Koupě navigace - rada

Off Topics...

Nova navigace - velikost pameti

Příspěvekod marti_nek v 6.1.2011, 7:38

Ahoj, nikdy jsem nemel navigaci a tedka se chytsam nejakou koupit. Tak procitam ruzne fora a recenze a zkousim nejakou vhodnou najit.
Docela me u vsech zarazi, ze hodne navigaci na ktere jsem koukal nemaji SD slot a prevazne "pouze 2GB interni".

Muze to byt velkej problem? jake mate zkusenosti? A pripadne doporucit nejaky konkretni typ?

Moc toho nenajezdim kde bych potreboval navigaci ,2x za rok na dovolenou do ciziny a parkrat Praha, Brno...

dekuji za nazory Martin
marti_nek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 6.1.2011, 7:33

Koupit TT 750 nebo TT 930?

Příspěvekod cajdauo v 13.2.2011, 16:23

Zdravím.
Prosím o radu.Mám možnost zakoupit za defakto stejné peníze TT 750 nebo TT930.Prosím o radu uživatelů.Kterou navi radeji vzít?Mám pocit,že jsou defakto stejné když opomenu,že dálkové ovládání stejně nebude důvod použít tak jediné co je asi jiné je ,že TT930 má pamět 4GB.Nebo je tam ještě něco jiného?Po připojení navi se obě budou zobrazovat jako externí HDD pro lepší nahrávání různých hračiček?
Děkuji za názor
cajdauo
 
Příspěvky: 2
Registrován: 25.7.2009, 16:16

Garmin 1490 lifetime

Příspěvekod Slovi v 15.2.2011, 14:45

Dobrý den všem,potřebuji navigaci na cesty doi okolních států,hlevně slovensko a vybral jsem tohle,je to dobrá volba?Nebo je za ty peníze i něco lepšího.Děkuji všem za radu.
Slovi
 
Příspěvky: 3
Registrován: 15.2.2011, 14:43

TT GO 750T vs GO 1005T

Příspěvekod bazzibazic v 25.2.2011, 15:05

doufám že nebudu sám komu tato téma pomůže při rozhodování. Mislíte si že je dobré kupovat novou 1005 i přes ty všechny nedostaky jako jsou BZ, lesklý displej apd., popsané v jiných vláknech. Nebo koupit starší ale řekněme prověřenou 750?

Možná by mi stačilo napsat jakou navigaci od TT dnes koupit.

Děkuji za názory.
bazzibazic
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25.2.2011, 14:49

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod bolo365 v 27.2.2011, 19:43

Bože, tolik chyb v pár řádcích :shock3: . Ale jinak bych stále ještě bral raději 750/950, než novou řadu.
TT XL IQ, Navcore 9.061,Central and Eastern Europe 865.3245,
Uživatelský avatar
bolo365
 
Příspěvky: 111
Registrován: 28.2.2009, 17:56

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod eidz v 2.3.2011, 7:27

Já bych dnes už do 3790 nešel. Poměr cena/výkon a přidaná hodnota pro mě subjektivně neodpovídá vynaloženým prostředkům.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

TomTom - výběr modelu

Příspěvekod chaloupka v 2.4.2011, 9:05

Zdravím,
vybírám pro sebe správný model navigace, tak prosím o pár rad / potvrzení
(pro úplnost, tomtoma jsem používal v PDA, se změnou telefonu jsem koupil jednoúčelovou navigaci - ale nechal jsem se ukecat na Navigona a následně zjistil, že mi nevyhovuje. TomTom uvádí několik autorizovaných prodejců v ČR - v Electroworldu se ptát ani nezkouším, včera jsem byl v Sunnysoftu a na dotaz na rozdíl mezi Go a Via mi bylo pánem řečeno, že tomu moc nerozumí ale že Via asi bude nástupce Startu. Tak jsem se dál už raději neptal)

Takže:
1) Nové Go a Via nefunguje přes TT Home, ale přes utilitku MyTomTom a ovládá se přes displej navigace - je to tak?
2) Rozdíl mezi novým Go a Via je v displeji - Via nemá multitouch - je to tak?
3) jak kvalitní je v TomTomu bluetooth handsfree respektive jeho mikrofon? Mám auto s dlouhým čelním sklem a když jsem používal handsfree v Navigonu, občas mě druhá strana nerozuměla.
4) V návaznosti na 3), má smysl používat handsfree v Tomtomu nebo mám nechat namontovat Parrota (či jiné HF - prostě oddělit navigaci a HF)
5) Pokud bych zvolil TomToma bez HF, vychází mi TomTom XL nebo XXL. Jenže ten je starší generace, nechá se do něj nahrát firmware stejného typu jako v nových modelech, tzn s novým vzhledem a menu? Má smysl kupovat XL řadu starší generace? (to bude asi dost subjektivní, ale i tak prosím o názory)
6) Via má zřejmě jen integrovaný držák, mám pocit že by mi vadil - tedy že po častém nasazování a schováváním za chvíli přestane fungovat, kor v zimě na zmrzlém okně. Je to tak nebo tam ten problém není? Dá se pro Viu použít externí držák?
7) Live služby. Źe v ČR nefungují vím, ale aktualizuje se tu přes to alespoň MapShare?
8) poslední - jak je to teď u TomToma s rychlostí překreslování? To co jsem viděl na showroomu bylo docela trhané, je to tak vždy, nebo se tomu lze nějak vyhnout? (vypínání některých funkcí, vhodný rychlejší model a tak) Pamatuju na TomToma řady 5 kterého jsem měl před mnoha lety na Palmu T3 a ten byl zcela plynulý. Toho se už asi nedočkám ...

Díky za rady a názory, doufám že zde nerozpoutám nějaký flamewar :-)
Jirka
chaloupka
 
Příspěvky: 65
Registrován: 2.4.2011, 8:46

Re: TomTom - výběr modelu

Příspěvekod Gumídek v 2.4.2011, 21:53

Kup si TT 950(ještě se dá sehnat)....a budeš spokojený...Novou řadu zatím neřeš, protože nefunguje zatím vše tak jak by mělo. Zbytek je zde ve fóru....Musíš hledat (vlákno se myslím jmenuje - tt nová řada 1000)...Já používám to, co mám v popisu, mám tam NC ze řady 9(takže tím z něj mám vlastně 750, jen bez aktivního držáku), a naprostá spokojenost, mapy mám tedy na kartě(730 má paměť jen 2GB), a žádné trhání se nekoná....Používám HF Nokia, pokud máš jiný telefon, jdi do Parrota, ten je ok.
Aktualizuje se přes MapShare, v tom máš pravdu.
Můj dobrý kamarád dostal od ženy jako dárek TT 1005. Byl velmi zklamaný, ale podařilo se mu ho v Datartu vyměnit za TT 950 a teď vrní blahem...
Protože do nové řady nedáš další zvuky, ani navigační hlasy a do dalších věcech ani nemluvě. Do nedávna do nové řady - Via, Xl, 1000, 1005 nešly dát ani externí body zájmu(např. zde z poi.cz), protože to aplikace my TomTom nedovolovala, a mám pocit, že to zatím ještě není vyřešeno u všech typů, jen u některých. Já sám jsem se na TT 1000 těšil a chtěl jsem ho. Po všem, co jsem se o něm dozvěděl, jsem rád, že jsem ho nekoupil. Dost ti asi řekne to, že až mi teď skončí předplatné map, které jsem před rokem zakoupil, tak koupím ještě jeden rok, a v klidu si počkám, jak se vše vyvrbí....
Stačí ti to takhle ???
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: TomTom - výběr modelu

Příspěvekod Gebič v 2.4.2011, 22:11

Přesně jak píše Gumjaz. Já bych jen doplnil, koupit si buď 750 (vyjde o dost levněji) do ní pak koupit bud 4 nebo 8 gigovou kartu a jsi vysmatej. A nebo koupit 950 a zatím žádnou kartu kupovat nemusíš, ale ta cena je nesmyslně vyšší... :zamysl:

Ja tedy osobně mám 930, s NC 9, tedy něco jako 950 bez aktivního držáku a jsem spokojený jako GUMAJZ...
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: TomTom - výběr modelu

Příspěvekod chaloupka v 6.4.2011, 18:28

Gumajz píše:... a naprostá spokojenost, mapy mám tedy na kartě(730 má paměť jen 2GB), a žádné trhání se nekoná....

Dneska jsem měl v ruce 750 a XL, a obojí docela dost trhalo, alespoň tedy v demo režimu (tím myslím, že k překreslování při pohybu docházelo pouze tak 2x - 3x za vteřinu, nebylo plynulé). Je to tedy problém pouze demo režimu nebo si jen nerozumíme?

Jirka
chaloupka
 
Příspěvky: 65
Registrován: 2.4.2011, 8:46

Novinky.cz

Příspěvekod vid02 v 13.4.2011, 16:05

vid02
 
Příspěvky: 120
Registrován: 10.4.2010, 0:42

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Gumídek v 13.4.2011, 17:05

Tak to je článek, který spíše těm, kteří se v tom nevyznají spíše zamotá hlavu.....více to radši nebudu komentovat...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Tomáš1975 v 20.5.2011, 21:04

Zdravim,
jsem úplný laik na GPS navigace a chtěl bych se zeptat nějakého odborníka(to asi jste všichni :grin: )co si myslíte.Zajímá mě model NAVON N750 http://www.alza.cz/navon-n750-d179319.h ... heureka.cz a chci se zeptat jestli by to byla dobrá koupě :usmev: .Já vím že většina máte TOMTOM nebo GARMIN ale chtěl by vědět abych nešlápl vedle :zed: .

Díky předem za odpovědi :doutnik: .
Čus....
Jsem úplný laik přes navigace.
Tomáš1975
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19.5.2011, 11:50

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod freewall v 22.5.2011, 19:18

Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

auto navigace

Příspěvekod timi.m v 23.5.2011, 22:32

Dobrý den,
dostal jsem za úkol vybrat navigaci do auta pro staršího pána.
Požadavky jsou:
co největčí displej
veliká tlačítka
musí mluvit česky
a co nejjednodužsí
Přijde mi to dost neřešitelný. Nic jako jesnoduchou navigaci pro důchodce jsem nikde nenašel.
Mám zkušenost jen s turistickým garminem vista hcx, kterého používám dost let k velké spokojenosti. Jelikož vždy vše vybírám velmi dlouho a toto musíme příští týden koupit poprosil bych o nějaký názor.
Potřeboval bych alespon nasměrovat, jestli nějaký vyžší model od TomTom nebo Garminu.
Máte prosím někdo zkušenosti s oběma přístroji?

Tomáš
timi.m
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23.5.2011, 22:13

PředchozíDalší

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků