony.cz/

http://www.audiocom.cz/navigace/navigace-pro-kamiony/

http://www.navigacegps.cz/truck/


Ve firmě máme pár Dezlů - některý řidič naříkal, že mu dlouho trvá výpočet trasy třeba z Prahy do Le Havre - ale možná to bylo tím kusem, protože ostatní si nestěžují
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvekod tomasbok v 31.3.2014, 14:26

Poraďte prosím, chci navigaci, která umí toto:
- doživotní aktualizace map v ceně
- velikost 6"
- držák integrovaný s napájením - pro rychlé odebrání a nasazení
- možnost nahrání vlastních POI z http://www.poi.cz

Přemýšlel jsem mezi TomTom Start 60 a GO 600
GO:
+ integrované napájení v držáku (rychlé nasazování)
+ plynulejší zobrazování navigace
- nemožnost nahrát POI

START:
+ možnost nahrání POI
- hloupý držák

Poradíte případně ještě nějaký jiný typ.
tomasbok
 
Příspěvky: 13
Registrován: 1.11.2006, 12:26

Koupě navigace

Příspěvekod rarasek v 8.4.2014, 12:08

Dobrý den,
jdu se sem poradit, jakou navigaci si koupit. Na značce mi ani tak nezáleží, ale hlavně aby mě dovedla na cílové místo. Možná se tady na foru o tom hodně psalo, ale mě honí čas si ji rychle koupit, než vyjedu na cesty. Nastoupil jsem nedávno jako řidič u jedné firmy, kde se jezdí Česko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Maďarsko a Balkán. Tak aby měla tyto mapové detailní podklady, popřípadě nějaký stát dokoupím, pokud to bude možné. Aby uměla i na čísla popisná jako jsou v malé vesnici, rychlou fixaci a nabídnout několik tras při zadání popř. k nahlédnutí celé trasy, z které si můžu vybrat, aktualizace map doživotně. Cenová představa kolem 5 tis.

Prosím poradte jakou navigaci k mým požadavkům, potřebuji ji nutno rychle koupit. Doposud jsem měl jednu půjčenou, ale ta nenašla skoro žádnou ulic v Chorvatsku a v Slovinsku.

Děkuji
rarasek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 8.4.2014, 11:49

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Gumídek v 10.4.2014, 13:05

Jakým autem jezdíš ?? Náklaďák, kamion, dodávka ??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod rarasek v 10.4.2014, 19:09

S dodávkou a někdy i s vlekem připojeným.
rarasek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 8.4.2014, 11:49

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Gumídek v 11.4.2014, 10:24

Bohužel o mapovém pokrytí těchto zemí nemám přehled..To, co výrobci uvádí, nemusí být až tak docela pravda. V tomto případě je lepší se opřít o osobní zkušenost. Přece jen to budeš používat pracovně, a ne jen občas...vydrž, jestli se ozve někdo, kdo bude mít s pokrytím těchto států praktickou zkušenost....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Pomoc s nákupem navigace

Příspěvekod danhilek v 27.4.2014, 12:45

Ahoj,
obracím se na vás s prosbou, už mi z toho jde hlava kolem a potřebuji poradit.
Chci si koupit navigaci do auta.
Jezdím hodně služebně po ČR a SK a soukromě po střední evropě, občas nějaká dovolená v Chorvatsku, Itálii, Německo,Rakousko atp.
Hraji aktivně hru geocaching a k těmto účelům mám turistickou navigaci Garmin a nouzově telefon s Androidem. Ovšem ani jedno není do auta ideální.
Podle toho co jsem kde četl a viděl, tak většina lidí preferuje do auta spíše TomTom než Garmin.
I mě příjde intuitivnější a graficky lepší Tom než Gar.
Jenže který model vybrat ???
Na ceně ani tak nezáleží, hlavně ať je na to spoleh a je to funkční, ale moje představa je do 6000,-
První věc je, že nikde pořádně nemůžu najít technické parametry navigací TomTom. Na stránkách TomTomu by člověk zaplakal. Mají to tam rozházené, neúplné informace, spousty interních odkazů nefunkčních a v obchodech jako czc, elektroworld,datart atp. ví o tom co prodávají absolutní prd.

Takže k výběru a co už jsem zjistil :
1.jestli tomu dobře rozumím, je několik způsobů jak získávat dopravní informace do GPS . A docela rád bych nějakou takovou službu v GPS měl, ale podmínka to není.
-Přes mobil pomocí BT. Jo to mi příjde fajn a ani roaming by mi nevadil. Jen nikdo neví co za data a odkud se stahují a navíc údajně Tom spolupracuje s ostatními GPS a sleduje kde kdo jede nebo stojí a podle toho hodnotí dopravní situaci a tedy může docházet k fatalním omylům, kdy jen někdo zastaví u krajnice.
-Přes RDS-TMC. Taky dobrý, jen co jsem četl, tak to moc nefunguje. Informace nebývají aktuální a GPS ve spoustě případů nemůže najít signál. Jaké s tím máte zkušenosti? Z jakých frekvencí informace GPS stahuje, kdo je vysílá u nás a kdo v zahraničí? Jde nastavit frekvence i ručně?
- Tom udává u některých GPS "připojení nastálo" ale vůbec nevím co to je a jak to funguje.
Ptám se tedy, je GPS,která třeba umí více těchto systémů najednou??? Nebo kterou službu vybrat jako nejlepší???

2. Navádění na souřadnice. Tohle fakt denně používám a chci aby to má GPS uměla.

3. Rozhodně chci doživotní aktualizace map minimálně celé střední a západní evropy.

4. Správa vlastních BZ. Potřebuji aby má nová GPS uměla bez problémů pracovat s velkým počtem bodů POI, které si doma připravím na kompu a nahraju do vlastní složky v GPS a chci aby GPS dovedla na ty body upozornit, když projíždím kolem.

5. Plánování tras s velkým počtem bodů na trase. Četl jsem, že některé GPS TomTom umí třeba jen tři body na trase, což je pro mě dost málo. Navíc někdo také psal, že po vypnutí na pár hodin se trasa vymaže. Což je také nežádoucí.

6.Mimochodem, jde třeba plánovat trasu na PC a pak ji jen přehrát do GPS jak to umí třeba MapSource od Garmina?

To je zatím asi vše na se vás chci zeptat a předem moc děkuji za rady.
danhilek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16.4.2014, 20:32

KOUPĚ ZÁKLADNÍ NAVIGACE - ČERVENEC-SPREN 2014

Příspěvekod vojta66 v 22.7.2014, 16:07

Mám dotaz, kterou navigaci (TomTom) lze doporučit ke koupi v těchto dnech: pro dámu, která nepotřebuje žádné technické vychytávky, ale jen 4x ročně aktualizaci map a možnost přidání poi do navigace. Mapa Evropy bude stačit. Díky. Stačí ZÁKLADNÍ navigace. Kupovat nový typ od TomToma nebo ještě nějaký ten postarší? Díky - Cena max okolo 5.000 Kč.
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Uživatelský avatar
vojta66
 
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 20:19
Bydliště: Praha, matka měst

Re: KOUPĚ ZÁKLADNÍ NAVIGACE - ČERVENEC-SPREN 2014

Příspěvekod tapinek v 22.7.2014, 17:50

No, az na POI (s tím si nejsem jistej), bych řekl TomTom Start 20 Regional Lifetime. Cena pod 3000... Případně cela Evropa za 3 a pul... Ted jsem ji kupoval pro tchyni... ;-)
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
Uživatelský avatar
tapinek
 
Příspěvky: 149
Registrován: 20.10.2006, 9:21
Bydliště: Caput rei republicae

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod vojta66 v 23.7.2014, 10:24

jo, to bude ono, díkes...:-)
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Uživatelský avatar
vojta66
 
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 20:19
Bydliště: Praha, matka měst

Re: Nová řada TomTom Go 400,500,600,5000,6000

Příspěvekod Speedy9333 v 26.10.2014, 22:21

Zdravim Panove,chcu se zeptat mam celkem dilema jestli koupit Go 5000 jezdim po cele evrope a zatim s sygicem prave bych chtel vyuzit sluzbo tomtom traffic a vzdy pripojeno tak me to celkem zajima jak to funguje a jestli je to dobre a spolehlive....dost by mi to ulehcilo praci nervy a cas... :koul: a chcu se jeste zeptat jak funguje teda ta aplikace vzdy pripojeno je tam naka simka? nebo to zere data z mobilu a kolik to kdyztak zere ? nebo je to zadarmo?diky vsem :haha:
Speedy9333
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26.10.2014, 22:13

PředchozíDalší

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron