Koupě navigace - rada

Off Topics...

Re: auto navigace

Příspěvekod vrána v 28.5.2011, 22:24

Nic jako jednoduchá navigace neexistuje a další problém je v tom, že ona ani ta práce s navigací není jednoduchá, bez ohledu na to, zda se jedná o lowend nebo nejvyšší modelovou řadu. Podle nějakého výzkumu končí velká většina navigačních přístrojů po několika použitích (nemusím snad psát, že obvykle s dramatickým průběhem) v šuplíku a BFU pak v hospodě nadává, že všichni jsou blbci a idioti a co to stálo peněz a přitom skončil někde na poli. Že je blbec zejména on, to bohužel nikdy nepochopí.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: auto navigace

Příspěvekod vrána v 28.5.2011, 22:30

Jinak velký displej mají už skoro všechny, tlačítka taky, v české lokalizaci jsou taky skoro všechny...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: auto navigace

Příspěvekod mila-p v 28.5.2011, 23:07

Pro timi.m: Kdybych měl hovořit za sebe a doporučit konkrétní přístroj, byl by to TomTom XXL (cena cca 3.600 Kč). 2 moji kolegové v práci měli stejné požadavky (velký displej a co možná nejpřívětivější ovládání) - oboje tento TomTom splňuje a jsou s ním velice spokojeni. Berte to jen jako tip a třeba někdo poradí i jiné výrobce a modely...
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: auto navigace

Příspěvekod Gumídek v 29.5.2011, 1:29

Souhlasím. Můj kolega a kamarád je starší pán(již v důchodu) a TomToma si nemůže vynachválit(doporučil jsem mu ho), a můj budoucí tchán si pořídil jinou navigaci a ta skončila v šuplíku. U mne v autě si zkusil TomToma a letěl pro XXL....A je nadmíru spokojen...A já sám jsem si vyzkoušel postupně všechny navigace, a pokorně jsem se vrátil k TomTomu. Mám třetího TomToma a jsem spokojen. Sice na něj občas nadávám, ale s funkcemi a ovládáním to nemá nic společného.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: auto navigace

Příspěvekod Gebič v 29.5.2011, 9:34

Souhalsím, já taky používám jen TOMTOM, sice občas něco nedopadne, ale zatím o jiné navi nechci ani slyšet. Jinak jsem viděl XXL a fakt super, na to snad musí vidět každý, proto u mě jasná volba TT One XXL

PS: a lze koupit za cca 4000 s DPH... :blee:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

JAKOU VYBRAT?

Příspěvekod zdenousek v 8.6.2011, 8:19

Zdravím,mám políčeno na navigaci,ale stále se nemohu rozhodnout pro kterou.Buď GARMIN 1490 nebo NAVIGON 70 PREMIUM.
Můžete mi říci Váš názor,kterou vybrat? Popřípadně jaké jsou jejich + a - či vybrat jinou.Max.částka cca 6.000kč.Je pravda,že GARMIN má doživotní aktual. zdarma,ale co jsem četl recenze,tak to prý složitější. NAVIGON by měl mít lepší mapové podklady i grafiku.Díky za rady a tipy.
zdenousek
 
Příspěvky: 8
Registrován: 8.5.2011, 14:25

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Stratovarius v 21.6.2011, 20:43

Ahoj,protože jsem ještě žádnou navigaci nikdy neměl,tak bych potřeboval poradit jestli TOMTOM 1005 nebo Garmin 3790,co jsem pročetl i na zahraničních fórech,tak je to vždy rozdělený do dvou táborů.
Co jsem se dozvěděl je to,že TT má rychlejší výpočet trasy,ale nevím jak velký rozdíl to je oproti Graminu,další,že TT ještě nerozjel pořádně MyTomTom apod.,ale uvítal bych vaše zkušenosti s těmahle navigacemi,ale pravdivé bez toho,že je zastáncem jen té dotyčné značky,moc děkuju za pomoc. :palec:
Stratovarius
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21.6.2011, 20:27

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod freewall v 27.6.2011, 20:46

Sice jsem garminista, ale mám dnes pomalu historický model (ale spokojenost nejvyšší) - typ 3790 se zřejmě moc nepovedl - zde si můžeš pročíst plusy a minusy - http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=1054&hilit=3790
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Scorpio_cz v 28.6.2011, 8:42

Vypadá to, že bohužel ani nový TomTom 100x / Via 12x není úplně bez "chybiček".
Vlákno o zkušenostech s TT řad 100x a Via 12x : viewtopic.php?f=3&t=3848

Ačkoli to zní trochu paradoxně, než TT 100x bych spíš doporučil TT 950 + 2 roky aktualizace (dokud ještě jsou).

TT řady 100x / Via 12x má velké problémy při komunikaci s počítačem a obslužným SW TT
(problémy se týkají například zálohování, aktualizace map, nákupu map, dohrání vlastních souborů ...).

Rychlost řešení těchto problémů ze strany firmy TomTom není příliš přesvědčivá :cry: :shock3:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Prosba o radu

Příspěvekod Jakubisko v 21.7.2011, 9:32

Dobrý den,

chtěl bych vás, zkušenější, poprosit o radu či doporučení - můj otec chce nějakou nenáročnou přenosnou navigaci do auta (cena ideálně do 4000, max do 5000), chce však aby se dala i používat na kole (tzn. aby byla menší, lehká, vodotěsná popř. aby obsahovala cyklotrasy atp.). Existuje vůbec takováto kombinace a můžete mi případně nějaký model doporučit? (nemusí to být nutně TomTom, ale píšu sem protože je tu největší "provoz" :) )

Děkuji mnohokrát :)

Jakub
Jakubisko
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21.7.2011, 9:31

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod jsound v 21.7.2011, 10:13

Ve tvém případě by bylo možná lepší podívat se na oblast turistických navigací (Garmin),z nichž některé se dají použít i jako automobilové,samozřejmě s omezenějšími možnostmi. :zamysl:
TT GO910 , aplikace 9.205,boot 5.5244, Europe 890.xxx a mnoho dalších
RDS-TMC 4V00.013
MS Vista Business
SE J10i2 Opel Zafira 1.8i
Uživatelský avatar
jsound
 
Příspěvky: 31
Registrován: 24.2.2009, 11:38
Bydliště: Sokolov

Re: Prosba o radu

Příspěvekod freewall v 21.7.2011, 10:34

Jakubisko píše:Dobrý den,

chtěl bych vás, zkušenější, poprosit o radu či doporučení - můj otec chce nějakou nenáročnou přenosnou navigaci do auta (cena ideálně do 4000, max do 5000), chce však aby se dala i používat na kole (tzn. aby byla menší, lehká, vodotěsná popř. aby obsahovala....


Tak možná Garmin Dakota - http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/garmin-dakota-20-jo-to-bylo-v-dakote-po-vejplate-test/sc-3-a-1314320

Tohleto je super http://hdworld.cz/infotech/Test-Garmin-Oregon-550-dotykova-navigace-s-fotoaparatem-725 ale je finančně někde jinde

pak možné Edge - http://myego.cz/item/garmin-edge-705-high-endova-navigace-a-cyklopocitac

ideálně možná splňuje podmínky Nuvi 550, ale ta je také trošku dražší - kolem 6.500 - http://mobil.idnes.cz/do-auta-do-lesa-i-na-kolo-garmin-nuvi-550-zvladne-vse-f78-/navigace.aspx?c=A081024_110126_navigace_kor
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod rakerian v 24.7.2011, 15:01

Zdravím všetkých.

Už tu síce padol dotaz na navigáciu NAVON N750, ale ja by som sa na ňu opýtal ináč. Rozhodujem sa medzi
Navon N750
a
Navigon 70 Premium.
Po kliknutí, na niektorú z nich sa Vám otvoria stránky s parametrami a popisom, ktoré som našiel buď u výrobcu alebo autorizovaného predajcu.

Viete mi poradiť, ktorá by bola lepšia? Pre ktorú by ste sa rozhodli vy?

Pre mňa sú dôležité tieto parametre:
- kvalitná autonavigácia (hlavne SR, ČR a čiastočne aj okolité štáty), tu rozumiem to, že ma navigácia nebude vodiť po bočných cestách v záujem "rýchlejšieho" dosiahnutia cieľa
- aktuálnosť a dobrá možnosť aktualizácie máp
- možnosť používať GPS ako handsfree (navigon má možnosť pripojiť dokonca 2 telefóny naraz, čo by potešilo aj moju manželku ;) )
- prehľadnosť na displayi pri navigovaní (dobrá, prehľadná grafika). Tu ma zaujala funkcia "Sprievodca jazdnými pruhmi, ktoré majú oba navigácie, ale aj keď som už navigáciu mal, tak túto funkciu som nikdy nemal možnosť otestovať)
- v prípade, že GPS nepoužívam, tak by bodlo vypočuť si nejaké mp3, keďže moje autorádio je vybavené ešte kazetovým prehrávačom (tu ma zase zaujala funkcia FM transmittera u Navonu)

Osobne som zatiaľ na 60% nakolonený pre Navon, pretože má iGo, ktoré už poznám z mojej staršej navigácie a bol som s ním doteraz spokojný. O Navigone som však čítal same chvály, tak neviem...
Ďakujem vopred za všetky Vaše hlasy a názory.
Mio Moov 360 + iGo8
rakerian
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24.7.2011, 14:52
Bydliště: Boliarov, Slovakia

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Gumídek v 25.7.2011, 8:19

No. radil bych také vyměnit autorádio...Autorádio na CD, přehrávající mp3, se slotem na USB dnes pořídíš za pár korun...protože většina států transmittery z navigací odstraňuje, protože přenos je nekvalitní, a hlavně je to porušení radiotelekomunikačního zákona, protože rušíš příjem rádia pro ostatní řidiče, ketří jedou okolo tebe...Mít v autě kazeťák v dněšní době je stejný anachronismus jako kdyby jsi doma koukal na kazety VHS, nebo Beta....
A žádná navigace ti neposlouží jako kvalitní handsfree např. od firmy Parrot.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod rakerian v 25.7.2011, 13:09

Moje auto má rok výroby 2001 a zrejme počkám ešte rok a vymením ho :) Aj preto nechcem príliš riešiť nové autorádio, pretože to pôvodné je už zabudované v stredovom paneli a to by som musel veľa vecí riešiť teraz a potom aj pri jeho predaji.
Parrota mám takisto a ide so mnou z auta do auta. Je síce fajn, ale na jeho inštaláciu či deinštaláciu som sa musel v servise objednávať skoro mesiac dopredu....
Proste potrebujem kvalitné GPS a zaujalo ma, že aj GPS mi vie pomôcť v telefonovaní v aute a prístupnosti mp3 a to len tak, že si prilepím nejaký prístroj na prístrojovku a keď z auta odchádzam, tak ho len odlepím.
To o tom transmiteri som nevedel. Môže to byť až taký problém keď ho firma, ktorá pôsobí na českom i slovenskom trhu dá do prístroja, ktorý je vlastne novinkou?
Mio Moov 360 + iGo8
rakerian
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24.7.2011, 14:52
Bydliště: Boliarov, Slovakia

PředchozíDalší

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků